Sausio 14 d. Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kartu su partneriu VšĮ „Versli Lietuva” organizavo vebinarą Lietuvos eksportuotojams, importuotojams ir planuojantiems kitą ekonominę veiklą Jungtinėje Karalystėje (JK) po sausio 1 d., pasiekus Europos Sąjungos (ES) ir JK prekybos susitarimą.

Vebinaro metu pranešėjai pristatė:

  • Derybų tarp ES ir JK dėl prekybos sutarties rezultatus, ratifikavimo proceso eigą, sutarties panašumus/skirtumus nuo kitų ES tarptautinių prekybos sutarčių, ES praktinį pasirengimą (infrastruktūra ir žmogiškieji resursai). Pranešėjas Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas.
  • Derybų eigą iš arti, praktinį JK pasirengimą (infrastruktūra ir žmogiškieji resursai). Pranešėjas Jonas Grinevičius, LR Įgaliotasis ministras, Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje.
  • JK ekonominės prognozes, JK ir ES susitarimo niuansus, verslui svarbius pokyčius, problematiką, įsigaliosiančius standartus, intelektinę nuosavybę, pokyčius keliaujant, naują imigracijos tvarka ir kt. Pranešėjas Mantas Zamžickas, LR Komercijos atašė Jungtinėje Karalystėje.
  • Prekybą tarp ES ir JK po sausio 1 d. Reikalavimus prekių judėjimui, muitinės deklaravimui, licencijas ir formalumus importuojamoms ir eksportuojamoms prekėms, sandorių taisykles. Pristatė Juozas Šarūnas Avižienis, LR Muitinės departamento, Muitų politikos skyriaus vedėjas.

Vebinaro įrašas:

Taip pat dalinamės pranešėjų skaidrėmis:

M. Zamžicko prezentacija „Jungtinė Karalystė. Rinkos apžvalga. ES ir JK susitarimas“.  

Š. Avižienio prezentacija „Situacija po Brexit: su muitinės veikla susiję klausimai“.

Taip pat informuojame, kad netrukus pakviesime į dar vieną LPK organizuojamą vebinarą skirtą Lietuvos eksportuotojams ir importuotojams, kuriame aptarsime veterinarinių ir fitosanitarinių, bei kitų prekių gabenimo, o taip pat mokestinių prievolių (PVM) reguliavimo klausimus. Kviečiame sekti informaciją LPK tinklapyje.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai