Lapkričio 15 d.  įvyko nuotolinis Lietuvos pramonininku konfederacijos (LPK) ir Taivano nacionalinės pramonės federacijos (CNFI) susitikimas. Susitikimo metu aptartos Lietuvos ir Taivano įmonių galimybės plėsti verslo ryšius. Interesas didinti prekybos apimtis akcentuojamas optikos, maisto, inžinierinės pramonės, biotechnologijų  ir kituose  tradiciniuose pramonės bei aukštųjų technologijų sektoriuose.

Susitikime kalbėjęs LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius pabrėžė, kad Lietuvai yra įdomios Taivano investicijos tiek aukštųjų technologijų, tiek tradicinės pramonės  srityse.

„Esu įsitikinęs, kad turime pakankamai gerą potencialą bendradarbiauti su Taivanu. Taivanas yra įdomi rinka mūsų įmonėms. Beveik 80 proc. mūsų BVP yra sukuriama eksportuojant lietuviškus produktus, tad mūsų įmones domina visos potencialios eksporto rinkos“, – sakė V. Janulevičius.

Susitikime kalbėjęs CNFI atstovas Arthur Y. C. Chiao pabrėžė, kad  Lietuva ir Taivanas turi kur kas didesnį dvišalio bendradarbiavimo potencialą nei sugebėjo iki šiol pasinaudoti. Lietuva gali tapti tramplinu Taivano įmonių eksportui į ES rinkas. Taivanas, pasak jo, yra eksporto vartai į labai didelę Azijos rinką visoms ES prekėms ir paslaugoms.

Artimiausiu metro planuojama pasirašyti LPK ir CNFI bendradarbiavimo memorandumą.

CNFI yra didžiausia pramonės federacija, vienijanti 110 000 įmonių, sukurianti 37 proc. BVP ir , 64 proc. eksporto. Kiekviena asociacija-narė atstovauja atskirą pramonės šaką, tame tarpe plieno, tekstilės, IT, chemijos pramonės, inžinerinės pramonės sritis.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai