LPK viceprezidentas Gintautas Kvietkauskas džiaugiasi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) dialogu siekiant tobulinti švietimo sistemą.

LPK drauge su kitomis verslo organizacijomis dalyvauja ŠMSM Ministrės Jurgitos Šiugždinienės inicijuotame kasmėnesinių susitikimų formate, kuriame verslas gali pateikti savo pasiūlymus bendrajam ugdymui, profesiniam ir aukštajam mokslui bei mokymuisi visą gyvenimą.

„Dabartinis darbuotojų trūkumas rodo, kad problema yra švietimo sistemoje: jau kuris laikas yra parengiamas per mažas specialistų skaičius, švietimo sistema negirdi verslo ir jo poreikių valstybės ekonomikos išlaikymui. Džiugu, kad ŠMSM ėmėsi iniciatyvos, stengiasi išklausyti verslo pasiūlymus. Suprantame, kad pokyčiams reikia laiko, tačiau jau ir tokia platforma dialogui gali atnešti teigiamų rezultatų“, – sako LPK viceprezidentas G. Kvietkauskas.

Rugpjūtį LPK drauge su kitomis verslo organizacijomis taip pat pateikė ir pasiūlymus švietimui, kurie aptariami darbo grupėje. Išsamiau apie pasiūlymus: https://www.lpk.lt/verslas-pateike-pasiulymus-svietimui-didzioji-dalis-pokyciu-turi-buti-igyvendinti-neatideliotinai/

„ŠMSM Ministrei ir visai komandai ypač svarbus bendradarbiavimas su socialiniais partneriais ir ministerijos atvirumas įgyvendinant reformas ir priimant aktualius sprendimus. Todėl toks formatas yra abipusiai naudingas – Ministerijos komandai leidžia gauti daugiau tiesioginio grįžtamojo ryšio, o darbdaviams savalaikiškai dalyvauti pokyčių švietime planavimo ir įgyvendinimo procese. Labai vertiname patarimus ir įžvalgas, jie mums padeda nenutolti nuo realios darbo rinkos poreikių, ypač tokios srityse kaip profesinis orientavimas, STEAM centrų plėtojimas, profesinis ir suaugusiųjų švietimas, aukštojo mokslo studijos“, – sako Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai