Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja, kad yra paskelbtas konkursas į Lietuvos Respublikos komercijos atašė pareigas Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Jungtinėse Amerikos Valstijose (Los Andžele) (karjeros valstybės tarnautojo pozicija).

Komercijos atašė pareigybė reikalinga siekiant skatinti spartesnę Lietuvos ekonomikos integraciją į pasaulio ekonomiką, Lietuvos prekių ir paslaugų eksportą ir investicijas į Lietuvos ekonomiką, ieškoti naujų galimybių eksportuoti Lietuvos prekes ir paslaugas, skatinti technologinį bendradarbiavimą ir atvykstamąjį turizmą į Lietuvą, ginti Lietuvos įmonių interesus užsienyje. Komercijos atašė bendrauja su Lietuvos įmonėmis ir padeda joms spręsti paskirtoje valstybėje kylančias problemas.

Jungtinės Amerikos Valstijos 2019 m. pagal prekių prekybos apyvartą buvo 12, pagal eksportą – 9, o pagal importą – 19 vietoje. 2019 m. į Jungtines Amerikos Valstijas buvo eksportuota prekių už 1,10 mlrd. eurų, importuota – už 478 mln. eurų. Be mineralinio kuro, lietuviškos kilmės prekių eksportas į JAV per 2019 m. padidėjo 1,0 proc. – iki 489 mln. eurų. Lietuva daugiausiai eksportavo mineralinių produktų, chemijos pramonės ir giminingų pramonės šakų produkcijos ir įvairių pramonės dirbinių. Iš Jungtinių Amerikos Valstijų Lietuva daugiausiai importavo transporto priemonių, mašinų ir mechaninių įrenginių bei mineralinio kuro.

Pretendentai į šias pareigas dokumentus gali teikti iki š. m. lapkričio 10 dienos. Konkursui reikalingus dokumentus kandidatai turi pateikti el. būdu (www.testavimas.vtd.lt). Išsamūs reikalavimai kandidatams ir darbo pobūdis aprašomi pareigybės aprašyme, kurį rasite adresu https://eimin.lrv.lt/lt/skelbimai-1/konkursai.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai