Valstybinė kalbos inspekcija bendradarbiaudama su LRT, Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Kultūros ministerija organizavo Įmonių pavadinimų konkursą. Jo tikslas – pagerbti įmonių vadovus, kurie per visus Nepriklausomybės metus išsaugojo lietuviškus pavadinimus.

Iš Registrų centro sąrašo buvo atrinkta penkiasdešimt 1990 ir 1991 metais su lietuviškais pavadinimais registruotų įmonių, kurios sėkmingai veikia iki šių dienų. Sąrašas sudarytas pagal registracijos datą atsižvelgiant į atrankos kriterijus. Renkant buvo svarbu, kad juridinio asmens simbolinis pavadinimas atitiktų bendrinės lietuvių kalbos normas, nebūtų dirbtinis žodis, jo nesudarytų skaitmenys, raidinės santrumpos, nebūtų valstybės, savivaldybės įmonės, klubo, asociacijos, viešosios įstaigos, draugijos, sodininkų bendrijos, individualios įmonės pavadinimas. Vertintas ir įmonės veiklos žinomumas (prekės ir paslaugos reklamuojamos interneto žiniasklaidoje, svetainėse, socialiniuose tinkluose). Į šį sąrašą neįtrauktos įmonės, su kurių vadovais nepavyko susisiekti.

Balsuoti buvo galima LRT.lt portale ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos svetainėje. Iš šio sąrašo išrinkta 10 pavadinimų, kurie sulaukė didžiausio palaikymo.

Iš viso LRT.lt portale ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos svetainėje www.lpk.lt balsavo 4455 lankytojai: „Alauša“ (1238 balsai), „Genys“ (744), „Margi raštai“ (424), „Sakalas“ (322), „Stikliai“ (245), „Mintis“ (224), „Švenčionių gėlės“ (189), „Kulniukas“ (188), „Švenčionių vaistažolės“ (180), „Kietaviškių gausa“ (165).

Šių įmonių, įsikūrusių Vilniuje, Kaune, Utenoje, Švenčionyse ir Elektrėnuose, veikla labai įvairi: šaldymo sistemų projektavimas, diegimas ir rekonstravimas, prekyba gėrimais ir maisto produktais, gėlėmis ir dekoratyviniais augalais, knygų leidyba, apgyvendinimo, maitinimo paslaugos, renginių organizavimas, vaistažolių arbatos gamyba, daržovių auginimas, prekyba degalais. Jose įdarbinta nuo 3 iki 250 darbuotojų.

Sveikiname konkurso nugalėtojus ir linkime sėkmės, apdovanojimai bus teikiami Valdovų rūmuose kitais metais.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai