UAB „Philip Morris Lietuva“ ir Lietuvos biotechnologų asociacija papildė Lietuvos pramonininkų konfederacijos narių gretas. 

„Philip Morris Lietuva“ buvo įkurta 1993 m., įgijus Valstybinio tabako gaminių fabriko pagrindinį akcijų paketą ir įkūrus pagrindinę būstinę Vilniuje. 1996 m. įkūrta Oü „Philip Morris Eesti“, esanti Taline, 1997 m. įkūrta kompanijos atstovybė Latvijoje, o 2000 m. – SIA „Philip Morris Latvia“, esanti Rygoje. 1997 m. įmonė atidarė naują gamyklą Klaipėdoje. Tai buvo pirmoji tokio pobūdžio „plyno lauko“ investicija Baltijos šalyse, o 2000 m. pradėtos gaminti cigaretės „Marlboro“. „Philip Morris“ padaliniuose visose trijose Baltijos šalyse dirba daugiau kaip 550 darbuotojų. Baltijos šalyse korporacijos indėlis ir parama bendruomenei sukoncentruotas į socialines programas, skirtas svarbiausiems žmonių ir visuomenės poreikiams spręsti, tarp jų – bado ir skurdo mažinimas, išsilavinimo skatinimas ir smurto šeimoje prevencija.

Lietuvos biotechnologų asociacija buvo įkurta 2003 metais didėjant biotechnologijos svarbai mokslo ir ūkio srityse. Pagrindiniai asociacijos tikslai yra biotechnologijos fundametinių ir taikomųjų tyrimų įvairiose Lietuvos mokslo ir studijų institucijose skatinimas, biotechnologijos pramonės bei prekybos biotechnologiniais produktais skatinimas, mokslo ir verslo bendradarbiavimo skatinimas. LBTA yra viena iš Lietuvos nacionalinės biotechnologijų platformos steigėjų (2006 m.), asociacija taip pat dalyvavo rengiant Pramoninės biotechnologijos plėtros Lietuvoje 2007-2010 m. programą ir Pramoninės biotechnologijos plėtros Lietuvoje 2011-2013 m. programą.

Šiuo metu konfederacijai priklauso 50 šakinių, 7 regioninės asociacijos visose lietuvišką produkciją gaminančiose pagrindinėse pramonės šakose, taip pat 31 neasocijuotas narys, tarp kurių ne tik dauguma Lietuvos gamybos įmonių, bet ir moksliniai tiriamieji institutai, mokymo įstaigos, advokatų kontoros.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai