LIETUVOS EKONOMINIO IR PREKYBINIO BENDRADARBIAVIMO SU UKRAINA VERSLO TARYBA

Pirmininkas – Aivaras Karalius

Kontaktinis asmuo – Diliara Zarifova, LPK Verslo tarybų direktorė,  tel.+370 68715615, el.p. Diliara.Zarifova@lpk.lt

LPK atstovas Ukrainoje  Sergej Prochorov, tel. +380 50 333 7853, el.p. serge.prokhorov@gmail.com

Nariai: UAB BT Invest, UAB Plieno spektras, AB Grigeo, Global BOD Group, AB Orlen Lietuva, UAB Imlitex, UAB NEVDA, SEC BATTEC, ALWARK group.

 • LPK aktyviai prisideda prie Ukrainos pramonininkų ir verslininkų lygos (USPP/ULIE) europinės politikos plėtros.
 • Nuo 2015 m. kasmet gruodžio mėnesį organizuoja Lietuvos–Ukrainos ekonomikos forumus, kuriuose dalyvauja Lietuvos ir Ukrainos prezidentai, kiti aukšti pareigūnai, valdžios ir verslo lyderiai.
 • LPK atstovas Ukrainoje pareigas eiti pradėjo 2015 m. balandžio. LPK atstovybė Ukrainoje dirba su Lietuvos ir Ukrainos verslu, siekiant sustiprinti dvišalį ekonominį bendradarbiavimą. Ypatingas dėmesys skiriamas konkretiems projektams: kuriant startuolius IT ir inžinerijos srityje, iškeliant IT paslaugas už įmonės ribų; išnaudojant Ukrainos turimą biokuro potencialą, pristatant Ukrainos verslui galimybes plėtoti projektus atsinaujinančios energetikos, ekologijos, inžinerinės pramonės ir kitose srityse.
 • 2019 m. lapkričio 27 d. įvyko V-asis dvišalis Lietuvos-Ukrainos ekonomikos forumas, organizuotas Lietuvos pramonininkų konfederacijos kartu su partneriais Ukrainoje – Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjunga (USPP). Tuo pačiu metu Lietuvoje vyko ir abiejų šalių Prezidentų taryba.
 • 2019 m. gruodžio mėn. 20 d. Lietuvos-Ukrainos verslo tarybos posėdyje aptartas V-sis Lietuvos-Ukrainos ekonomikos forumas bei teminės sekcijos, buvo pristatyti 2020 m. verslo tarybos planai.. Posėdyje dalyvavo URM  ambasadoriai ypatingiems pavedimams Ričardas Degutis ir Gvidas Kerušauskas. 
 • 2020 m. liepos 2 d. Lietuvos-Ukrainos verslo tarybos mišriame nuotoliniu būdu vykusiame posėdyje tiesiogiai iš Kijevo prisistatė savo kadenciją neseniai pradėjęs Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas. Aptarti investavimo Ukrainoje, taikant Lietuvos pelno mokesčio įstatymą, pokyčiai, diskutuota apie COVID-19 įtaką verslui. 
 • 2020 m. rugsėjo 17 d. Lietuvos-Ukrainos tarybos nuotolinis susitikime  dalyvavo LPK nariai, parneriai iš Ukrainos – Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos nariai, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje V. Yatsenkivskyi, Lietuvos ambasadorius Ukrainoje V. Sarapinas. Aptarta Lietuvos prezidento vizito į Kijevą metu vyksiančio Ukrainos-Lietuvos ekonomikos forumo tematika (forumas numatytas š. m. gruodžio mėnesį). Taip pat planuojami 4 nuotoliniai susitikimai aptarti: atsinaujinančią energetiką; IT; Pramonę 4.0; logistiką.
 • 2020 m. gruodžio 15 d. įvyko LPK Lietuvos-Ukrainos ir Ukrainos-Lietuvos verslo tarybų nuotolinis išplėstinis posėdis-konferencija. Posėdžio metu buvo aptarti 2020 m. bendradarbiavimo rezultatai ir daug dėmesio skirta Pramonė 4.0 tematikai. Renginio metu LPK prezidentas V. Janulevičius ir USPP prezidentas A. Kinachas pasirašė deklaraciją, kurioje pabrėžiamas abiejų šalių verslo bendruomenių didelis susidomėjimas galimybėmis plėtoti ekonominius ir verslo ryšius. Ukrainos ir Lietuvos verslininkai aktyviai siekia įgyvendinti bendrus projektus tokiose inovacijų, aukštųjų technologijų, mechanikos inžinerijos, transporto, energijos taupymo ir pan. srityse.
 • 2021 m. vasario 10 d. įvyko nuotolinis europinės verslo organizacijos „BusinessEurope“ atstovų susitikimas su Ukrainos ministru pirmininku Denys Shmyhal, kuriame dalyvavo ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius bei LPK Viceprezidentas Arūnas Laurinaitis, LPK Lietuvos-Ukrainos verslo tarybos pirmininkas Aivaras Karalius, LPK generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius, LPK generalinio direktoriaus pavaduotojas Gintaras Morkis. Išsamiau apie įvykusį susitikimą ČIA.
 • 2021 m. kovo 18 d. vyko VI Lietuvos-Ukrainos ekonomikos forumas. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) ir Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos (USPP) organizuojamas forumas šiemet sukvietė Lietuvos ir Ukrainos verslo atstovus dalintis patirtimi ir plėtoti bendradarbiavimą transporto, logistikos ir infrastruktūros, atsinaujinančios energetikos ir energetinio efektyvumo srityse. Išsamiau apie įvykusį forumą ČIA.
 • 2021 m. liepos 8 d. Ukrainos Reformų konferencijos metu Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), „Versli Lietuva“ ir „UkraineInvest“ surengė Lietuvos  verslo ir Ukrainos valdžios diskusijų forumą (Business to Government), kuriame aukščiausi Ukrainos valdžios pareigūnai pristatė naujausias reformas, verslo klimato pasikeitimus Ukrainoje ir aptarė problemas, su kuriomis susiduria Lietuvos verslas Ukrainoje. Išsamiau: ČIA
 • 2021 m. liepos 12 d. vyko LPK ir USPP organizuota nuotolinė konferencija „Pramonės 4.0 technologijų diegimas žemės ūkio sektoriuje“.
 • 2021 m. rugsėjo 15-16 d. Nikolajeve (Ukraina) įvyko pirmasis  Lietuvos pramonininkų konfederacijos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Ukraina Verslo Tarybos ir Nikolajevo srities verslo forumas. Išsamiau: ČIA.
 • 2021 m. spalio 11 d. vyko susitikimas su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje – Volodymyr YATSENKIVSKYI. Susitikime sutarta pasirašyta pasiūlymą pasirašyti supratimo memorandumą su Ukrainos užsienio reikalų ministerija dėl tiesioginio bendradarbiavimo su Ukrainos kompanijomis dėl jų komercinių pasiūlymų.
 • 2021 m. spalio 19 d. įvyko nuotolinis LPK ir Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos (USPP) partnerių organizuotas vebinaras-konferencija „Laisvosios Lietuvos ekonominės zonos ir Ukrainos technoparkų patirtis“. Dalyvavo: Lietuvos laisvųjų ekonominių zonų asociacijos prezidentas Giedrius Valuckas, Marijampolės laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovės generalinis direktorius Simonas Petrulis, UAB „Kormotech“ direktorius Andrii Bereziuk, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovės generalinis direktorius Eimantas Kiudulas.
 • 2021 m. lapkričio 18 d. pasirašytas supratimo memorandumas su Ukrainos užsienio reikalų ministerija dėl tiesioginio bendradarbiavimo su Ukrainos kompanijomis dėl jų komercinių pasiūlymų.
 • 2021 m. gruodžio 7 d. vyko bendras Lietuvos-Ukrainos ir Ukrainos-Lietuvos verslo tarybų posėdis, kurio metu buvo diskutuojama apie energetikos paslaugų įmonių (ESCO) veiklą kaip energijos vartojimo efektyvumo didinimo modelį. Susitikimo metu pasirašytas memorandumas tarp Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos ir LPK dėl bendradarbiavimo remiant ESCO veiklą.