2018m. birželio 7-8d. Vitebske vyks XIV-asisLietuvos – Baltarusijos ekonomikos forumas, kurį organizuoja Lietuvos pramonininkų konfederacija kartu su Lietuvos ambasada Baltarusijoje ir Baltarusijos ambasada Lietuvoje. Į forumą vyksta daugiaunei 35  Lietuvos įmonės, renginyje dalyvaus  80Baltarusijos įmonių atstovų.  

Birželio 7 d. forume bus aptariami lengvosios pramonės, investicijų regionuose ir regioninio bendradarbiavimo klausimai, bendradarbiavimo transporto srityje perspektyvos ir bendras darbas, kuriant Šilko kelio vertės grandinę. Bus diskutuojama apie naujų bendradarbiavimo formų tarp Lietuvos ir Baltarusijos verslo įmonių galimybes. Ekonomikos forume dalyvaus Lietuvos ūkio viceministras Gediminas Miškinis, susisiekimo ministerijos atstovai, Baltarusijos ekonomikos viceministras Pavel Utiupin, Vitebsko srities gubernatorius Nikolaj Šerstnev. Ekonomikos forumo metu vyks kontaktų mugė.

„Lietuva ir Baltarusija eilę metų yra vienos pagrindinių partnerių ekonomikos srityje. Turime daug sąlyčio taškų, kur galime plėtoti verslą ir stiprinti mūsų ekonomikas. Pernai Baltarusija užėmė 10-tą vietą prekybos partnerių sąraše pagal metinę apyvartą. Lietuva taip pat yra tarp 10-ies svarbiausių Baltarusijos prekybos partnerių. Kaip ir kiekvienais metais, diskutuosime apie transporto sektoriaus ir logistikos paslaugų plėtros galimybes ir Lietuvos siūlomos modernios infrastruktūros išnaudojimą. Lietuva yra viena iš transporto ir logistikos paslaugų lyderių Europoje, turinti puikiai išvystytą infrastruktūrą ir palankią geografinę padėtį, o šioje srityje dar neišnaudotas visas galimas potencialas, – sakė LPK Lietuvos – Baltarusijos verslo tarybos pirmininkas, KLASCO generalinis direktorius Audrius Pauža.

Birželio 8 d. forumo dalyviai lankysis Vitebsko srities įmonėse.

2017 m. prekių apyvarta tarp Baltarusijos ir Lietuvos siekė 1,7 mlrd. eurų. Lietuvos prekių eksporto į Baltarusiją vertė 2017 m. padidėjo 15,6 proc.– iki 1,0 mlrd. eurų. Lietuviškos kilmės prekių eksportas į Baltarusiją sudarė 13,7 proc.viso prekių eksporto, o 86,3 proc. teko reeksportui. Prekių reeksporto vertė per metus išaugo 16,3 proc., o jos sudaroma dalis nuo viso eksporto padidėjo nuo 85,8 proc. 2016 m. iki 86,3 proc.2017 m. 2017 m. Baltarusija buvo trečia didžiausia paslaugų eksporto rinka Lietuvai. Pastebėtina, 2017 m. Baltarusija buvo pagrindinė Lietuvos kelionių eksporto rinka.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai