Lpk Logo Lt

Ketvirtosios pramonės revoliucijos išskirtinis bruožas – neįtikėtinas pokyčių greitis

2017 05 11

Šiandien Lietuvos pramonininkų konfederacijos kartu su Lietuvos inžinierinės pramonės asociacija ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmais surengtoje  ketvirtajai pramonės revoliucijai skirtoje tarptautinėje konferencijoje „Getting Ready for Industry 4.0: Transformations Needed“ pagrindinis dėmesys buvo skirtas Europos Sąjungos pramonės skaitmeninimo politikai, technologinės  revoliucijos ir švietimo transformacijos klausimams.

 „Pirmoji pramonės revoliucija radikaliai pakeitė žmonių gyvenimą ir gamybos technologijas. Šiame etape atsirado transportas, geležinkeliai, didmeninė prekyba, pramoniniai miestai.  Šiandien mes jau gyvename prasidėjusios ketvirtosios pramonės revoliucijos eroje, kuri įtakos visos valstybės gyvenimą, švietimą, visus veiklos sektorius ir žmonių įpročius. Mes turime pristaikyti prie šių pokyčių ir suvokti, kad tai palies kiekvieną žmogų, o be skaitmenos ir technologijų nebus ateities. Šiandien turime galvoti, kaip mūsų įmonėms  adaptuotis ir prisitaikyti prie šių pokyčių, kaip keisti švietimo sistemą. Ir čia turime veikti kartu – verslas ir valstybė. Pirmas žingsnis jau žengtas – kartu su Ūkio ministerija paklojome pamatus nacionalinei Pramonė 4.0 platformai ir tikimės, kad šis glaudus bendradrabiavimas ir ministerijos įsitraukimas padės šią platformą sėkmingai plėtoti. Tikimės, kad valstybės ateities sprendimai bus paremti siekiu stiprinti Lietuvos gebėjimus ir pozicijas aukštųjų technologijų ir pramonės skaitmeninimo srityje, nes kitų instrumentų konkurenciniam pranašumui pasiekti jau beveik nėra – tik geras technologinis pasirengimas, pažanga gamybos procesuose ir kūrybiškumas gali padėti Lietuvos įmonėms išlikti konkurencingoms Europos ir pasaulio rinkose,“ – pažymi LPK prezidentas Robertas Dargis.

Konferencijoje kalbėjęs Ūkio ministras  Mindaugas Sinkevičius pasidžiaugė, kad skatinant pramonės transformaciją vakar vykusiame Vyriausybės posėdyje buvo pritarta Ūkio ministerijos teiktam siūlymui dėl Nacionalinės pramonės konkurencingumo komisijos „Pramonė 4.0“ sudarymo. Pasak jo, tai pirmas žingsnis siekiant užtikrinti Lietuvos pramonės skaitmeninimo plėtrą  ir konkurencingumo stiprinimą, tai padės ieškoti efektyviausių sprendimų skaitmeninant pramonę nacionaliniu lygmeniu ir sudarys galimybę laiku įsitraukti į ketvirtosios pramonės revoliucijos globalius procesus.

Konferencijoje kalbėjęs LPK viceprezidentas ir LINPRA prezidentas  Gintautas Kvietkauskas pabrėžė, kad Lietuvoje pramonės sektorius sukuria daugiau nei penktadalį viso Lietuvos bendrojo vidaus produkto ir daugiau kaip 80 procentų eksporto. Todėl skaitmeninių technologijų diegimas Lietuvos pramonėje yra ypač aktualus ją stiprinantis veiksmas, leisiantis užtikrinti mūsų ekonomikos tvarumą ir augimą, visos valstybės konkurencingumą. Pasak jo, Lietuvai šiandien yra svarbu koordinuotai skatinti Pramonės skaitmeninimo iniciatyvų įgyvendinimą visuose sektoriuose, kryptingai panaudoti

ES investicijų svertą Lietuvos pramonės skaitmeninimui, kurti tam tinkamas reglamentavimo sąlygas, spartinti švietimo pertvarką ir padėti įmonėms apsirūpinti darbuotojais, kurie turi skaitmeninėms permainoms būtinų įgūdžių.

34-ių Europos šalių verslininkus vienijančios organizacijos, kurios narė yra ir Lietuvos pramonininkų konfederacija, „BusinessEurope“ vadovas Markus J. Beyrer akcentavo Lietuvos padarytą pažangą šioje srityje ir atkreipė dėmesį, kad skirtumai tarp ES valstybių iki šiol išlieka palyginti dideli, nes ne visos Europos šalys vystosi vienodai ir būtent tai yra didžiausias iššūkis bendrai Europos rinkai.

„Kiekviena valstybė yra apsibrėžusi savo politiką ir prioritetus, tačiau pasigendame bendro  koordinavimo, bendrų veiksmų ir vieningos politikos. Nė viena šalis atskirai nepavers Europos skaitmeninių sprendimų ir robotizuotos pramonės centru, tam reikia  Tam reikia bendrų visų šalių pastangų. Taip pat nereikia pamiršti valstybės vaidmens, skatinant verslo ir mokslo partnerystę, taikant mokestines lengvatas, adaptuojant pokyčiams švietimo sistemą ir skatinant daugiašalį bendradarbiavimą,“  –  kalbėjo „BusinessEurope“ vadovas.

Konferencijoje taip pat pristatyti lyderiaujančių Europos įmonių pavyzdžiai ir bendradarbiavimo su jomis galimybės, aptarti saugumo iššūkiai pramonėje, pramonės skaitmeninimas ir technologinės pažangos aktualijos. Pranešėjai pažymėjo, kad išskirtinis Pramonė 4.0 revoliucijos bruožas – neįtikėtinas pokyčių greitis. Buvo atkrieptas dėmesys, kad Lietuva turi geras galimybes susipažinti su kitų valstybių patirtimi ir nekartoti jų padarytų klaidų.

Buvo pristatyti Lietuvos nacionalinės darbo grupės ir pramonės skaitmeninimo iniciatyvos „Pramonė 4.0“ pasiekimai ir artimiausi tikslai. Ši platforma sieks prisidėti prie šalies įmonių technologinės pažangos, didinti įmonių skaitmeninę brandą, formuoti pramonines–skaitmenines ekosistemas ir dalintis geraisiais technologijų diegimo pavyzdžiais. Nacionalinių platformų kūrimas – tai Europos Komisijos 2016 m. pabaigoje iškelta iniciatyva europiniu mastu koordinuoti ir skatinti pramonės skaitmeninimą bei bendradarbiavimą tarp Europos šalių.

 

Daugiau informacijos:

Daiva Rimašauskaitė

LPK Komunikacijos departamento direktorė

Tel. 8 680 44245, el. p. daiva@archyvas.lpk.lt

Susijusios naujienos

Vidmantas Janulevičius. Mąstykime globaliai ir veikime lo...

2024 05 03
Utena

Priemonė „Milijardas verslui“ startuoja balandžio 29-ąją

2024 04 25
Zcczxczxczc

Kviečiame dalyvauti pramonės skaitmeninimo lūkesčių indek...

2024 04 24
Pramones Luksesciu Indeksas
Archyvas, inovacijos, konkurencingumas, pramonė, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[3354],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, inovacijos, konkurencingumas, pramon\u0117, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="503">

Įrašykite paieškos frazę: