Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) siekia, kad nuo 2020 metų visiems statybos sektoriaus darbininkams būtų privaloma turėti statybininko kortelę. Trišalė taryba gegužės 28 d. pritarė privalomos statybininko kortelės įvedimui Lietuvoje, tačiau kol kas nesutarė, kas turėtų šią sistemą įgyvendinti – asociacija ar valstybinis sektorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas mano, kad Trišalės Tarybos posėdyje Vyriausybės kanceliarijos pristatytas pasiūlymas kurti naują registrą yra nelogiškas, nes nėra prasmės iš naujo kurti sistemą, kurią asociacija jau yra sukūrusi ir pajėgi administruoti. Jo teigimu, neaišku, iš kokių lėšų kortelės sistema būtų kuriama ir administruojama.

„Sistema jau veikia ir labai keistai skamba, kad šiandien visų mokesčių mokėtojų pinigai bus metami į naują sistemą, (…) galima naudotis ta sistema jau dabar, o ne kurti naują“, – teigia D. Gedvilas.

Lietuvos statybininkų asociacija statybininko korteles išduoda nuo 2018 m. Anot D. Gedvilo, jos išduodamos, išlaikius kompetencijų vertinimo egzaminą. D.Gedvilas privalomos statybininko kortelės idėją pristatė Trišalės tarybos posėdyje balandį.

Privalomos statybininko kortelės įvedimui pritaria dar 10 šakinių sektoriaus asociacijų, su kuriomis LSA pasirašė rezoliuciją dėl privalomos statybininko (STATREG) kortelės įvedimo Lietuvoje.

LSA kviečia valstybės institucijas ne galvoti kaip atmesti asociacijos pasiūlymą ir efektyvius IT instrumentus, bet bendradarbiauti ir nedelsiant imtis veiksmų, mažinant “šešėlį” Lietuvos statybos sektoriuje.

ARTIMIAUSI RENGINIAI

FACEBOOK