Nuo 2021 m. sausio 1 d. pasibaigus Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES pereinamajam laikotarpiui, neišvengiamai keisis prekių gabenimo į Jungtinę Karalystę taisyklės – tai paveiks procedūras ne tik pačios Jungtinės Karalystės teritorijoje, bet ir Europos uostuose, per kuriuos gabenamos Jungtinei Karalystei skirtos prekės.

Nepriklausomai nuo Brexit proceso baigties, daugeliui Europos šalių viena svarbiausių prekių gabenimo jungčių tampa Belgijos uostai. Siekdama informuoti importuotojus ir eksportuotojus dirbančius su Jungtinės Karalystės rinka, Belgijos užsienio reikalų, užsienio prekybos ir vystomojo bendradarbiavimo ministerija gruodžio 3 d. organizavo specialų vebinarą Lietuvos eksportuotojams, importuotojams ir transporto įmonėms, kurios prekes į JK gabena per Belgijos uostus.

Vebinaro metu pristatyta:

  • Belgijos Muitinės departamentas ir Maisto saugos agentūra pristatė naujas procedūras ir reguliacinius reikalavimus transportavimui į JK nuo 2021 m. sausio 1 d.;
  • Eismo už ES išorinių sienų kontrolės tvarką ir uostų ICT sistemų naudojimosi procedūras pristatė: Zeebrugge uoste ir Antverpeno uoste;
  • Flamų Kelių ir eismo agentūra pristatė eismo srautų valdymo ir rekomenduojamų kelių susisiekiančių su Belgijos jūrų uostais aktualijas.

Renginio prezentacijas rasite čia.

Atkreipiame dėmesį, kad įmonės eksportuojančios/ importuojančios ar gabenančios prekes į/iš Jungtinės Karalystės per Belgijos uostus, kviečiamos sekti informaciją apie pasikeitimus ir naujas tvarkas žemiau pateiktose nuorodose:

Vebinaro įrašas:

FACEBOOK

Artimiausi renginiai