Birželio 17 d. didžiausia verslo organizacija Lietuvoje – Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), vienijanti daugiau nei 3500 įmonių visose pagrindinėse pramonės šakose, mini veiklos 30-metį.

Pasak LPK prezidento Roberto Dargio, nuo 1989 metų birželio 17 d., kuomet įvyko Steigiamasis Lietuvos pramonininkų asociacijos suvažiavimas, atkūręs prieškaryje veikusią sąjungą, LPK nuėjo permainingą kelią ir tapo įtakingiausia bei aktyviausia šalies verslo organizacija.

„2012 m., kai man teko garbė būti pirmą kartą išrinktam LPK prezidentu, viešai deklaravau, kad verslą įsivaizduoju ne kaip lobistų knibždėlyną, bet kaip pilietinės visuomenės pažangos variklį. Tikiu, kad judame teisinga kryptimi – norime išlikti gyvybinga, dinamiška verslą vienijančia struktūra, kuri, siekdama pokyčių valstybėje, jos finansų sistemoje ir ekonomikoje, kaip lygiavertis partneris dalyvauja procesuose, siūlo receptus, kaip spręsti visai Lietuvos ekonomikai ir visai valstybei aktualius klausimus”, – sveikindamas verslo bendruomenę sakė R. Dargis.

Lietuvos pramonininkų asociacija, buvo įkurta vienos asociacijos ir 57 įmonių, o šiandien konfederacija vienija 59 asocijuotus (52 šakines, 7 regionines) ir 25 neasocijuotus narius. Per 30-ies metų laikotarpį šalies įmonės išgyveno visus ekonomikos ciklus, o Lietuvos apdirbamosios pramonės sukuriama pridėtinė vertė išaugo daugiau nei 10 kartų.

Sveikindamas organizacijos narius, LPK prezidentas ragina daugiau dėmesio skirti ateisiančios kartos ateičiai bei pastebi, kad versle Lietuvoje yra per mažai žmonių. Pasak jo, šią situaciją verslo bendruomenė gali keisti savo pavyzdžiu – įsitraukimu į visuomeninę veiklą, bendravimu su jaunimu, perduodant savo patirtį, žinias ir skatinant nebijoti veikti ir kurti.

1989 metų birželio 17 d. įvyko Steigiamasis Lietuvos pramonininkų asociacijos suvažiavimas, kuris atkūrė prieškaryje veikusią, LPK tiesiogine pirmtake laikomą, Lietuvos pramonininkų sąjungą. Lietuvos pramonininkų asociacijos pirmuoju prezidentu 1989 m. buvo išrinktas Rimvydas Jasinavičius. 1990-1993 m. prezidento pareigas ėjo Algimantas Matulevičius, o 1993-2011 m. keturias kadencijas iš eilės LPK prezidento pareigas ėjo dr. Bronislovas Lubys. Nuo 2012 m. birželio 21 d. LPK prezidento pareigas eina Robertas Dargis.

LPK fotoarchyvo nuotraukos:

I-asis LPK prezidentas Rimvydas Jasinavičius (dešinėje)

III-asis LPK prezidentas Bronislovas Lubys

2013 m.

LPK prezidentas Robertas Dargis su II-uoju LPK prezidentu Algimantu Matulevičiumi (2018 m.)

FACEBOOK

Artimiausi renginiai

22 Jun

Diskusija „Ar galio...

  • Diskusija „Ar galiojantis teisinis reglamentavimas pakankamai apsaugo verslą nuo nesąžiningos konkurencijos situacijose, kai buvę ar esami įmonės darbuotojai ima konkuruoti su savo darbdaviu?“