2020 10 21

V. Janulevičiaus komentaras apie pandemijos iššūkius ir pamokas.

 DELFI, 15min.lt

2020 10 16

Brexit

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius sako, kad kietojo „Brexit‘o“ poveikis Lietuvos ekonomikai nebūtų dramatiškas, tačiau jis tikisi, jog Europos Sąjunga (ES) ir Jungtinė Karalystė paskutinę minutę pasieks susitarimą dėl prekybinių santykių.

 DELFI

2021 m. biudžetas

Nepasibaigus rinkimams svarstomas kitų metų valstybės biudžetas yra rizikingesnis, negu pristatoma, sako Seimo narys Kęstutis Glaveckas. Pasak jo, nesitraukiant pandemijai, jo korekcijos tikėtinos dar kitąmet. Finansų ministrui kalbant apie būtinybę „vengti staigių judesių“, Pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius sako, kad kaip tik tokie ir buvo padaryti jų atžvilgiu – pasigesta konsultacijų dėl minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA) didinimo.

LRT.lt

Papildomas Vėlinių laisvadienis Lietuvai kainuos apie 40 mln. eurų

Komentuoja LPK generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius bei Ekonomikos ir verslo aplinkos departamento direktorė Raminta Radavičienė.

 TV3

2020 10 15

Pasibaigusios paskolų ir mokesčių atostogos atidengs užmaskuotą situaciją: pagalbos priemones siūlo pataupyti

Komentuoja LPK viceprezidentas Mantas Gudas.

 DELFI

2020 10 14

R. Sartatavičiaus, LPK generalinio direktoriaus, komentaras apie MMA didinimą.

15min.lt

2020 10 13

Laisvos darbo vietos

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius sako, kad šiuo metu pramonės sektoriuje stebimos dvi tendencijos: kol nuolatiniai užsakovai mažina gamybos ir užsakymų apimtis, Lietuvos įmonės sulaukia naujų užsakymų iš užsienio įmonių, norinčių trumpinti savo gamybos grandines. Jis taip pat priduria, kad šiuo metu pramonės sektoriuje yra apie 30-40 tūkst. laisvų darbo vietų.

LRT.lt, DELFI

2020 10 12

Seimo rinkimai

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius sako, kad verslo atstovai rezultatus vertina palankiai ir tikisi, kad naujajai valdžiai ekonominiai klausimai išliks prioritetiniai.

LRT.lt, Alfa.lt, lrytas.lt, tv3.lt, DELFI

2020 10 10

LPK prezidento Vidmanto Janulevičiaus komentaras apie Europos Parlamente patvirtintą iniciatyvą sumažinti šiltnamio dujų išmetimą  nuo 27:51 iki 33:55.

LRT Radijas

2020 10 09

Publikacija apie LPK viceprezidentą M. Gudą ir jo nuomonė apie investavimą akcijų rinkose, šeimos biudžetą ir jo valdymą bei taupymą, kurį išskiria kaip vieną svarbiausių finansinio raštingumo bruožų.

Verslo žinios

2020 10 08

Karantino galimas poveikis verslui

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidento Vidmanto Janulevičiaus teigimu, nors visiškai atmesti dar vieno visuotinio karantino Lietuvoje negalima, jo tikimybė šiandien siekia 20–30 proc. Labiausiai tikėtini scenarijai, anot LPK prezidento, išlieka sektorinio ir lokalaus karantino.

lrytas.lt

2020 10 07

Kai Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas atvyko vizito į Lietuvą, kartu jis atsivežė ir 37 įmonių atstovus. Jie ieškojo partnerių, kurie padėtų pakeisti Kinijos gamintojus, pasakoja Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius. Lietuviai gali pasiūlyti pigesnę darbo jėgą, nei prancūzai, ar vokiečiai, tačiau konkuruoja su kaimynėmis, taip pat Bulgarija, Rumunija.

DELFI

2020 10 06

Pagalbos verslui fondas

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius sako, kad, nors išlieka nemažai rizikų steigiant Paramos verslui fondą, ši priemonė Lietuvai naudinga ir reikalinga.

DELFI, LRT.lt

2020 10 03

Darbuotojų trūkumas pandemijos metu

„Esame priversti namo varyti ir kosėti pradėjusius darbuotojus, nes rizika yra pernelyg didelė“, – 15min sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius. Taip dalis darbuotojų būna priversti kelias dienas praleisti namuose ir konsultuotis su šeimos gydytoju, o simptomams neatlėgus – darytis koronaviruso testą.

15min.lt

2020 09 30

Trišalė taryba ir MMA klausimas

Darbdavių atstovai teigė, kad sprendimas turėtų būti atidėtas dėl pernelyg neapibrėžtos ekonominės situacijos bei dėl artėjančių rinkimų. „Yra ekstremali situacija, verslas galvoja, kaip išgyventi, todėl siūlome nesvarstyti šio klausimo, atidėti jį po rinkimų ir grįžti galbūt kitais metais, kai situacija pagerės“, – posėdyje sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas Ričardas Sartatavičius.

DELFI, Alfa.lt, LRT.lt, lrytas.lt, 15min.lt, Verslo žinios, tv3.lt

V. Janulevičiaus komentaras apie Lietuvos banko prognozę ir valstybės skolą reportaže nuo 2:22 iki 2:49 min.

lrytas.lt

2020 09 29

Valstybės skola

Pasak pramonininkų, valstybės skola galėtų mažėti, jei verslas investuotų į pridėtinę vertę kuriančius produktus. „Norime investuoti į tai, kas kuria tikrą pridėtinę vertę, nes prispausdinti ir padalinti pinigai nieko nereiškia. Jei nesukuriama vertė, viskas baigiasi didžiule infliacija ir didelėmis palūkanomis“, – aiškino Pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.

⬤ Lrytas.lt

2020 09 28

Lietuvos-Prancūzijos verslo forumas

Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono ir pirmosios ponios Brigitte Macron oficialaus vizito Lietuvoje metu mūsų šalyje lankosi per 30 įmonių iš Prancūzijos. Jos kartu su daugiau kaip 70 Lietuvos kompanijų šiandien dalyvauja LR Prezidentūros, VšĮ „Versli Lietuva“, Lietuvos ambasados Prancūzijoje, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir „Medef international“ organizacijos inicijuotame verslo forume bei dvišaliuose susitikimuose.

LRT.lt, Lrytas.lt

2020 09 27

Pandemijos poveikis verslui

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius taip pat kalbėjo apie pokyčius. Jis teigė manantis, jog ateityje fizinės prekybos vietų mažės, žmonės taupys laiką ir daugiau dirbs nuotoliniu būdu.

„Manau, kad čia ir yra mūsų pridėtinė vertė, kaip Lietuvos, nes mes esame gana gerai apsirūpinę internetu, jo greičiu, bet reikia, žinoma, nesustoti investuoti į tai. Taip pat mes galime būti mini Kinija gamybos srityje, nes, kaip matome, tiekimo grandinės trumpėja, o pandemija tik pagreitino ketvirtąją pramonės revoliuciją, žinoma, jau reikia galvoti ir apie penktą bei šeštą, kuri visai ne už kalnų, bet manau, šis virsmas yra labai svarbus mums, kad būtume tame traukinyje“, – kalbėjo jis.

⬤ DELFI

2020 09 25

Įsteigtas konsorciumas

Konsorciumą, kuris kurs europinio lygio inovacijų centrą, penktadienį įsteigė Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos inovacijų centras, Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas, Lietuvos energetikos institutas, agro ir maisto technologijų įmonė „ART21“ ir viešojo įstaiga „Smart IT cluster”, pranešė LPK.

Verslo žinios, DELFI

Aukštos pridėtinės vertės verslas iš Baltarusijos Lietuvoje

Pasak pramonininkų, valdžia turėtų nedelsti ir kuo greičiau sudaryti galimybes Baltarusijos aukštųjų technologijų įmonėms persikelti į mūsų šalį, kol to nepadarė kaimynai. Mat baltarusiai ne tik galėtų plėsti savo verslus Lietuvoje, bet ir mokėti mokesčius.

tv3.lt 

2020 09 24

Lietuvos ateities ekonomikos DNR planas

Apie Ekonomikos DNR plane žaliajai ekonomikai nepakankamai skiriamas lėšas kalba ir Vidmantas Janulevičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas. Anot jo, svarbu įsisąmoninti, kad žaliąją ekonomiką turėtume suprasti ne kaip mums primetamą idėją, o kaip galimybę patiems susikurti sistemą, leidžiančią sumažinti iškastinio kuro importą.

Verlo žinios

Laisvų darbo vietų rekordas

Pramonininkų konfederacijos prezidentas įsitikinęs, kad vienintelis būdas užpildyti laisvas darbo vietas Lietuvoje – darbuotojų pritraukimas iš kaimyninių šalių. „Protinga, aiški imigracija žmonių, turinčių būtent tas specialybes, kurių yra didžiausias poreikis, būtų vienintelis sprendimas išspręsti tą problemą kuo įmanoma greičiau. Žinome, kokia situacija yra Baltarusijoje, Ukrainoje ir faktas, kad reikėtų koncentruotis būtent į tas sritis,“ – sako V. Janulevičius.

Lrytas TV

IT sektoriaus iš Baltarusijos pritraukimas į Lietuvą

„Mano žiniomis, latviai pirmieji susigriebė, buvo pasiūlyti tam tikri mokestiniai paketai. Šiuo metu Baltarusijoje IT sektorius moka tik 5 proc. pelno mokesčio, tai kažkas panašaus buvo atspindėta ir Latvijoje. Antras dalykas, kad ten yra gan plati infrastruktūra rusakalbių darželių ir mokyklų, tai buvo vienas iš veiksnių. Trečia dalykas, kad Latvijos ekonomikos ministras pats pakvietė įmones dalyvauti, ir tai irgi buvo toks veiksnys, kuris paskatino juos pasirinkti. Mūsų žiniomis, tai yra šių trijų dalykų seka“, – komentavo Pramonininkų konfederacijos prezidentas.

Alfa.lt

2020 09 23

Minimalios algos didinimas

„Rugpjūčio mėnesio duomenimis, yra per 62 tūkst. įmonių, kurioms taikomos mokestinės pagalbos priemonės. Didelė tikimybė, kad dviem trečdaliams šio sąrašo įmonių yra didelis iššūkis sumokėti sutartą darbo užmokestį, kai kurios jų dėl šios priežasties yra priverstos atleisti darbuotojus, kurie tampa Užimtumo tarnybos klientais. Šiais metais verslas yra paveiktas COVID–19. Planuojamas bendrojo vidaus produkto nuosmukis yra 1,5 proc. Atsigavimas eksporto rinkose irgi ribotas“, – komentare teigia LPK.

DELFI, lrytas.lt 

Lietuvos ateities ekonomikos DNR planas

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius sako pasigendąs didesnės diskusijos dėl priimamų sprendimų, susijusių su DNR planu.

DELFI, lrytas.lt 

Trišalė taryba

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) nuomone, laikas nėra tinkamas didinti MMA, nes, nepaisant ekonominių prognozių, situacija yra pernelyg neapibrėžta.

LRT.lt

2020 09 22

V. Janulevičiaus pranešimas konferencijoje „Lietuvos Davosas“

„Būtų neteisinga žiedinę ekonomiką suvokti kaip naštą verslui, pirmiausia tai – galimybės lietuviškam verslui“, – „Lietuvos Davoso“ konferencijoje kalbėjo Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.

15min.lt, lrytas.lt 

Nuotolinis darbas

Interviu su LPK Vykdomuoju direktoriumi Ričardu Sartatavičiumi apie nuotolinį darbą ir verslo iššūkius jį įgyvendinant.

15min.lt

2020 09 21

V. Janulevičius apie dabartinę ekonomikos situaciją ir pandemijos poveikį verslui.

DELFI

2020 09 20

Rinkimai

Lietuvos pramonininkų konfederacija sukvietė rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų lyderius diskusijai apie ekonomines ir socialines valstybės raidos kryptis. Forume „Lietuva po 2020 m. – kokie iššūkiai laukia ir kaip tam ruošiamės?“ buvo pristatyti pramoninkų pasiūlymai politinėms partijoms, kuriais akcentuota būtinybė didinti valstybės ekonominį stabilumą bei konkurencingumą.

Verslo žinios

2020 09 18

Apie situaciją Baltarusijoje

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius sako A. Lukašenkos pareiškimą vertinantis kaip politinę priemonę, kurios įgyvendinimas nesutaptų su šalies ekonominėmis galimybėmis.

DELFI

„Ir jeigu ponas A. Lukašenka sumanytų stabdyti tas investicijas arba bandys jas nacionalizuoti, pirmiausia tai atsilieptų žymiai platesniu mastu ir Europos Sąjunga tikrai reaguotų į tokius jo žingsnius ir veiksnius. Turi būti atitinkamas atsakas, bet verslas tikisi, kad pragmatiški santykiai tarp verslo išliks, nes tai yra tas pats mokesčių mokėjimas tai pačiai Baltarusijai“, – sako V. Janulevičius.

LRT 

2020 09 17

Žaliasis kursas

„Tačiau diskusijų centre turi būti ne tik pats taikinys, bet ir klausimai: kaip sutelkti reikiamas investicijas ekologiškų technologijų plėtrai ir diegimui? Kaip mes galime užtikrinti pakankamai pigios žaliosios energijos savo energijai imliai pramonei ir transportui? Kaip mes galime užtikrinti vienodas konkurencijos sąlygas visame pasaulyje?“, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas V. Janulevičius, komentuodamas Žaliąjį kursą.

LRT, DELFI

Žinių radijas

LPK pasiūlymai politinėms partijoms

LPK prezidentas vylėsi, kad ateityje valdžia priimdama sprendimus, didinančius gyventojams pajamas, nepamirštų stengtis ir didinti darbo našumą arba susietų šiuos abu faktorius.

Alfa.lt

2020 09 16

LPK forumas „Lietuva po 2020 m. – kokie iššūkiai laukia ir kaip tam ruošiamės?“

Forumo metu „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas N. Mačiulis pristatė ekonomines prognozes, buvo pristatyti LPK pasiūlymai politinėms partijoms ir vyko diskusija su politinių partijų atstovais.

DELFI, lrytas.lt, Verslo žinios

LPK pasiūlymai politinėms partijoms

„Dėmesys regionams, ten dirbančiam verslui, regioninių pramonės centrų augimui yra labai svarbi kryptis, todėl mes manome, kad politiką reikia deleguoti Ekonomikos ir inovacijų ministerijai“, – trečiadienį renginyje, skirtame aptarti konfederacijos pasiūlymus politinėms partijoms, sakė LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

DELFI, 15min.lt

2020 09 14

LPK pasiūlymai politinėms partijoms

Laidoje „Verslo pozicija“ prezidentas V. Janulevičius kalbėjo apie būtinas įgyvendinti reformas ir LPK pasiūlymus būsimajam Parlamentui.

Žinių radijas

2020 09 09

Pasiūlymai Vyriausybei, kaip pritraukti verslus iš Baltarusijos

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir asociacija „Investuotojų forumas“ pateikė bendrą kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę dėl palengvintų atvykimo sąlygų suteikimo IT specialistams ir kitų sričių darbuotojams, taip sudarant kuo palankesnes sąlygas pritraukti Baltarusijos kvalifikuotą darbo jėgą ir investicijas į Lietuvą, rašoma pranešime.

LRT

Eksporto augimas

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius sako, kad augančios eksporto ir importo apimtys rodo, jog pramonės įmonės jau dirba pilnu ritmu.

lrytas.lt

2020 09 07

DELFI laidoje „Lietuvos politikos forumas. Piliečių sukilimas prieš melą ir diktatūrą Baltarusijoje. Kas toliau?“ dalyvauja LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius

DELFI

2020 09 04

Dėl Pieno įstatymo

Šalies pramonės atstovai kreipėsi į Vyriausybę dėl tiesioginio įsikišimo rengiant pieno supirkimo tvarką reguliuojantį Pieno įstatymą. Kreipimąsi Vyriausybei pateikė Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir pieno perdirbimo bendroves vienijanti asociacija Pieno centras. Jie tikisi, kad Vyriausybė inicijuos Žemės ūkio ministerijos ir pastabas įstatymo projektui teikusių institucijų bei socialinių partnerių bendrą pasitarimą.

15min.lt

2020 09 03

Valstybė koronaviruso pandemijos pradžioje ėmėsi aibės priemonių verslui paremti, tačiau daugelis institucijų nederino tų priemonių su Europos Komisija ir nuėjo lengvesniu keliu – pasinaudojo išimtimi, leidžiančia valstybei verslą paremti 200 tūkst. eurų per trejus metus. Kaip aiškėja, dalis įmonių jau priartėja prie šios ribos, nors verslui ir toliau reikės valstybės paramos, nes niekas negali prognozuoti, kada baigsis pandemija. Laidoje dalyvauja LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

15min.lt

2020 08 28

Apie situaciją Baltarusijoje

„Nerimas yra jaučiamas po tokių kalbų, bet visą laiką sakome, kad blaivus protas nugalės tam tikrose vietose tuos nuogąstavimus, kurie reiškiami iš abiejų pusių. Kiek tai paveiks verslą, reikia žiūrėti. Geriau, kad to nebūtų, aišku“, – Eltai sakė V. Janulevičius.

DELFI

„Jeigu Baltarusijoje bus streikai, tikėtina, kad tai gali paliesti ir mūsų įmones, ir mūsų investuotojų įmones. Tikėkimės, kad tai netruks ilgai, o didžiausia galima grėsmė, aišku, yra transportas, logistika, kroviniai, kurie juda per Klaipėdos uostą – būtent valstybinio sektoriaus kroviniai“, – „Lietuvos ryto“ televizijai yra sakęs Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Lrytas.lt

Klaipėdos uostas ir įvykiai Baltarusijoje

„Logistikos transporto koridoriai, susiję su „Lietuvos geležinkelių“ tranzitu su Azijos šalimis, kuris eina per Baltarusiją, lygiai taip pat susiję su galimybe eksportuoti dalį prekių per Klaipėdos uostą. Šie sektoriai galimai ir yra jautriausi. Kalbant apie gamybines įmones pačios Baltarusijos viduje, manytume, kad logikos stabdyti tų įmonių veiklą nėra, nes tos įmonės neša papildomą indėlį pirmoje eilėje žmonėms Baltarusijos, kurie uždirba pinigus, bet yra ir mokami mokesčiai valstybei. Šioje vietoje tas stabdymas vidinių įmonių nebūtų labai logiškas pačios Baltarusijos atžvilgiu“, – sakė LPK prezidentas.

LRT

2020 08 27

Kokį poveikį ekonomikai gali turėti dar vienas stabtelėjimas?

Kokį poveikį ekonomikai gali turėti dar vienas stabtelėjimas ir koks planuojamas atsakas? „Aktualijų studijoje“ – Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

LRT Radijas

Ekonomikos DNR planas

„Dabar yra lūžio momentas, kai reikia permąstyti mūsų ekonomikos prioritetines kryptis, kurios kurs Lietuvos ateities ekonomiką. Kiekvienas sprendimas ir kiekvienas projektas pirmiausia turi būti pamatuotas pagal tai, kokią grąžą iš jo turėsime ateityje ir kaip tai prisidės prie mūsų įmonių ir visos ekonomikos konkurencingumo stiprinimo. Svarbiausia – nepravalgyti skolintų pinigų“, – šiandien VŽ puslapiuose įspėja Vidmantas Janulevičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas.

Verslo žinios

2020 08 25

Patvirtinta naujoji organizacijos valdyba ir viceprezidentai

Suformavome stiprią ir aktyvią komandą. Visi viceprezidentai yra gerai žinomi, savo sritį išmanantys žmonės. Lietuvai vienas iš labai svarbių tikslų šalies ekonomikos atstatymui pokriziniu laikotarpiu turėtų būti siekis išsaugoti ir sustiprinti įmonių tarptautinį konkurencingumą. Tikiu, kad veikdami kartu ir pasitelkę mūsų visų turimą patirtį ir kompetencijas siūlysime savo sprendimus valdžios institucijoms ir sprendimų priėmėjams. Tai yra puiki galimybė mums visiems kartu sutelkti savo jėgas, ieškant kelių, užtikrinančių, kad ekonominė politika taptų valstybės politikos ašimi“, – sako LPK prezidentas.

DELFI, LRT.lt, Verslo žinios

2020 08 23

Atlyginimai pasibaigus karantinui grįžta į vėžias ne visur: sritys, kurios atsigauna lėčiausiai

„Nukentėjo apdirbamoji pramonė, mašinų gamyba. Aišku, tie, kas dirbo su automobiliu pramone, sustojo automobilių pramonės pardavimai, pačios gamyklos. Aišku, vienu momentu buvo sustojusi ir statyba“, – sako Pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.

TV3.lt

2020 08 21

Apie sankcijų Baltarusijai poveikį verslui (komentuoja LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius nuo 07:07  iki 11:07 min.)

LRT Radijas

2020 08 19

Įvykiai Baltarusijoje

„Jeigu bus streikai, tikėtina, kad tai gali paliesti ir mūsų įmones, ir mūsų investuotojų įmones. Tikėkimės, kad tai netruks ilgai, o didžiausia galima grėsmė, aišku, yra transportas, logistika, kroviniai, kurie galimai juda per Klaipėdos uostą – būtent valstybinio sektoriaus kroviniai“, – kalbėjo Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Lrytas TV

Apie Valstybės paramą verslui (komentuoja LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius nuo 00:55  iki 01:05 min.)

LRT

2020 08 18

Streikai Baltarusijos įmonėse kelia nerimo Klaipėdos uoste

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius taip pat tvirtina, kad protestai užsienio kapitalo įmonėse mažai tikėtini.

„Tie, kas privataus kapitalo, jie truputį nerimauja dėl galimų streikų, kurie prasidėjo Baltarusijoje“, – BNS sakė V. Janulevičius.

Delfi, LRT

Baltarusių svarba Lietuvai: apkrauna uostą, vairuoja vilkikus, leidžia atostogas

Lietuvos pramonininkų konfederacijos duomenimis, Lietuvos įmonės Baltarusijoje taip pat yra investavusios maisto pramonės, prekybos automobiliais srityse.

Delfi

Ruošiasi antrajai koronaviruso bangai: išsigandę trukdžių ėmė kaupti produktų atsargas

Lietuvos pramonininkų konfederacijos verslo aplinkos komiteto pirmininkas Dalius Gedvilas pastebėjo, kad kol kas prekių nestinga. Tačiau jeigu valstybė uždarys sienas ir pradės stabdyti prekių judėjimą, tai didžiausias iššūkis kils ekonomikai, valstybei ir pramonei.

Lrytas TV

2020 08 17

Kaip atsigauna ekonomika?

Interviu su LPK prezidentu Vidmantu Janulevičiumi apie ekonominę situaciją, įvykius Baltarusijoje ir verslo pasirengimą galimai antrajai COVID-19 bangai.

  Žinių radijas

Pramonininkų konfederacijos prezidentas apie įvykius Baltarusijoje: poveikis ekonomikai būtų minimalus

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius sako, kad įvykiai Baltarusijoje pirmiausia atsilieptų investuotojams, nors ir pats poveikis ekonomikai būtų minimalus.

LRT

2020 08 16

Apie situaciją Baltarusijoje (komentuoja LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius nuo 14:57 iki 15:25 min.)

LRT

Apie verslo poveikį vandens taršai (komentuoja LPK Vykdomosios direkcijos Verslo aplinkos ir ekonomikos departamento direktorė Raminta Radavičienė nuo 16:21 iki 16:54 min.)

LRT

2020 08 14

Pramonininkų prezidentas: vos tik atsidarė rinkos, iš karto pasipylė užsakymai

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius sako, kad vos atsigavus ekonomikai, eksportuojančios pramonės įmonės sulaukė gausybės užsakymų. Vis dėlto baiminamasi, kad galima antroji koronaviruso banga staigų įmonių veiklos augimą gali taip pat staigiai ir sustabdyti.

Delfi

2020 08 13

Pagalbos paketas eksportuojančioms įmonėms (komentuoja LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius nuo 1 val. 16 min.)

 LRT radijas

2020 08 12

Lietuvos įtakingiausieji 2020

Delfi skelbiamo Lietuvos įtakingiausiųjų ekonomistų ir verslininkų sąrašo viršūnėje šešerius metus iš eilės išlieka antrąją prezidentavimo kadenciją Lietuvos pramonininkų konfederacijoje neseniai baigęs Robertas Dargis. Naujasis prezidentas – Vidmantas Janulevicius – per metus šoktelėjo reitinge keliolika laiptelių ir šiuo metu sąraše užima 14-ą vietą. Net 32 proc. šio sąrašo sudaro LPK nariai.

 Delfi

2020 08 09

Antroji viruso banga versle ir ekonomikoje: įvardijo sektorius, kuriems ji kirstų skaudžiausiai

„Faktas, kad visi išmoko iš tos pirmosios bangos, kad reikia turėti atsargos priemonių, tai didžioji dalis turi kaukių, kostiumų, antbačių ir viso kito. Darėme net centralizuotus užpirkimus su pramonininkų pagalba surasdami tiekėjus ir jungėmės į didesnes grupes, kad galėtume pigiau nupirkti tą pačią apsaugos prekę. Esminis dalykas, yra švietėjiška veikla, nes suprantame, kad apsirgus vienam darbuotojui, iš gamybos gali būti eliminuota visa šaka, švietimas yra vienas iš prioritetų. Antras dalykas, kas dar gali, bando sukaupti finansinį rezervą, nes visi suprantame, kad 32,5 proc. kritimas didžiausioje pasaulio ekonomikoje negali nepaskatinti smukimo ir pas mus. Čia tik laiko klausimas, nes ta banga iš už Atlanto visada ateina pavėluotai. 2008 m. rugsėjį irgi nematėme jokių kritimo ženklų, bet gruodį jau viskas buvo kitaip“, – sakė V. Janulevičius.

 Delfi

2020 08 08

V. Janulevičius: Festina lente, tam kad įgyvendinant Ekonomikos DNR planą būtų pasiekta ilgalaikės naudos

Verslo žinios

Pažėrė kritikos ekonomikos skatinimo planui: pinigus skiria seniems ir neaktualiems projektams

<…>Ministerijos, rengdamos šiais milijardais finansuojamų projektų sąrašus, nei darbdavių, nei darbuotojų atstovų iškeltų abejonių esą negirdi. „Iškelti galią turi, pakeisti kol kas nelabai. Iš tų tam tikrų siūlymų, kad būtų labai atsižvelgta – tikrai to nematome“, – aiškina Pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.<…>

LRT

2020 08 06

Lėšų verslo sąlygoms nepanaudojusios savivaldybės kritiką atmeta ir vardija planus: investuos į kelius, turgų, aikštes

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius sako, kad vystant regionų politiką reikia didesnio visų suinteresuotų grupių įsitraukimo „Savivalda dar, matyt, ne iki galo supranta, kaip svarbu sukurti sąlygas ir prielaidas kurtis verslui – arba idėjų stoka, arba tie investuotojai mato, kad ten nėra žmonių, kurie galėtų dirbti tam tikrą darbą, o trečias dalykas, aš manau, kad kiekvienas regionas turi savo unikalumus. Tik reikia, matyt, savivaldai aktyviau diskutuoti su verslu, nes šiaip verslai patys savaime neatsiras, jeigu su jais niekas nekalbės.

LRT

2020 08 03

Delfi 11. Ar Lietuvos ekonomika ir verslas atlaikytų antrąją COVID-19 bangą?

Kaip šiandien gyvuoja mūsų ekonomika, ar ji ir verslas atlaikytų antrąją bangą, ir, svarbiausia, kas lauktų, jei šalyje vėl būtų įvestas karantinas –  su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Vidmantu Janulevičiumi ir kt.

DELFI

„Verslo laikas“

(nuo 1 val. 14 min.) Interviu su Pramonininkų konfederacijos prezidentu Vidmantu Janulevičiumi apie antrąją Covid-19 bangą ir ES lėšas ekonomikos gaivinimui.

⬤ LRT radijas

2020 08 01

Krizės akivaizdoje – šansas eksportuojantiems?

Pasak V. Janulevičiaus, Lietuvos pramonės eksporto lyderiai gali perimti iš Azijos gamintojų dalies komplektuojančių dalių eksportą ir tas dalis tiekti būtent Europos stambiems gamintojams. „Europos Sąjungos noras kurti pridėtinę vertę bendrijos viduje su kuo įmanoma vertikalesne grandine, žiedine ekonomika, žaliąja ekonomika – tai reiškia, kad mažiau įsivežame žaliavų, mes daugiau pasigaminame patys ir perdirbame patys. Tokiu būdu mūsų visa pridėtinė vertė lieka ES šalyse arba tiesiogiai Lietuvoje“, – teigia V. Janulevičius.

⬤ LRT

2020 07 31

Ar A. Lukašenkos režimas artėja prie pabaigos?

Laidoje apie Lietuvos ir Baltarusijos ekonominius santykius komentuoja LPK Eksporto ir užsienio ryšių komiteto pirmininkas Arūnas Laurinaitis.

⬤ Žinių radijas

Statistika džiaugėsi tik ekonomistai: verslininkai pasakoja kitokią realybę

„Faktas, kad taip greitai mums atsigauti neišeina, nes pramonė ir gamyba turi ilgą gamybinę grandinę. Esame priklausomi nuo žaliavų tiekėjų. Per karantiną, kai Pietų Europa buvo užsidariusi, ji tas tiekimo grandines nutraukė, buvo sutrikęs tam tikrų prekių tiekimas“, – „Lietuvos ryto“ televizijai sakė Pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.

⬤ Lryto TV

2020 07 30

Kaip pirmoji viruso banga pažeidė Lietuvos ekonomiką?

Interviu su LPK prezidentu Vidmantu Janulevičiumi nuo 58 min 30 sek.

Žinių radijas

Minimalios algos didinimas: profsąjungos nori beveik 50 eurų, bet jiems siūlomi nebent 4 eurai

Lietuvos pramonininkų konfederacijos Verslo aplinkos ir ekonomikos departamento direktorė Raminta Radavičienė prieštaravo ir tikino, kad šiuo metu verslas gyvena visiškai neapibrėžtomis sąlygomis, tad iš viso kalbėti apie MMA didinimą – nesusipratimas.

DELFI

2020 07 27

Lietuvos verslas ruošiasi antrajai COVID-19 bangai: svarstomas paramos planas, darbo taisyklės, kaupiamos tam tikros prekės

<…> „Kaip parodė pirmasis pavasarinis krizės etapas, anaiptol ne visada numatytieji paramos verslui instrumentai galioja realybėje ir yra pakankamai sparčiai pritaikomi. Labai svarbu, kad Ateities ekonomikos DNR plano lėšos, ekonomikos skatinimo priemonių paketai, parama iš ES fondų būtų nukreipta didinti produkcijos vertę ir konkurencingumo stiprinimui, mūsų ekonomikos stabilumui svarbių sektorių stiprinimą, kad galėtume išgyventi ir kitą karantino bangą, jeigu tokia bus“, – kalbėjo LPK prezidentas V. Janulevičius.<…>

DELFI

2020 07 21

Janulevičius tikisi, kad Vyriausybė tarsis, kaip panaudoti ES paramą

„Mes praeityje turėjome daug praktikos, kai yra didelės sumos, yra praleidžiama pusė laikotarpio, nesusitvarkoma su paraiškomis, o paskui bandoma padaryti paskutinę minutę ir tos investicijos ne visada pakliūva į teisingą kryptį, kuriančią pridėtinę vertę“, – sakė pramonininkų vadovas.

 DELFI

Pasiruošimas antrajai koronaviruso bangai: kas jau padaryta, o kas vėluoja

Vidmantas Janulevičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas, VŽ sako, kad verslas supranta, jog antroji viruso plėtros banga greičiausiai neišvengiama ir „ramybės išvis nebus, kol neatsiras vakcina“. „Mūsų nuomone, tebėra nelabai aiškus ekonomikos gelbėjimo mechanizmo veikimas, pvz., suteikiant lengvatines paskolas ir garantijas verslui, kai kils antroji banga. Įmonės tikrai nenori stabdyti veiklos, gamybos, skelbti prastovų ir pan. Bet toks pavojus gali kilti, jeigu nebus pakankamų kreditinių išteklių, jeigu nebus suteiktos prekinių kreditų garantijos ir kt. Kaip parodė pirmasis pavasarinis krizės etapas, anaiptol ne visada numatytieji paramos verslui instrumentai galioja realybėje ir yra pakankamai sparčiai pritaikomi. Čia dar yra kur padirbėti ir visai Vyriausybei, ir naujajam ekonomikos ministrui. Nors iki kadencijos pabaigos jiems laiko liko labai mažai, atidėlioti šių darbų kitai Vyriausybei tikrai negalima“, – VŽ sako V. Janulevičius.

Verslo žinios

2020 07 16

Griežtinant aplinkosauginius reikalavimus pramoninkai prašo atsižvelgti į pandemijos įtaką

Lietuvai laukiant Europos Komisijos vertinimo dėl šiltnamio efektą sukeliančio anglies dioksido (CO2) išmetimo į atmosferą sumažinimo planų, Lietuvos pramonininkų konfederacija pabrėžia, kad 2030 m. tikslai turėtų būti griežtinami tik įvertinus jų poveikį.

⬤ Verslo žinios

2020 07 15

Profesinis mokymas populiarėja – ar kiekvienas ras darbą?

Profesinio mokymo studijos populiarėja – bendrajam priėmimui įpusėjus mokytis amato norą išreiškė jau daugiau kaip 12 000 stojančiųjų. Verslo atstovai pastebi, kad auga ir tokių specialistų poreikis rinkoje. Kas keičiasi ir ką reikėtų žinoti svarstantiems mokytis amato? Ar tokių studijų kokybė pakankama? Ar kiekvienas jas baigęs ras darbą? Laidoje dalyvauja: žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktorius Gintaras Sarafinas ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos Švietimo, mokslo ir inovacijų komiteto pirmininkas Gintautas Kvietkauskas.

Žinių radijas

2020 07 13

Piniginiai reikalai. Ar yra galimybių didinti minimalią algą Lietuvoje?

Profesinių sąjungų atstovai reikalauja didinti minimalią mėnesio algą, tačiau Vyriausybė ir verslo atstovai siūlo palaukti. Laidoje dalyvauja socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė, Lietuvos profesinių sajungų konfederacijos prezidentė Inga Ruginienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos Verslo aplinkos ir ekonomikos departamento direktorė Raminta Radavičienė.

DELFI

2020 07 12

Pramonininkų prezidentas Janulevičius: antra koronaviruso banga verslui smogtų skaudžiau

TV3

2020 07 09

Kalba ekspertas: Viešbučių restoranams yra krachas, – E. Šiškauskienė

Laivės TV

2020 07 01

Pramonininkų konfederacijos vadovas: Covid-19 poveikio stambesnėms įmonėms nebuvo

TV3

2020 07 01

Naujasis Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas: laukia daug iššūkių

Interviu su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Vidmantu Janulevičiumi apie tai, kokios nuotaikomis gyvena šalies verslas ir ko tikisi iš valdžios, kokios permainos laukia daugelį Lietuvos verslo asociacijų ir organizacijų vienijančios konfederacijos?

 Žinių radijas

Naujasis pramonininkų prezidentas Janulevičius: šis laikas tikrai sunku

Pasauliui vis dar kovojant su pandemija, o verslui bei pramonei – su jos pasekmėmis, šį laikmetį antradienį naujai išrinktas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius įvardija kaip ne patį lengviausią imtis tokių pareigų. Visgi nepaisant sunkumų, jo planuose ir verslo asociacijų konsolidacija, ir prieigos prie kapitalo didinimas.

DELFI

Naujasis LPK prezidentas V.Janulevičius: tokiai mažai šaliai verslo asociacijų yra per daug

LPK prezidentu išrinktas ligšiolinis viceprezidentas Vidmantas Janulevičius, pakeitęs dvi kadencijas vadovavusį Robertą Dargį. Naujasis pramonininkų konfederacijos vadovas užsibrėžęs tikslus konsoliduoti skirtingas verslo asociacijas ir didinti Lietuvos įmonių kuriamų produktų pridėtinę vertę.

15min.lt

2020 06 10

Gamybai – naujos galimybės su „UniCredit Leasing“

<…>Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas ir bendrovės „Putokšnis” vadovas Alvydas Stulpinas teigia, kad be poreikio modernizuoti ir automatizuoti gamybą, svarbūs tampa skaitmeninimo sprendimai: „Šiandien įmonių varomasis variklis – skaitmeninimas. Jo diegimas paspartina bendrovės evoliuciją: per skaitmeninimo prizmę atsiranda ir efektyvumas, ir rezultatas. | tai šiandien reikia investuoti. Šiuos procesus jau įsidiegusios ir susitvarkiusios įmonės, drįsčiau sakyti, konkuruoja su didžiausiomis pasaulio kompanijomis.”<…>

 Verslo žinios

2020 06 08

Kaip kaltinimai korupcija verslo asociacijų vadovams atsilieps visam verslui?

Interviu su LPK prezidentu Robertu Dargiu.

Žinių radijas

Automobilių detalių gamyklos Lietuvoje grįžta iš prastovų: didesnių permainų laukiama rudenį

<…>Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Vidmantas Janulevičius taip pat tikino, kad atsigavimas juntamas, nes žmonės grįžta į darbus, tačiau kalbėti apie ilgalaikę paklausą, anot jo, dar būtų naivu ir netikslinga.<…>

DELFI

2020 06 05

Dargis prognozuoja, kad atlyginimai kris dar labiau, tačiau ne visuose sektoriuose

<…> Tačiau Pramonininkų konfederacijos vadovas Robertas Dargis mano, kad atlyginimai vidutiniškai smuks labiau, nei rodo ši prognozė, nors labiausiai tai priklausys nuo verslo srities. „Aš manau, kad jie gali pasistūmėti, iki 10 procentų gali būti smukimas. Bet vėl, sakau, reikia kalbėti apie atskirus sektorius. Gal aptarnavimo sektoriuje bus mažesni atlyginimai. Bet, tarkime, su skaitmena susiję dalykai, aš prognozuoju, net augs. Pažiūrėkite, kas atsitiko per krizę: mes žymiai daugiau naudojomės nuotoliniais dalykais, daugiau maisto, prekių į namus“, – pastebi R. Dargis.<…>

Lrt.lt

2020 05 28

Robertas Dargis. Apie užsiaugintus lašinius ir galimybę išgyventi

⬤ Lrytas.lt, 15min.lt, LRT.lt

Kas verslo laukia po karantino: dalis įmonių vis dar skelbs prastovas, kitiems gresia atleidimų banga

Delfi kalbinti stambių įmonių atstovai nesiskundžia per karantiną sumažėjusiomis darbuotojų ir darbo apimtimis. Visgi, verslo atstovo Roberto Dargio teigimu, pokyčiai dar tik ateina, tad net po karantino bus įmonių, kurios bus priverstos skelbti darbuotojų prastovas.

DELFI

Iki birželio vidurio gyvensime karantine: ekspertai aiškina, ar buvo verta jį tęsti

Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Vidmantas Janulevičius: „Karantino tęsimui, matyt, yra pagrindo. Iš to, kas skelbiama viešojoje erdvėje, mums gal ir atrodytų, jog galbūt reikėtų atverti ir daugiau galimybių, bet mes iš esmės palaikome Vyriausybės sprendimą. Kas liečia pramonininkus – karantinas daugeliu atvejų leidžia dirbti. Tik norisi paskubinti ir paraginti, kad visos pagalbos verslui priemonės, kurių, tikėtina, kad pramonei daugiausia reikės šį rudenį, būtų paruoštos ir lengvai prieinamos. Reikėtų paprastesnių priemonių, mažiau biurokratijos.“

TV3.lt , LRT.lt, 15min.lt , BNS, Diena.lt ir kt.

Verslas darbuotojams siūlo gerokai daugiau

<…>Lietuvos pramonininkų konfederacija nuolat kartoja, kad darbojėgos apmokestinimas Lietuvoje yra per didelis ir mokesčių sistemą reikia peržiūrėti. Žinoma, tai daryti reikia ne per pandemiją. Tačiau palaikome idėją laikinai, iki Naujųjų metų, sumažinti gyventojų pajamų mokestį. Taip, šis memorandumas – vertybinis dokumentas, tad jis neužtikrina, kad visiems darbuotojams atlyginimai nemažės. Nes atlyginimų pokyčius lems rinka.<…>

⬤ Savaitraštis “Savaitė”

2020 05 25

Darbdaviai: memorandumas dėl atlyginimų nemažinimo yra „geros valios aktas“

 Verslo žinios, DELFI, 15min, lrytas.lt, ELTA, BNS, Alfa, LRT Panorama, LNK Žinios, TV3 Žinios ir kt.

2020 05 21

Ekonomikos problemoms spręsti stinga toliaregiškos strategijos

<…>Diskusijų apie kelio, kuriuo eisime, pasirinkimą mūsų visuomenėje vakuumą bent iš dalies bando kompensuoti verslininkai. Ryškiausiai iš jų savo įžvalgas viešai reiškia Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, kalbantis apie visos mūsų valstybės ir visuomenės problemas bei bando projektuoti tiltus į ateitį. To pastaruoju metu itin trūksta ir Prezidentūroje, ir Seime, ir Vyriausybėje.<…>

⬤ Savaitraštis “Savaitė”

Milijardinių investicijų planas stebina pinigų dalybomis – bent statybininkai turės darbo per akis

Anot Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidento R. Dargio, didelių naujienų jame nėra, nes dar kartą kalbama apie švietimo reformą, žmonių perkvalifikavimą ar pramonės skaitmeninimą.

lrytas.lt

2020 05 20

Trumpinant tiekimo grandines, Lietuvai – šansas tapti mažuoju Europos fabriku

<…> Vidmanto Janulevičiaus, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidento, teigimu, kalbant apie tiekimo grandinių perkėlimą į Lietuvą, pirmas etapas turėtų būti kuo spartesnis paramos priemonių ir lėšų įliejimas, pirmiausia siekiant išsaugoti šalies įmones, kad šios vėliau galėtų pasinaudoti atsiveriančiomis naujomis galimybėmis. <…>

“Verslo žinios”

2020 05 19

Ekspertai apie Vyriausybės ekonomikos gaivinimo planą: prasta komunikacija su verslu ir siekis priskirti nuopelnus sau

<…>Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis sako, parengtas planas yra labai svarbus, tačiau kai kurie jame numatyti pokyčiai galėjo būti įgyvendinti ir anksčiau. „Kas ten parašyta, tai yra labai svarbūs dalykai valstybės ateičiai, abejonių nėra. (…) Neginčijant dėl svarbos tų dalykų, kurie ten pažymėti, nepamirškime, kad paskelbė tuos dalykus valdančioji koalicija, kuri ketverius metus yra valdžioje ir baigiasi jų kadencija. Nemažai tų dalykų kurie pažymėti plane, puikiai galėjo būti jau daromi, tai nėra šios dienos naujiena – tiek švietimo reforma, žmogiškųjų išteklių perkvalifikavimo, pramonės skaitmeninimas“, – BNS sakė R. Dargis.<…>

lrt.lt, vz.lt, Sekundė, Žinių radijas, tv3.lt, Kauno diena, Klaipėdos diena ir kt.

2020 05 18

Pagalbos verslui planą iš Vokietijos nukopijavusi Lietuva jo įvykdyti sklandžiai nesugebėjo: ką vokiečiai daro kitaip

Strigo ne tik prastovos mechanizmas, tačiau ir verslo likvidumui skirtas finansavimas. Lietuvos pramonininkų konfederacijos išplatintame pranešime buvo rašoma, kad „Invegos“ siūlomos priemonės verslo likvidumui palaikyti vėluoja, o pačiai įstaigai trūksta žmogiškųjų resursų teikti pagalbą. „Pagalbos suteikimo sistema yra tokia paini, kad jos nesupranta ir patys „Invegos“ darbuotojai, nedidelė grupė įmonių, siekiančių gauti lengvatinį kreditą, galės atitikti kriterijus, lengvatinės paskolos išmokėjimo terminas numatomas iki 2020 m. liepos 31 d. Daugumai įmonių pagalba yra reikalinga čia ir dabar, o ne už 3–4 mėnesių“, – vėluojančią pagalbą verslui kritikavo Pramonininkai.

lrt.lt

Prognozuoja, kas laukia Lietuvos po koronaviruso krizės: situacija gerės, tačiau po pusės metų – nemaloni staigmena

<…> Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas Vidmantas Janulevičius pabrėžia, kad šiuo metu gamyba pradeda atsigauti, tačiau po šešių mėnesių ar dar šiek tiek daugiau bus galima pamatyti labai nemalonių padarinių. „Jeigu žiūrėtume į šiandieną, matome, kad gamyba pradeda atsigauti. Šiandien prastovoje truputį mažiau įmonių, nei buvo praėjusią savaitę ir anksčiau. Šiuo metu yra 65 proc. jau veikiančių įmonių, manau, nuo šios savaitės tas skaičius dar keisis. Atrodo, kad trumpuoju laikotarpiu viskas gana neblogai, jaučiasi ir Europos paklausa, bet ilguoju laikotarpiu, manau, tie kalneliai dar tik laukia ateityje.<…>

⬤ DELFI

2020 05 16

„Mantingos“ reakcija į pandemiją: dėmesys ir pagalba darbuotojams bei visuomenei

<…>„Mantinga“ Lietuvos medikams ir gydymo įstaigų darbuotojams paramą skyrė ir kaip Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė. Organizacija, suvienijusi įmones, įsigijo 50 tūkst. respiratorių, 20 tūkst. apsauginių akinių, dešimtimis tūkstančių apsauginių chalatų, kombinezonų ir kitų apsaugos priemonių. Už „Mantingos“ paramą įsigytos priemonės atiteko Marijampolės medikams.<…>

Etaplius

2020 05 14

Išnaudoti koronakrizės galimybes ir auginti ekonomiką Lietuvai gali sutrukdyti niekaip neįvykstanti švietimo reforma

Laidoje – Vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas, „Investuok Lietuvoje” generalinis direktorius Mantas Katinas ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

„DELFI dėmesio centre“

Robertas Dargis. Koronovirusas lyg padidinamasis stiklas

⬤ DELFI, lrt.lt; 15min, Vakarų ekspresas

2020 05 13

Žengtas žingsnis grąžinti prekybą alkoholiu paviljonuose ir paplūdimiuose

LPK vykdomojo direktoriaus Ričardo Sartatavičiaus teigimu, siūlomas įstatymo pakeitimas neabejotinai padėtų atsigauti viešojo maitinimo sektoriui, kuris itin nukentėjo pandemijos metu. „Kavinės, restoranai ir barai jau nuo pirmųjų karantino dienų skaičiavo pardavimo apimčių mažėjimą dešimtimis kartų, ieškojo būdų išsaugoti verslą ir darbo vietas. Kai kurie jų atsidūrė prie išlikimo ribos ar buvo priversti sustabdyti veiklą. Bet kokia pagalba ar reguliavimų mažinimas šiam sektoriui daro tiesioginę įtaką daugybės verslų išlikimui, darbo vietų išsaugojimui, taigi ir visai šalies ekonomikai“, – sako R. Sartatavičius.

BNS, Vakarų ekspresas

Mobilumo paketas stiprins rusų pozicijas Europoje

Verslo žinios

2020 05 11

Robertas Dargis: pandemijos akivaizdoje labai puikiai atsiskleidė, kas yra kas

DELFI; pokalbio video

Lietuva po karantino: gyventojams mažės atlyginimai, vartojimas augs lėtai

Laidoje dalyvavęs Lietuvos pramonininkų konfedaracijos viceprezidentas Vidmantas Janulevičius taip pat papasakojo, kaip šiandien laikosi pramonės įmonės. Jo teigimu, situacija kol kas ne tik kad negerėja. „Noriu pasakyti, kad situacija šiandien nėra pagerėjusi, ji tik sunkėja. Mes turime suprasti, kad pramonė, kuri eksportuoja, yra didelis smagratis, kuris įsisuka ir tam tikrą laiką sukasi iš eigos, net ir negaudamas papildomos injekcijos, omenyje turiu ir finansus, ir paskatą, ir darbą“

DELFI

Gerų ženklų ekonomikoje mato tik Vyriausybė

Ekonomikos skatinimui išleista jau kone 100 milijonų. Vyriausybė mato guodžiančių ženklų, tačiau ne darbdaviai ir ne profsąjungos. Anot jų, iš valdžios išmestų milijonų naudą jaučia tik kai kurie. Tuo tarpu pramonininkai valdžią ragina ekonomikos paramai skirtus pinigus leisti greičiau. Pasisako Vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas, Pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Vidmantas Janulevičius ir kiti.

⬤ LNK žinios, vakaro žinios

G. Makuška: ekonomikos laukia atrakcionų kalneliams prilygstantis „pasivažinėjimas“

DELFI

TS-LKD ekonomikos atkūrimo planas: ar su parama užstrigę valdantieji priims pagalbą?

Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas V.Janulevičius pasakojo, kad iš pirmo žvilgsnio pozityviai vertintos priemonės užstrigo ir daugelio verslininkų iki šiol nepasiekė. Neigiamas tendencijas įžvelgė ir D.Gedvilas. Anot jo, statybų sektorius išgyvena „laisvą kritimą“. Kitaip tariant, bedarbių gretas metų pabaigoje gali papildyti apie 10-12 tūkst. žmonių.

15min

2020 05 08

Kiek ilgai atsigaudinės ekonomika ir kaip ją gaivinti?

Diskutuoja ESTEP Valdybos pirmininkas Klaudijus Maniokas, Baltijos tyrimų vadovė Rasa Ališauskienė, „Versli Lietuva“ vadovė Daina Kleponė, LPK viceprezidentas Vidmantas Janulevičius, ekonomistas Vaidas Navickas.

Žinių radijas

Mobilumo paketas stiprins Rusijos vežėjų pozicijas Europoje

<…>Pavyzdžiui, dar 2018 m. pavasarį Lietuvos pramonininkų konfederacija šį klausimą kėlė susitikime su Matthew Baldwinu, EK Mobilumo ir transporto direktorato generalinio direktoriaus pavaduotoju. Tuomet buvo prašyta, kad EK imtųsi iniciatyvos siekiant bendro susitarimo su trečiosiomis šalimis.<…>

Verslo žinios

G. Makuška: ekonomikos laukia atrakcionų kalneliams prilygstantis „pasivažinėjimas“

 Sa.lt

2020 05 07

Patvirtintas verslo gelbėjimo planas

Tiek verslininkus, tiek savarankiškai dirbančius valdžia planuoja remti ir kelis mėnesius po karantino. Tačiau patys verslininkai sako, kad laikas mažinti biurokratiją ir pagaliau imtis tikro ekonomikos gaivinimo, nes netrukus gali nebelikti, ko gaivinti. Pasisako Pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Vidmantas Janulevičius, premjeras Saulius Skvernelis, finansų ministras Vilius Šapoka ir kiti.

LNK Žinios ir Vakaro žinios, BTV Info diena

Robertas Dargis. Neturime vengti trumpalaikių priemonių greito taikymo, jeigu jos gali atnešti realią naudą

DELFI

Aukštų postų paskyrimai stringa: gali būti laukiama naujojo Seimo

<…> „Šiandieninėje sudėtingoje ekonomikai situacijoje yra būtina turėti ministrą, kuris galėtų efektyviai prisidėti prie efektyviai veikiančių ekonomikos atgaivinimo planų parengimo“, – sakė Robertas Dargis, Pramonininkų konfederacijos prezidentas. Jis teigė atkreipęs valstybės vadovo dėmesį, kad „reikia atmesti nereikalingas peripetijas dėl asmenybių“ ir ragino susitarti su premjeru dėl naujo ekonomikos ministro paskyrimo kad ir tik pusmečiui.<…>

Verslo žinios

2020 05 06

Parama stambiam verslui (V. Janulevičiaus komentaras)

⬤ LRT Panorama

Naujas Vyriausybės paketas – kiek ekonomikai, kiek rinkimams?

Apie Vyriausybės paramos priemonių paketą krizės ištiktai ekonomikai gelbėti, skirtą laikotarpiui po karantino. Laidoje dalyvauja Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Alvydas Stulpinas

Žinių radijas

2020 05 05

Po smūgio atsigaunanti Kinija: kaip šiandien ten gyvena žmonės ir kas laukia Lietuvos

Laidoje –Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Vidmantas Janulevičius.

DELFI TV

2020 05 04

Didžiausi sunkumai dar tik laukia: verslininkai užsimena apie drastiškus sprendimus dėl darbuotojų

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas Vidmantas Janulevičius teigia, kad didžiausi sunkumai įmonių dar tik laukia, o realų vaizdą esą pamatysime po 2–3 mėn. Pašnekovas įvardija, kad šiuo metu veikia apie 60 proc. įmonių, o 40 proc. jų yra prastovose. Anot jo, įmonių, stabdančių arba mažinančių gamybos apimtis, skaičius tik didės.

DELFI, 15min

Ekspertai apie krizę Lietuvoje: vėl veršimės diržus ir emigruosime ar išnaudosime galimybių langą?

<…> Turime visas galimybes ne primityviai, o robotizuotai ir technologijomis pagrįstai pramonei vystytis. Ketvirtoji pramonės revoliucija jau dabar beldžiasi mums į duris ir tai yra unikali galimybė“, – įsitikinęs A. Stulpinas. <…>

DELFI, Lrytas, LRTStatybų naujienos,  Klaipėdos diena, ELTA, Alytaus naujienos ir kt.

Bankų asociacijos prezidentas: jau atidėta apie 1 mlrd. eurų vertės verslo paskolų

<…> „Kiekvieno Lietuvos finansų ir kredito bendruomenės nario įsitraukimas ir pagalba dėl finansinių įsipareigojimų peržiūros besikreipiančioms įmonėms ir jų darbuotojams gali būti lemiamas akistatoje su neigiamais Covid-19 padariniais verslui ir darbo vietoms”, – pranešime pabrėžė LPK vykdomasis direktorius Ričardas Sartatavičius. <…>

LRT, 15min, DELFI, ELTA, BNS, Kauno diena ir kt.

2020 04 30

Prieš Mobilumo paketą stoja ir Europos pramonininkai

vz.lt

2020 04 29

Prognozė: iki liepos apyvarta mažės, 22% darbuotojų bus atleista

„Valstybė nekaupia informacijos vienoje vietoje, kad būtų galima priimti sprendimus – tai viena esminių problemų. Jeigu nežinoma verslo padėtis, priimti teisingus sprendimus yra labai sunku“, – atkreipia dėmesį Alvydas Stulpinas, Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas.

Verslo žinios

Stringant ekonomikos skatinimo planui, verslininkai siūlo valdžiai imtis naujų priemonių

Laidoje – Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas, „Global BOD Group” savininkas ir valdybos pirmininkas Vidmantas Janulevičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijosviceprezidentas ir bendrovės „Putokšnis” valdybos pirmininkas Alvydas Stulpinas ir metalo apdirbimo bendrovės „Lanksti linija” vadovė Gintarė Blažienė.

DELFI

2020 04 28

Be garantijų ant ledo liko šimtai įmonių, užplūdo „Invegą“

<…> Vidmantas Janulevičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas, VŽ pažymi, kad kreditų draudimo paslaugomis naudojasi beveik visa Lietuvos apdirbamoji pramonė, o, tarptautinėms kreditų draudimo bendrovėms „Euler Hermes“, „Coface“ ar „Atradius“ pradėjus mažinti suteiktus limitus, kilo grėsmė, kad įmonės, neturinčios galimybių atidėti mokėjimus, negalės įsigyti žaliavų. <…>
Verslo žinios

Įvertino ilgesnio savaitgalio idėją Lietuvoje: reikalas jau pribrendęs

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vadovas bei verslininkas Robertas Dargis teigė, kad kalbant apie prailgintus savaitgalius reikėtų įvertinti visus aspektus. „Bendrai idėjos, kaip mažinti darbo laiką, ateina ne pirma kartą. Jos eina bangomis. Neseniai buvo diskusijos ir apie keturių darbo dienų savaitę, bet čia atsiranda problemos su įvairiomis gamybomis, kurioms reikėtų organizuotis darbus kitaip. Kitaip tariant, brangtų savikaina, reikėtų įvesti papildomas pamainas, o išeiginėmis dienomis darbas yra brangesnis. Reikia žiūrėti visus pliusus ir minusus.

⬤ DELFI

Delfi 11 laida: Bedarbių gretos didėja: kodėl nutinka taip, kad darbuotojas nė nežino jog yra atleistas

⬤ DELFI

Bręsta dar viena gilesnė krizė

Deja, ne visi verslo atstovai sulaukia reikiamos pagalbos. Lietuvos pramonininkų konfederacijosprezidento Roberto Dargio teigimu, verslininkai jau praranda tikėjimą, kad šią krizę, kaip ir kitos Europos valstybės, verslas gebės įveikti su valstybės pagalba.

Šiaulių naujienos

2020 04 27

Panevėžio medikams – dar viena saugos priemonių siunta

EtapliusAina

DELFI laida “Piniginiai reikalai”: Verslininkai siūlo nukentėjusiems darbuotojams pervesti pinigus tiesiai į sąskaitas ir kokie vartotojų skundai karantino metu bei teisės

DELFI

2020 04 24

Prastai pridengta valdžios ekvilibristika

Verslo atstovai piktinasi nevykdomais valdžios pažadais – Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vadovai tikina, kad kol kas stambusis verslas nėra gavęs pinigų nei už prastovas, nei palūkanoms kompensuoti, nei pagal kitas priemones.

⬤ Verslo žinios

2020 04 23

(interviu) Pramonininkų vadovas Dargis apie verslininkų išgyvenimą per koronaviruso krizę

TV3

Milžiniškas kiekis darbuotojų – vis dar prastovose

LRT, Lrytas, Etaplius

Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Vidmantas Janulevičius siūlo skubinti valstybės pagalbos verslui priemones

V. Janulevičius: „Reikia kaip įmanoma paskubinti dabar visą pagalbos priemonių paketą“

BNS, 15min

Verslo atstovai siūlo valdžiai tiesiai žmonėms pervesti po 1358 Eur popieriuje

V. Janulevičius: “Garantijos – vienas iš svarbiausių dalykų. Jos leistų lengvai pastumti tą traukinį, kuris galėtų judėti. Po 2–3 mėn. sustos grandinė: draudimo bendrovės negarantuos už mūsų pirkėjus, gamybinės įmonės neturės, iš ko gaminti produkto, ir mes įsivelsime į ilgą sustojimą.”

DELFI

Paramos pinigų nėra gavusi nė viena LPK įmonė

V. Janulevičius priminė, kad iš pat pradžių pramonininkai kalbėjo, jog “Invega” nesusidoros su paraiškų skaičiumi. Iš pramonininkų konfederacijai priklausančių stambių ar vidutinių įmonių paramos negavo nei viena – nei už prastovas, nei už palūkanų kompensavimą, nei už dar ką nors.

vz.lt, Kauno diena, 15min

Seime verslo atstovai guodžiasi opozicijai dėl sunkios padėties

V. Janulevičius: „Vyriausybės priemonės buvo teisingos, atitinka Europos standartus , bet jos įgyvendinimas yra pati didžiausia problema“

TV3

Turtuoliams dar pridės, o iš elgetų ir lazdą atims?

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentė, Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė ŪP prisipažino, kad jai apsisuko galva nuo pačios Vyriausybės, politikų, ekonomistų, finansininkų išaiškinimų, kam bus palankiausi Vyriausybės planai padėti verslui prisikelti iš koronaviruso pandemijos pelenų, o ką valstybės parama aplenks.

⬤ Ūkininko patarėjas, Valstietis

2020 04 22

Apie neeilinį Seimo posėdį dėl pandemijos iššūkių

Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidento Vidmanto Janulevičiaus, jeigu verslo tuoj pat nepasieks valstybės parama, prognozės bus niūros.

LRT Panorama, Lietuvos rytas TV, TV3 žinios

Gelbėtojai vėluoja. Jei taip toliau, darbo liks tik antstoliams ir duobkasiams

V. Janulevičius: Dar vienas akibrokštas, kad mus aptarnauja per 4–5 dienas, o vokiečiai pinigus gauna per dieną. „Suprantam, kad tas priemones tik dabar kuriame, kai vokiečiai, kitos euro zonos šalys jau turi veikiančius mechanizmus, bet vis tiek vėlavimai dideli.“

Verslo žinios

Algimantas Matulevičius. Pandemija perspėja: mes privalome keistis

<…>Gąsdina ir tai, kad, kaip teisingai pasakė Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, valstybė neturi ne tik plano, kaip kovoti su šios krizės padariniais, bet net ir elementarios analizės – o kokia gi yra reali situacija šalies ekonomikoje po skambiai pagarsintų 3,5 milijardo eurų paketo skyrimo krizei įveikti. Praėjus beveik mėnesiui, nei iš Finansų, nei iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijų nieko konkretaus nesigirdi, išskyrus kaip mantrą kartojamus tuos pačius pažadus, kad bus kažkas daroma.<…>

LRT

2020 04 21

Koronavirusas įžiebė filantropijos ugnį: verslai aukoja neskaičiuodami

Verslo žinios

Apie ekonomikos skatinimo planą: Lietuva pasiliko prie starto linijos, kai kitos šalys jau įveikė pusę maratono

V. Janulevičius: „Mes šią žinią priėmėme labai džiugiai. Tačiau praėjo jau kiek laiko, o realių pinigų įmonės vis dar negavo. Atsirado nepasitikėjimas Vyriausybe, o įmonės ėmėsi spontaniškų darbuotojų atleidimų. Tas jau vyksta, ir tą mes jau matome“.

LRT

„Invegoje“ ieško 150 mln. Eur, kuriuos tikisi perskolinti 3.000 SVV įmonių

V. Janulevičius: „Europos Komisija nurodo Lietuvai skolinti už vidutines palūkanas, kurios buvo iki pandemijos, o tada pinigai per alternatyvius finansuotojus paleidžiami gana brangiai, tad ir verslas skolinasi gana brangiai, bet, žinoma, yra geriau negu nieko“.

vz.lt

2020 04 20

Vidmantas Janulevičius laidoje „LRT Forumas”

LRT

Vidmantas Janulevičius. Ar pandemijos krizė gali tapti tramplinu į tvaresnį pasaulį?

DELFI

Robertas Dargis: Nabašnikui net ir auksinis kompresas nebepadės

DELFI, 15min, Kauno žinios

2020 04 16

Jokios paramos nesulaukęs smulkusis verslas pyksta ant valdžios: po dar 2 – 3 savaičių mus ištiks absoliuti koma

R. Dargis: „Vakar turėjome Pramonininkų konfederacijos valdybos susirinkimą, kalbėjomės su regionų pramonininkais – tikėjimo, kad valstybė šitoje vietoje veiks efektingai, dar yra mažai. Iš tikrųjų matau, kad žmonės priima sprendimus nesitikėdami reikšmingos valstybės pagalbos. Ko labiausiai reikia? Kad pasitikėjimas valstybe tarp verslo ir valdžios būtų betarpiškas. Manyčiau, dabar, užuot ramiai kalbėję apie milijardus, pabandytumėte bent jau 100 mln. kuo greičiau įlieti į ekonomiką. Tai padėtų, visų pirma, tiems žmonėms, kurių verslai yra visiškai uždaryti, sustabdyti Vyriausybės nutarimu. Antra, tai padėtų palaikyti apyvartines lėšas, visas garantijas suteiktų įmonėms, kurios galėtų efektyviai veikti su finansų tarpininkais, ir ekonomika nesustotų.”

⬤ Lrt.lt, Interviu „Dienos temoje

R. Dargis ragina paskirti ekonomikos ir inovacijų ministrą

R. Dargis: „Šiandien sunku pasakyti, kas galėtų būti to plano konstruktoriai, nes mes jau nuo praeito rudens pradžios neturime ekonomikos ministro, kuris galėtų efektyviai veikti. Šiandien, kalbėdamas su prezidentu, pabrėžiau, kad reikia mums atmesti nereikalingas peripetijas dėl asmenybių ir, man atrodo, kad efektyviai veikianti Ekonomikos ministerija galėtų būti pagrindas ekonominei sveikatai taisyti“.

⬤ ELTA, DELFI, Lrytas.lt, Diena.lt grupė

LB sulaukė laiškų iš verslo įmonių: kol valstybės pagalba verslui dalijama trupiniais, bankai įmonėms kelia palūkanas nuo šiandien veikia naujos paramos galimybės

Pasak R. Dargio, kaip visas siūlomas pagalbos mechanizmas veiks ir ar jis atitinka verslo lūkesčius bei galimybes, bus galima matyti tik vėliau. „Kol nėra paleistas pats mechanizmas, tai santykiai tarp finansinių tarpininkų ir įmonių yra konstruojami taip, kaip būdavo iki šiol“, – teigė jis. Taip pat R. Dargis sakė, kad šiandien LPK labai laukia pagalbos priemonių stambiajam verslui.

⬤ DELFI

V. Janulevičius: labiausiai nukentėjo gamintojai, neturintys elektroninės prekybos

V. Janulevičius: „Kiekviena gamybinė įmonė per internetą turėtų turėti išėjimą į savo pardavimo kanalus. Covid-19 parodė, kad tarpininkų buvimas tarp pramonės įmonės ir galutinio vartotojo stabdo galimą plėtrą ir greitį“

⬤ 15min, BNS, ELTA, Lrytas.lt, Etaplius, Lrytas Tv žinios

Janulevičius: nedirba 40 proc. pramonės, lėšų užteks dar dviem savaitėms

LPK viceprezidentas nurodė, kad šiuo metu Lietuvoje nedirba apie 40 proc. pramonės. „Kalbant iš esmės, savaitei ar dviem dar ir užtektų (lėšų – „Delfi“). Tuo metu smulkiam verslui pinigų reikia čia ir dabar“, – sakė V. Janulevičius.

⬤ DELFI

Prezidentas su verslo atstovais aptars pagalbos dėl pandemijos efektyvumą

Nuotoliniame susitikime dalyvaus asociacijos „Investors‘ forum“ valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danukas Arlauskas, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė bei Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius.

⬤ BNS, 15min

Šalies medikams išdalinta nauja siunta už verslininkų suaukotas lėšas įgytų apsaugos priemonių

⬤ ELTA, Aina.lt

R. Dargis: verslui reikia paramos greičiau ir daugiau

„Jei įmonė 2019 metais veikė, mokėjo mokesčius, pelningai dirbo ir viskas su ja tvarkoj, tai kam dabar biurokratizuoti, atnešti pažymas, dar kažką pateikti. Tas atima labai daug laiko ir stabdo pagrindinį dalyką – efektyvią paramą“, – sakė R.Dargis.Jis taip pat pabrėžė, kad pagalbai skirta pinigų suma yra nepakankama, todėl ne visos įmonės galės ja pasinaudoti. Jo žiniomis, iš 23 mln. eurų, skirtų palūkanų kompensavimui, jau išdalyta 10 mln. eurų, tokią paramą gaus tik apie tūkstantis įmonių.

