Gerbiamieji,

įvyko tai, ko visi ir tikėjomės, matydami kaip blogėja situacija su pandemijos suvaldymu. Grįžtame ten, kur jau buvome – karantinas, prekybos ir paslaugų ribojimai. Turime pripažinti, kad siūlomos priemonės yra proporcingos esamai situacijai. Kai kuriems sektoriams ir įmonėms (ypatingai paslaugų sektoriams) tai labai skausmingas laikas. Gamyba galės vykti, bet patys puikiai suvokiame, kad kaip suvaldysime viruso plitimą savo įmonėse, priklauso tik nuo mūsų pačių pastangų, įsivestų priemonių ir griežtos kontrolės. Deja, dabar susiduriame ir su situacija, kai įmonės slepia užsikrėtimų atvejus savo įmonėse. Tikėkimės, kad tai pavieniai atvejai. Suprantu, kad kartais tai atrodo geriausias sprendimas, norint išsaugoti įmonės veiklą. Bet tai blogiausias sprendimas, kokį galima padaryti – rizikuojama žmonių gyvybėmis, verslo reputacija. Jeigu norime greičiau įveikti pandemiją ir visi grįžti į normalų gyvenimą, tai gudrauti ir galvoti, kad „kur nors ir kaip nors praslysime“.

Visų nuovargis nuo sekinančios nežinios yra labai žmogiškas jausmas, bet dabar pirmiausia turime galvoti, ką turime padaryti ir kaip veikti kartu, kad būtų išsaugota kuo daugiau gyvybių ir sustabdyti pandemijos plitimą.

Tikėkimės, kad iki trečiadienio, kai įsigalios naujosios priemonės, turėsime daugiau aiškumo ir detalių. Jau penktadienį posėdyje su naujuoju ministrų kabinetu kėlėme paramos verslui klausimus, šiandien vėl grįžtame prie šių klausimų. Abejonių, kad verslui yra reikalinga parama, neturi niekas, kad įmonių gyvybingumo išsaugojimas yra svarbus ekonomikai – toks supratimas taip pat yra. Tikėkimės, kad pavyks rasti spartesnius ir nors kažkiek visus užgriuvusią naštą palengvinančius sprendimus.

Kalbėkimės su savo nariais, raginkime imtis visų būtinų priemonių, nes tai yra vienintelis kelias grįžti į įprastą gyvenimą.

Būkime sveiki,

Vidmantas Janulevičius

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas

FACEBOOK

Artimiausi renginiai