Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sveikina Lietuvos geležinkelių (LTG) dukterinės įmonės „LTG Infra” sprendimą užtikrinti įmonėms konkurencingesnius įkainius. Nuo balandžio iki 200 proc. mažinami  geležinkelių paslaugų įrenginių (GPĮ) – prekinių vagonų varymo, formavimo, laikymo ir kitų paslaugų stotyse – tarifai.

„Visi matome, kad paaštrėjus geopolitinei  situacijai su Baltarusija, Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą,o taip pat įvedamos sankcijos kasdien sukuria vis daugiau sunkumų ir iššūkių mūsų  logistikos ir transporto sektoriams, krovos ir pervežimo kompanijoms, o taip pat ir daugeliui pramonės sektorių. Su tokiais pat iššūkiais susiduria ir Lietuvos geležinkeliai. Džiaugiamės, kad jau rasti pirmi sprendimai ir nuo nuo balandžio mėnesio verslui iki 200 proc. mažinami geležinkelių paslaugų įrenginių (GPĮ) tarifai. Tikiu, kad tai bus ženkli parama mūsų verslui ir augins vietinių krovinių pervežimų ir intermodalinių krovinių Vakarų kryptimis srautą”, – pabrėžė LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Lietuvos pramonininkų konfederacija labai glaudžiai bendradarbiavo su savo nariais, Lietuvos geležinkeliais ir susisiekimo ministerija, siekiant spręsti iškilusius iššūkius ir problemas.

LPK nuomone, dabartinėje įtemtoje geopolitinėje situacijoje yra ypatingai svarbu turėti nepriekaištingai veikiančias logistikos grandis, o taip pat konkurencingą geležinkelių sistemą, užtikrinant efektyvų, verslui prieinamą ir saugų geležinkelių funkcionavimą.

Pasak LPK prezidento, daugelyje valstybių yra įprasta praktika, kai valstybė dalinai  finansuoja geležinkelių infrastruktūrą, siekiant paskatinti daugiau naudotis geležinkeliais. Tikimės, kad valstybės skirtas finansavimas „Lietuvos geležinkelių“ grupei ne tik leis užtikrinti infrastruktūros techninę priežiūrą, gerins teikiamų paslaugų kokybę, bet ir leis verslui pasiūlyti patrauklių paslaugų tarifų.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai