Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kartu su Ukrainos verslininkų ir pramonininkų sąjunga (USPP) jau 6 metus iš eilės organizuoja tradicinį Lietuvos-Ukrainos ekonomikos forumą. Deja, dėl susidariusios COVID-19 pandemijos, Prezidentų taryba, prie kurios tradiciškai derinamas Forumas, perkeliama į 2021 m. pradžią. Tačiau siekiant išlaikyti bendradarbiavimo tradiciją, gruodžio 15 d. įvyko LPK Lietuvos-Ukrainos ir Ukrainos-Lietuvos verslo tarybų nuotolinis išplėstinis posėdis-konferencija.

Posėdžio metu buvo aptarti 2020 m. bendradarbiavimo rezultatai ir daug dėmesio skirta Pramonė 4.0 tematikai. Renginio metu LPK prezidentas V. Janulevičius ir USPP prezidentas A. Kinachas pasirašė deklaraciją, kurioje pabrėžiamas abiejų šalių verslo bendruomenių didelis susidomėjimas galimybėmis plėtoti ekonominius ir verslo ryšius. Ukrainos ir Lietuvos verslininkai aktyviai siekia įgyvendinti bendrus projektus tokiose inovacijų, aukštųjų technologijų, mechanikos inžinerijos, transporto, energijos taupymo ir pan. srityse.

Deklaracijoje pažymima, kad ekonominiame abiejų šalių bendradarbiavime svarbi plėtra kuriant aukštos pridėtinės vertės produktus, IT srities augimas. Pramonė 4.0 yra didžiausias struktūrinis pokytis per pastaruosius porą šimtų metų, keičiantis visus gyvenimo ir ekonomikos aspektus. Plėtodamos Pramonė 4.0 strategijas, Ukraina ir Lietuva turi retą galimybę pasiekti naują išsivystymo lygį. Būtent kryžkelė nulems jų augimo, klestėjimo, produktyvumo ir konkurencingumo pasaulyje ateitį.

Deklaracijoje numatoma, kad abiejų valstybių įmonės, remdamosi abipusės naudos ir komercinio tikslingumo principais, intensyvins konsultacijas ir ryšius, ieškodamos tinkamų bendradarbiavimo krypčių, suinteresuotų partnerių ir optimalių bendrų projektų 4.0 pramonės srityje.

Tikimasi, kad Ukrainoje ir Lietuvoje pagerėjus epidemiologinei situacijai, 2021 metų pirmąjį ketvirtį įvyks asmeninis Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos vizitas Ukrainoje, kurio metu asmeniškai vyks plataus masto VI-asis Ukrainos ir Lietuvos ekonomikos forumas. Planuojama, kad viena iš forumo tematinių krypčių  bus skirta tolesniam Ukrainos ir Lietuvos bendradarbiavimo pramonės 4.0 sektoriuje perspektyvų tyrimui.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai