Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kartu su Taivano atstovybe Lietuvoje surengė LPK įmonių ir Taivano valdžios atstovų apskrito stalo diskusiją. Taivano atstovai šiame susitikime pristatė bendradarbiavimo puslaidininkių, startuolių, biotechnologijų, elektromobilių ir jų dalių, lazerių pramonėje galimybes.

Susitikime kalbėjęs LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius pabrėžė, kad Lietuvai yra įdomios Taivano investicijos tiek aukštųjų technologijų, tiek tradicinės pramonės  srityse. Pastarojo laiko Lietuvos ir Taivano bendradarbiavimo iniciatyvos matosi strateginiuose gamybos inovacijų plėtros sektoriuose, tokiuose kaip puslaidininkiai, lazeriai, optika, biotechnologijos, elektromobilių pramonė, IT ir panašiose srityse.

„Esu įsitikinęs, kad turime pakankamai gerą potencialą bendradarbiauti su Taivanu. Taivanas yra įdomi rinka mūsų įmonėms. Beveik 80 proc. mūsų BVP yra sukuriama eksportuojant lietuviškus produktus, tad mūsų įmones domina visos potencialios eksporto rinkos“, – sakė V. Janulevičius.

Taivano ekonomikos viceministras Chern Chyi Che tikina, kad Lietuvos ir Taivano ekonominiai ryšiai ateityje stiprės. Pasak jo, Taivano ekonomika ilgus metus turėjo vieną pagrindinę prekybos partnerę, todėl dabar siekia diversifikuotis rinkas ir  žvalgosi į artimiausius partnerius – Indiją ir kitas Pietryčių Azijos šalis, kurios pasižymi darbo jėgai imlia pramone ir didžiule vietine rinka. Taivano ekonomikos diegimo strategijoje numatyta skatinti užsienio kapitalo investicijas ir susitelkti į aukštos vertės produktų gamybą. Siekiama bendradarbiavimo ir plėtros ekonomikos ir prekybos srityse, dalintis sveikatos, žemės ūkio, kultūros ir turizmo ištekliais, plėtoti  dalinimosi talentais galimybes. Taivano ekonomikos ministerija mato perspektyvas gilinti bendradarbiavimą puslaidininkių, elektromobilių gamybos, 5G ir kitose srityse.

Viceministras vardijo, kad ateityje Lietuva ir Taivanas galėtų bendradarbiauti puslaidininkių ir lazerių pramonėje, startuolių bei mokslo srityse, plėtojant naujos kartos transporto sprendimus. Anot jo, Taivane itin vertinami lietuviški maisto produktai. C. Chyi Che taip pat gyrė augančias lietuviškų prekių eksporto į Taivaną apimtis.

Diskusijoje dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius,  Taivano ekonomikos viceministras Chern Chyi Che, Lietuvos ekonomikos ir inovacijų viceministrė  Jovita Neliupšienė, LPK viceprezidentas Arūnas Laurinaitis, Lietuvos įmonių atstovai, Taivano pramonės vystymo biuro (IDB), Tron Energy Tech,  Tangeng Advanced Vehicle, Startup Terrace  ir Pramonės technologijų tyrimų instituto (ITRI) atstovai. Diskusijoje dėmesys bus skiriamas puslaidininkių, lazerių, elektromobilių, biotechnologijų ir startuolių sektoriams.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai