Metų ekonomikos forumą globoja 

Apie Metų ekonomikos forumą 2017

Tiek Lietuva, tiek Europa stovi ant technologinių transformacijų slenksčio – visuomenės kasdieniame gyvenime, versle vyksta perėjimas prie skaitmeninės ekonomikos, prisitaikoma prie ryškėjančių naujų ekonominių ir socialinių tendencijų – jau laikas pasitelkti novatoriškas technologijas, kurti efektyvias infrastruktūras, užtikrinti išteklių atnaujinimą.

Tęsiant bendradarbiavimą su Pasaulio ekonomikos forumu, šiemet LPK prezidento Roberto Dargio kvietimu Lietuvoje lankosi prof. Klaus Schwab, Šveicarijos mieste Davose suburiantis pasaulio lyderius drauge kurti geresnio pasaulio vizijos. Drauge su Lietuvos ir užsienio šalių verslo ir visuomenės veikėjais šių metų forume diskutuosime apie ketvirtosios pramonės revoliucijos kuriamus iššūkius ir teikiamus privalumus: inovacijų greitį, jų kuriamą virsmą gamyboje ir verslo modeliuose, verslo konkurencingumo ir jo reguliavimo santykių pokyčius, naują mąstymo paradigmą globalioje rinkoje.

Prof. Klaus Schwab – “Ketvirtoji pramonės revoliucija”

Prof. Klaus Schwab yra Pasaulio ekonomikos forumo – tarptautinės organizacijos, inicijuojančios viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą – steigėjas ir valdybos pirmininkas. 1998 metais įkūrė Schwab’o fondą, dirbantį su socialiniais verslais. K. Schwab’as turi ekonomikos mokslų daktaro laipsnį (summa cum laude), kurį jam suteikė Fribūro universitetas, Šveicarijos federalinio technologijų instituto inžinerijos mokslų daktaro laipsnį, Harvardo universiteto Kennedy vyriausybės mokyklos viešojo administravimo magistro laipsnį. Jo nuopelnai įvertinti daugybe tarptautinių ir nacionalinių apdovanojimų.

K. Schwab’as buvo pirmasis, atnešęs suinteresuotųjų šalių sampratą verslo valdyme, kuri tapo labiausiai pasaulyje paplitusia viešojo ir privataus bendradarbiavimo platforma. Jo vadovaujamas Pasaulio ekonomikos forumas atlieka interesų derintojo vaidmenį įvairiose pasaulio šalyse, yra nesuskaičiuojamų tarptautinių bendradarbiavimo iniciatyvų iniciatorius ir vedlys. K. Schwab’as yra Jaunųjų pasaulio lyderių forumo (World Economic Forum Global Shapers) įkūrėjas.

Forumo metu prof. K. Schwabas pristatys lietuvišką savo knygos leidimą, diskutuos bei atsakys į klausimus.

„Žmonija iki šiol nepatyrė nieko panašaus į ketvirtąją pramonės revoliuciją. Naujosios technologijos, sujungdamos fizinį, skaitmeninį ir biologinį pasaulius, teikia didelių vilčių ir kartu gali sukelti pavojų. Šios revoliucijos tempas ir plati jos įvairovė skatina naujai pažvelgti į valstybių plėtrą, organizacijų kuriamą vertę ir netgi permąstyti, ką reiškia būti žmogumi.“

Knygos autorius yra įsitikinęs, kad mes esame pradžioje revoliucijos, kuri iš esmės keičia, kaip mes gyvename, dirbame ir bendraujame vieni su kitais. Šią revoliuciją jis tyrinėja savo knygoje „Ketvirtoji pramonės revoliucija”.

Kiti forumo pranešėjai

Caroline ATKINSON

Google Inc. vyriausioji politikos patarėja

Ekonomistė, daugiau nei du dešimtmečius dirbanti tarptautinės ekonomikos ir finansų srityse. Dirbo JAV prezidento Barack’o Obamos patarėja tarptautinės ekonomikos ir saugumo klausimais, buvo jo asmeninė atstovė tarptautiniuose susitikimuose G8 ir G20, užėmė aukštas pareigas Tarptautiniame valiutos fonde, JAV valstybės departamente, Anglijos banke.

Robertas DARGIS

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas

Didžiausios Lietuvos verslą vienijančios organizacijos Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos valdybos pirmininkas ir prezidentas, vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupės EIKA įkūrėjas ir valdybos pirmininkas, visuomenininkas.

Dr. Carsten POLENZ

SAP SE politikos, daiktų interneto strategijos ir inovacijų viceprezidentas

Atsakingas už išorinę SAP veiklą, susijusią su platforma “Pramonė 4.0”, daiktų interneto strategija bei pramonės skaitmenizavimu. Šiose srityse glaudžiai bendradarbiauja su Vokietijos ekonomikos ministerija (BMWi), mokslinių tyrimų centrais, EU DG Connect ir kitomis iniciatyvomis.

Dr. Carsten Polenz kompanijoje SAP dirba nuo 1999 m., kur jis užėmė vadovaujančias pareigas korporacijos strategijos, produktų kūrimo, projektavimo ir aptarnavimo srityse.

Dr. C. Polenz turi fizikos mokslų magistro laipsnį, studijuoja RWTH Aachen, Edinburgo ir Heidelbergo universitetuose. Jis turi mokslų daktaro laipsnį, kurį įgijo Kazelio universitete.  

Dr. Gitanas NAUSĖDA

SEB banko prezidento patarėjas ir vyriausiasis ekonomistas

Lietuvos finansininkas, ekonomistas, dėstytojas, mokslininkas, finansų analitikas. Jo profesinė specializacija – pinigų ir fiskalinė  politika, ekonomikos procesų prognozavimas, finansų rinkų analizė. Šias temas Lietuvos nuomonės lyderis nagrinėja įvairiuose renginiuose, skaitydamas pranešimus šalies ir tarptautinėse konferencijose. Kartu su SEB banko analitikais rengia „Lietuvos makroekonomikos apžvalgas“. Dr. G. Nausėda dėsto Vilniaus universiteto Verslo mokykloje. 2004 – 2009  metais G. Nausėda dirbo prezidento Valdo Adamkaus visuomeniniu konsultantu ekonomikos klausimais.

Brendan IVES

Division X vadovaujantis direktorius, Telia Company

“Padalinys X” kuria Telia Company ateities verslą, stiprina ir greitina pajėgumus tokiose srityse kaip daiktų internetas, e-sveikata ir duomenų analizė. Brendanas atsakingas už Telia Company investicijas į eBuilder, Spotify ir Springworks.  Prieš tapdamas Padalinio X vadovu, Brendanas 3 metus vadovavo Telia Carrier.

Dr. Kamil KILJAŃSKI

 Europos Komisijos DG GROW vyriausiasis ekonomistas

Europos Komisijos Vidaus rinkos ir pramonės direktorato vyriausiasis ekonomistas. Jis vadovauja 20 žmonių komandai, atsakingai už teisinio reguliavimo ekonominį pagrindimą. Prieš pradėdamas dirbti Europos Komisijoje, Kamil Kiljański trejus metus dirbo vyriausiuoju ekonomistu konsultacijų bendrovėje LECG Londone. Jis taip pat aktyviai dalyvavo keliose Tarptautinių pramonės ir prekybos rūmų bylose, konsultavo telekomunikacijų rinkos reguliavimo klausimais. Ekonomikos mokslų daktaro laipnį įgijo Varšuvos ekonomikos mokykloje (Warshaw School of Economics), o Europos Sąjungos teisės magistro laipsnį įgijo King’s College Londone.

 Metų ekonomikos forumo programa

Ateities ekonomika: ar esame pasiruošę inovacijų proveržiui?

2017 m. spalio 12 d.

Vilniaus rotušė

13:30 – 14:30 Dalyvių registracija. Pasitikimo kava.
14:30 – 14:40 SVEIKINIMO ŽODIS

J.E. Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia GRYBAUSKAITĖ

14:40 – 15:40 PRANEŠIMAI

Prof. Klaus SCHWAB, Pasaulio ekonomikos forumo steigėjas ir valdybos pirmininkas

Caroline ATKINSON, Google Inc. vyriausioji politikos patarėja

Robertas DARGIS, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas

15:45 – 17:00 DISKUSIJA

Dr. Carsten POLENZSAP SE politikos, daiktų interneto strategijos ir inovacijų viceprezidentas

Dr. Gitanas NAUSĖDA, SEB banko prezidento patarėjas ir vyriausiasis ekonomistas

Brendan IVES, Division X vadovaujantis direktorius, Telia Company

Dr. Kamil KILJAŃSKI, Europos Komisijos DG GROW vyriausiasis ekonomistas

17:00 – 17:10 Pertrauka
17:10 – 17:50 Prof. Klaus Schwab knygos “Ketvirtoji pramonės revoliucija” pristatymas
19:00 – 21:00 PRIĖMIMAS

(tik su asmeniniais kvietimais)

Moderatorius: Aurelijus Katkevičius

Forumo kalba: anglų su sinchroniniu vertimu