Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir Malaizijos tarptautiniai prekybos ir pramonės rūmai  (MICCI) pasirašė  Supratimo memorandumą (angl. Memorandum of Understanding) dėl bendradarbiavimo. MICCI prezidentė Christina Tee pažymėjo, kad „Bendradarbiavimo memorandumo tarp LPK ir MICCI pasirašymas ir dvišalių verslo kontaktų plėtra dabartiniame geopolitiniame kontekste yra labai prasmingas ir savalaikis.

„Memorandumas, kurį šiandien pasirašome, mums labai svarbus. Manome, kad tai geras pagrindas būsimam bendradarbiavimui,   naujų verslo ryšių užmezgimui bei  dvišalės prekybos ir investicijų plėtrai.

Lietuvos įmonės yra suinteresuotos bendradarbiauti įvairiose verslo srityse: Lietuvos valstybinis jūrų uostas ir privačios krovos kompanijos domisi bendradarbiavimu su Malaizijoje veikiančiais jūrų uostais ir jūrų linijomis. „Klaipėdos nafta“ galėtų teikti eksploatavimo ir priežiūros paslaugas bei investuoti į plaukiojančiomis technologijomis pagrįstų SGD (suskystintų gamtinių dujų) terminalų plėtrą Malaizijoje. Džiaugiamės, kad net du mūsų universitetai – VGTU ir MRU – bendradarbiauja su Malaizijos universitetais“, – nuotoliniame susitikime kalbėjo LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Susitikime pabrėžta, kad  Lietuvos įmonės suinteresuotos importuoti iš Malaizijos stiklo gaminius saulės kolektoriams ir akinių lęšiams, įvairius plieno gaminius, medžiagas vaistų ir maisto papildų gamybai, maisto produktus, gumą, medieną ir tekstilę.

Lietuvos įmonės domisi galimybėmis tiekti į Malaiziją šiuos produktus ir paslaugas: plėsti orlaivių nuomos ir techninės priežiūros, remonto ir kapitalinio remonto paslaugas, taip pat pilotų mokymo paslaugas; tiekti metalines konstrukcijas ir vamzdynų sistemas, įvairias plienines talpyklas ir rezervuarus dujoms, naftai, chemikalams ir žemės ūkio produktams laikyti; tiekti organines trąšas ir probiotikus žemės ūkiui; teikti komercinio nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo paslaugas Malaizijoje.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai

06 Jun

Nuotolinis seminaras ...

  • Nuotolinis seminaras dėl dalyvavimo Pasaulio banko finansuojamo Ukrainos išlaisvinimo, atsigavimo ir rekonstrukcijos patikos fondo viešuosiuose pirkimuose