Rugsėjo 28 d. į Lietuvą atvykus verslo delegacijos lydimam Prancūzijos prezidentui Emanueliui Makronui, šio vizito proga įvyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK), kartu  su VšĮ „Versli Lietuva“, Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Lietuvos ambasada Prancūzijoje, bei Prancūzijos pramonės federacija „Medef international“ organizuotas Lietuvos ir Prancūzijos verslo forumas bei dvišaliai susitikimai (B2B). Forumo metu diskutuota fintech ir kibernetinio saugumo, inžinerinės pramonės bei tvarumo, infrastruktūros ir mobilumo tematikomis. Atstovaujamų įmonių sąraše 30 Prancūzijos įmonių ir tokie garsūs vardai kaip ALSTOM, LHOR Industries, VEOLIA, B2SHOME, AI Group, EGIS Nucleaire ir kt.

Forumo atidarymo kalboje LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius pasidžiaugė, kad nepaisant pandemijos sukeltų iššūkių konteksto, verslas įžvelgia ir yra pasirengęs išnaudoti galimybes – naudodamasis skaitmeninėmis ir žaliosiomis transformacijomis.

„Esu įsitikinęs, kad turime pakankamai gero potencialo bendradarbiauti su Prancūzijos įmonėmis atsinaujinančios energetikos, žiedinės ekonomikos, mokslo ir technikos, inžinerijos,  infrastruktūros, fintech ir kibernetinio saugumo srityse“, – sakė V. Janulevičius.

Prancūzija yra 2-oji pagal dydį Europos Sąjungos ekonomika po Vokietijos ir 7-oji ekonomika pasaulyje. Šalies ekonomika yra ypač diversifikuota ir išsivysčiusi. Tačiau Lietuvos ekonominiai santykiai su Prancūzija galėtų būti dar glaudesni, išnaudojant visas bendradarbiavimo galimybes.

„Turime kur kas didesnio dvišalio bendradarbiavimo potencialą. Pasaulio banko „Doing Business 2020“ tyrime, kuriame vertinamos verslo sąlygos, Lietuva užima 1 vietą iš 190 pasaulio šalių. Todėl Prancūzija, turėdama didžiulį ekonominį, mokslinį ir techninį potencialą, turi puikią galimybę pasitelkti Lietuvos geografinį, infrastruktūrinį, energetinį, žmogiškąjį kapitalą, profesinį ir mokslinį pasirengimą“, – sakė LPK prezidentas.

2019 m. Prancūzija buvo 13-oji pagal dydį lietuviškų produktų eksporto rinka, 3-a pagal dydį Lietuvos paslaugų eksporto rinka, 14-a pagal paslaugų importo tiekimą į Lietuvą bei buvo 9-a pagal dydį Lietuvos importo tiekėja.

2020 m. I ketv. Prancūzijos TUI LT siekė 442,44 mln. EUR. Daugiausiai investuojama į didmeninę ir mažmeninę prekybą; apdirbamąją gamybą; profesinę, mokslinę, techninę veiklą. Palyginimui, 2020 m. I ketv. Lietuvos TUI FR siekė 6,61 mln. EUR. Beveik visos investicijos – į didmeninę ir mažmeninę prekybą.

LPK palaiko ilgalaikius glaudžius santykius su Prancūzijos pramonės ir verslo įmonių konfederacija „Medef“. Per daugelį metų įvyko nemažai delegacijų mainų, dalyvauta įvairiuose bendruose projektuose. Įsimintinas buvo LPK delegacijos vizitas Paryžiuje kartu su Lietuvos Respublikos prezidentu Valdu Adamkumi daugiau nei prieš dešimtmetį. Mūsų šalies prezidentas ir LPK delegacija lankėsi „Medef“ biure kur buvo diskutuojama su žymiais Prancūzijos verslo žmonėmis. Tai davė naują postūmį dviejų šalių ekonominių santykių plėtrai.

Kartu su „Medef“ LPK priklauso europinei verslo organizacijai „BusinessEurope“ ir bendradarbiauja aktualiausiais Europos Sąjungos ekonominiais klausimais.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai