Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) delegacija gegužės 18 d. lankėsi Azerbaidžane kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda, kuris  vyko oficialaus vizito į šią  valstybę. Baku buvo surengtas verslo forumas, kurį atidarė Lietuvos vadovas kartu su Azerbaidžano Prezidentu Ilhamu Alijevu.  

Lietuvos ir Azerbaidžano verslo forume pabrėžtas didelis ekonominio bendradarbiavimo potencialas. Pasak Lietuvos prezidento, Azerbaidžano, esamomis aplinkybėmis esančio viena svarbiausių jungiamųjų grandžių tarp Europos ir Azijos, vaidmuo globalioje rinkoje stiprėja ir tai daro šią valstybę Lietuvai patrauklia partnere prekybai, kuriasi galimybės plėtoti verslo ryšius. Forume aptartas bendradarbiavimas aukštųjų technologijų, IT, maisto pramonės, logistikos, atsinaujinančios energetikos srityse.

Forume LPK viceprezidentas Romas Austinskas pasirašė  Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Azerbaidžano eksporto ir investicijų plėtros agentūros AZPROMO  Supratimo memorandumą (angl. Memorandum of Understanding) dėl bendradarbiavimo prekyboje skatinimo, o taip pat Bendradarbiavimo susitarimą su Azerbaidžano nacionaline verslininkų (darbdavių) organizacijų konfederacija.

Pasak, LPK viceprezidento R.Austinsko, dabartinė geopolitinė aplinka kelia daug iššūkių verslui, todėl energijos išteklių diversifikavimas, naujų eksporto rinkų ir logistikos kelių paieška yra šiuo metu daugeliui įmonių yra ne tik iššūkis, bet ir naujos galimybės.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai