Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) delegacija birželio 16 d. lankėsi Kirgizijoje. Biškeke buvo surengtas Lietuvos ir Kirgizijos verslo forumas, kuriame dalyvavo LPK, Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ ir 7 Lietuvos transporto, logistikos ir informacinių technologijų įmonių atstovai.

Šio forumo metu ypatingas dėmesys buvo skirtas bendradarbiavimui transporto ir logistikos srityje. Lietuvos atstovai pristatė šio sektoriaus privalumus, pabrėždami, kad Lietuva yra viena iš Europos transporto ir logistikos paslaugų lyderių, turinti išvystytą visų rūšių transporto sistemą – nuo geležinkelio iki jūrų, o tai suteikia galimybę pasiekti pagrindines Šiaurės ir Vakarų Europos bei Azijos rinkas. Lietuva turi tiesiogines geležinkelio jungtis su Kirgizija, Rusija, Baltarusija, Latvija, Lenkija, Vokietija, Ukraina, Italija, Skandinavijos šalimis, Turkija ir Kinija, didžiausius pervežimo ir logistikos centrus bei neužšąlantį Klaipėdos jūrų uostą, kuris yra Baltijos šalių lyderis, kasmet perkraunantis daugiau kaip 65 mln. tonų krovinių. Forume akcentuotas Lietuvos įmonių pasirengimas teikti visas muitinės paslaugas tarptautiniams vežėjams, taip pat ir internetu.

Forume Lietuvos įmonės išreiškė susidomėjimą importuoti iš Kirgizijos plieno gaminius, naftos produktus, trąšas, grūdines kultūras, medvilnę, pašarų priedus, chemikalus lengvosios ir kitos pramonės šakoms, tekstilės gaminius. Savo ruožtu Lietuva yra pasirengusi eksportuoti dyzelinius lokomotyvus, automobilių kompresorius, kanalizacijos valymo įrangą, maisto produktus, vaistus, konsultacijas apie žuvivaisą ir modernias žemės ūkio technologijas, saulės energiją.

Dvišaliame verslo forume pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas tarp „Linavos“ ir šios šalies vežėjų dėl bendradarbiavimo diegiant elektroninius kelionės leidimus ir bendradarbiaujant tarptautinių krovinių vežimo kelių transportu srityje

FACEBOOK

Artimiausi renginiai

06 Jun

Nuotolinis seminaras ...

  • Nuotolinis seminaras dėl dalyvavimo Pasaulio banko finansuojamo Ukrainos išlaisvinimo, atsigavimo ir rekonstrukcijos patikos fondo viešuosiuose pirkimuose