Ukraina šiuo metu išgyvena ekonominę krizę, šalyje išaugo bedarbystė. Šalyje gausu aukštos kvalifikacijos specialistų, ieškančių darbo – vairuotojų, statybininkų, inžinierių ir kt., ir dalis jų galėtų sėkmingai darbuotis Lietuvoje, kur dabar jaučiamas kvalifikuotos darbo jėgos stygius. Tačiau kol kas Lietuvoje galiojanti užsieniečių įdarbinimo tvarka nėra labai patogi nei darbdaviams, nei darbuotojams.

Birželio 16 d. LPK apsilankę Ukrainos verslo ir valstybinių institucijų atstovai aiškinosi Ukrainos darbuotojų atvykimo dirbti į Lietuvą, jų įdarbinimo Lietuvos įmonėse galimybes ir perspektyvas.

„Esant dabartinėms aplinkybėms, kol šalis atsistos ant kojų, mums nesvarbu, kur žmogus dirba – Vokietijoje Lenkijoje ar Lietuvoje. Mums svarbu, kad jis turėtų darbo“, – sakė Kijevo srities užimtumo centro direktorius Denisas Darmostukas.

Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos (USPP) viceprezidentas Sergejus Prochorovas prognozavo, kad įvertinusios ukrainiečių profesionalumą Lietuvos įmonės vėliau galėtų pasirinkti juos kaip partnerius įvairiems užsakymams.

Kaip rodo statistika, Lietuvos įmonėse vis labiau trūksta specialistų: inžinierių, statybininkų, vairuotojų. Specialistų trūkumas tampa rimta kliūtimi įmonių plėtrai ir sėkmingam darbui. Šią problemą galėtų padėti spręsti – ir sprendžia – darbuotojų atvykimas iš užsienio, ypač artimų šalių – Baltarusijos, Ukrainos. Su darbuotojais iš šių šalių paprasčiau bendrauti dėl žinomos kalbos ir panašios kultūros. Lietuvos darbdaviai vertina aukštą jų parengimo lygį, o, pavyzdžiui, ukrainiečiams darbas Lietuvoje yra patrauklus dėl aukštesnio atlyginimo arba tampa bedarbystės problemos sprendimo būdu.

LPK atstovai atkreipia dėmesį, kad norint, jog šis procesas vyktų sėkmingai, būtinas efektyvus reglamentavimas ir institucijų – Darbo biržos, Migracijos departamento – darbas. Kol kas Lietuvoje galiojanti tvarka nėra labai patogi nei darbdaviams, nei darbuotojams. Dėl to Lietuva savo patrauklumu potencialiems darbuotojams atsilieka nuo kaimyninių šalių.

Susitikimo metu LPK ir USPP pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo abi šalys įsipareigojo skatinti kvalifikuotų specialistų iš Ukrainos atvykimą į Lietuvą.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai