LIETUVOS – BALTARUSIJOS VERSLO TARYBA

Pirmininkas

Kontaktinis asmuo – Bronius Žibaitis, LPK Užsienio ryšių ir paslaugų verslui departamento direktorius,  tel. +370 610 76866, el.p. Bronius.Zibaitis@lpk.lt

Nariai: UAB Vakarų medienos grupė, UAB Alvora, Advokatų kontora Raidla, Leijins & Norcous, UAB Modus grupė, UAB Dojus agro, UAB Deloitte Lietuva, Koncernas SBA.


Lietuvos–Baltarusijos verslo tarybos chronologinė veikla:

  • Verslo taryba buvo įkurta 2012 m. pabaigoje. Tuo metu Lietuvos vežėjams ir pramonininkams buvo labai svarbios Lietuvos–Baltarusijos sienų pralaidumo problemos, todėl verslo taryba organizavo su tuo susijusius tarpžinybinius susitikimus.
  • 2013 m. balandį Klaipėdoje vyko abiejų šalių verslo tarybų organizuotas IX-asis Lietuvos–Baltarusijos ekonomikos forumas, kuriame dalyvavo abiejų šalių Premjerai, ministrai, kiti oficialūs asmenys, valstybinių ir privačių įmonių vadovai. Iš viso į forumą susirinko per 300 svečių.
  • 2013 m. liepą Verslo tarybos nariai dalyvavo Vakarų medienos grupės „VMG Industry“ ir koncerno SBA gamyklos „Mebelain“ atidarymo ceremonijoje Mogiliovo srityje, taip pat susitikimuose su Baltarusijos ir Mogiliovo srities pareigūnais bei verslininkais.
  • 2014 m. kovą Minske vyko Lietuvos ir Baltarusijos verslo tarybų susitikimas, kuriame dalyvavo abiejų šalių ambasadoriai, Lietuvos ūkio ir susisiekimo viceministrai, Baltarusijos ekonomikos ir transporto viceministrai, apie 30 verslo įmonių atstovų iš Lietuvos ir beveik 100 verslininkų iš Baltarusijos.
  • 2014 m. lapkritį Mogiliove vyko X-asis Lietuvos–Baltarusijos ekonomikos forumas, kuriame dalyvavo Lietuvos ir Baltarusijos premjerai, kiti aukšto rango abiejų valstybių pareigūnai, daugiau nei 150 verslo atstovų. Forumo metu ypatingas dėmesys skirtas transporto ir logistikos, energetikos, žemės ūkio pramonei ir inovacijoms.
  • 2015 m. birželį organizuotas XI-asis Lietuvos–Baltarusijos ekonomikos forumas, kuris vyko Marijampolėje. Čia lankėsi abiejų šalių ekonomikos ir ūkio ministrai, buvo sulaukta virš 300 dalyvių.
  • 2016 m. gegužę organizuotas XII-asis Lietuvos–Baltarusijos ekonomikos forumas, kuris vyko Lydoje, Baltarusijoje.
  • 2017 m. gegužę surengtas XIII-asis Lietuvos–Baltarusijos ekonomikos forumas, kuris vyko Kaune, KTU Santakos slėnyje. Renginyje dalyvavo Baltarusijos ekonomikos ministras, Mogiliovo srities gubernatorius, Lietuvos ūkio ir susisiekimo ministrai, kiti garbingi abiejų šalių svečiai – iš viso daugiau 250 dalyvių.