⬤ lrt.lt, 15min.lt, BNS, Lrytas TV žinios, Žinių radijas

2020 04 15

Lietuvos medikus pasiekė dar vienas verslo paramos siuntinys iš Kinijos

Etaplius

2020 04 10

Koronaviruso pasekmės verslui

R. Dargis: Paramos verslui planas yra, bet realus pinigų srautas verslo dar nepasiekė. Verslo kelyje jau dega net ne geltonas, o raudonas šviesoforas. Per tris savaites visi pamatė, kad kalbos liko kalbomis, įmonės priverstos priimti drastiškus sprendimus. Tebetvyro nepasitikėjimas, kad priemonės veiks.
LRT Mediateka (komentaras nuo 57:30)

Realios valstybės pagalbos kol kas nesulaukiame

R. Dargis: „Esame situacijoje, kai prieiga prie finansų yra praktiškai užsidarius. Čia prasideda didžiosios problemos, kurios atsilieps valstybės finansinei ir ekonominei sveikatai – bus mažiau darbo vietų, mažės eksportas. Jei nesugebėsime į mūsų užkariautas rinkas pateikti produktų, į tas rinkas ateis kitų valstybių gamintojai“

BNS, lrt.lt

Kainų reguliavimas padidins prekių deficitą, kainas ir kels trikdžių jų tiekime

R. Dargis: „Nėra gerų istorijų kainų reguliavime, kurios padėjo valstybei vienaip ar kitaip atsistoti ant kojų. Kainų reguliavimas visada nuveda į tą pačią „peklą“ – padidėja deficitas, pakyla kainos ir prasideda trikdžiai su jų tiekimu“

ELTA, DELFI, Respublika

2020 04 09

Paminimas LPK įsteigtas paramos medikų bendruomenei, kovojančiai su COVID-19, fondas

Verslo žinios

2020 04 08

Koronaviruso krizė gali pristabdyti MMA didinimą

R. Dargis: „dabar tikrai ne laikas diskutuoti dėl MMA pakėlimo nuo kitų metų“
Verslo žinios

Kitų valstybių taikomos priemonės, siekiant padėti verslui išsaugoti darbo vietas

D. Gedvilas: “Kitos valstybės netaiko sąlygų, kai verslas verčiamas įsipareigoti išlaikyti darbuotojus ir po karantino. Tad ar mūsų pasirinkti instrumentai yra tikrai efektyvūs ir pakankami?”
Ve.lt

Apie karantino švelninimą

R. Radavičienė „Tęsiantis karantinui, jo paveiktų sektorių skaičius didėja: kalbama ne tik apie sustojusius verslus, pavyzdžiui, uždarytus restoranus ar viešbučius. Grėsmingai didėjantį neigiamą poveikį jaučia ir kiti sektoriai – pavyzdžiui, transporto sektorius. Apdirbamajai gamybai vis sudėtingiau pasiekti žaliavas, vykdyti užsakymus. Be to, dauguma šio sektoriaus įmonių veikia kaip rangovai ir neturi tiesioginių pardavimų kanalų, todėl yra labai priklausomi nuo situacijos ES ar kitose rinkose“
15min.lt

Apie DK

V. Janulevičius: „Kas liečia dabartinį laikotarpį, turėtų būti sušvelninimai, nes kyla klausimas, ką mes norime išlaikyti. Jei norima išlaikyti žmogų bet kokia kaina, ir paskui ta įmonė numiršta, o jis lieka našta valstybei. (…) Ar mes padedame įmonėms, kad jos išlaikytų darbo vietas. Tokiu atveju mes turime laikiną nesumokėjimą, laikiną praradimą pajamų, bet paskui atsitiesiama. Čia labai svarbu būti lankstesniems ir su Darbo kodeksu“

Žinių radijas, ELTA, DELFI, lrt.lt, Kauno diena, Respublika ir kt.

Žaliosios inovacijos

G. Makuška: Europos Sąjunga 20 medžiagų įvardijo kaip esančias rizikos zonoje saugaus žaliavų importo požiūriu. „Ši priklausomybė nuo pasaulinių tiekimo grandinių tapo akivaizdi COVID-19 viruso akivaizdoje.Tuo tarpu, žiedinės ekonomikos scenarijaus atveju, pirminių medžiagų suvartojimas 2030 metais prognozuojama galėtų sumažėti 32 procentais, o iki 2050-ųjų – 53 procentais”
BNS

V. Janulevičius: „Svarbiausia – išsaugoti kuo daugiau darbuotojų“

Mes, LPK nariai, taip pat svarstome, kaip galėtume perorientuoti gamybą – kokias trūkstamas prekes galėtume gaminti, jei pandemijos sukeltos problemos tęstųsi ilgiau. Labai svarbu, kad dėl uždarytų sienų, dėl karantino kai kuriose šalyse sustojus gamybai patys galėtume gaminti tai, ko trūksta šaliai, Lietuvos gyventojams. Visų pirma galvojame apie maistą bei tas prekes, kurių reikia medicinos sektoriui ir žmonių sveikatai užtikrinti, taip pat ir apie energetikos sektorių. Faktas, kad visiems tenka susiveržti diržus, bet svarbiausia verslo užduotis – išlaikyti darbo vietas, išsaugoti kuo daugiau darbuotojų, kad žmonės nebūtų išmesti į gatvę. Kuo mažiau darbuotojų teks atleisti, net jeigu ir tektų sumažinti atlyginimus, tuo mažiau lėtės ir ekonomika, nes tuo mažiau kris vartojimas.

⬤ Žurnalas „Investuok“

2020 04 07

Tuščia ministro kėdė koronaviruso sukeltos krizės akivaizdoje.

V. Janulevičius: “”laikinai ministerijai vadovaujantis Ž.Vaičiūnas ir pati ministerija tvarkosi pakankamai neblogai.”” Vis dėlto jis sakė, kad krizės metu ministro poreikis yra gerokai didesnis nei prieš krizę. Tačiau, V. Janulevičiaus nuomone, naudą verslas pajustų tik tada, jei į postą ateitų iniciatyvus žmogus, suprantantis verslo klausimus. „Klausimas, koks tai būtų ministras. Jeigu tai žmogus su iniciatyva ir suprantantis verslą, tada taip, jeigu tai bus eilinis biurokratas, tai geriau neskirti. Nes tada bus tik dar daugiau stabdymo, kol jis susipažins, pradės keisti dabartinius pavaduotojus ir mes neturėsime nieko“.
BNS, Verslo žinios, DELFI, Lrt.lt, 15min, Lrytas.lt, Diena.lt ir kt.

Siūlymas valdžiai: kiekvienam nukentėjusios įmonės darbuotojui mokėti po 700 eurų

(Cituojamas LPK pranešimas)Atkreipiame dėmesį, kad privatus sektorius nėra atsakingas už sunkumus, su kuriais šiandien visi susiduriame, ir jis vienas yra nepajėgus absorbuoti visos ekonominės naštos. Ši kompensacinė forma netekusiems darbo arba netekusiems atlygio dėl įmonių veiklos sustabdymo prisidėtų ir prie socialinių problemų sprendimo bei paskatintų šiuos žmones grįžti į įprastą gyvenimą. Tokia priemonė būtų akivaizdus įrodymas, kad sąžiningai mokant mokesčius, sunkiu laikotarpiu pilietis gali tikėtis valstybės pagalbos.
DELFI, SA.lt, vz.lt

Didžiausias verslo organizacijas neramina tai, kad kol kas nėra realiai veikiančių paramos priemonių, kurios jau būtų jį pasiekusios, ar ekonomiką būtų pasiekę įliejami pinigai ir garantijos.

Cituojamas LPK pranešimas, R. Dargis plano smagračiai per tris savaites taip ir neįsisuko pakankamais tempais.
„Kol kas matome, kad tęsiasi plane numatytosios pagalbos instrumentuotės įdiegimo ir pritaikymo derinimo procesas. Įmonės tebekalba su bankais, kaip veiks paskolų suteikimo ir restruktūrizavimo su valstybės garantija mechanizmas, kaip veiks palūkanų kompensavimas, kuriam, manau, pinigų per mažai yra numatyta, ir t. t.“
Verslo žinios

Apie tiesiogines išmokas visiems gyventojams, gelbėjantis nuo pandemijos sukeltos krizės padarinių

R. Dargis: valstybės parama dėl krizės nukentėjusiems žmonėms galėtų būti pervedama tiesiai į sąskaitas. „Aš palaikyčiau sprendimą pervesti tiesiogiai į sąskaitą, kad būtų palaikomos žmonių galimybės atsiskaityti už vaikų mokslus, komunalinius patarnavimus, nusipirkti maisto ir taip toliau“
Vakarų ekspresas

2020 04 06

(Interviu) Pagalbos instrumentai tinkami, bet reikėtų spartesnių apsukų

R. Dargis: Tačiau konkrečiau apie tai, kiek realiai prireiks pinigų, matyt, dar anksti kalbėti. Dabar svarbu neatidėliojant užsukti visus mechanizmus ir „įdarbinti“ numatytuosius instrumentus. O jų įdiegimo tempai, deja, nėra tokie optimistiniai. Tarkim, iki šiol neaišku, kokios galimos subsidijos už prastovas – nors pačias prastovas jau galima registruoti ir galima pradėti laukti tų subsidijų, kokios ir kada jos bus, tebėra iki galo neaišku, nes Seimas vis dar nėra priėmęs atitinkamo įstatymo. O laikas nelaukia – verslui jau dabar reikia ne tik aiškumo dėl visų mechanizmų veikimo, bet jau reikia ir labai konkrečių lėšų.
Verslo žinios

Valstybės pagalba verslui

R. Dargis apie tai, kad jei žmogus mokėjo mokesčius visus 2019 metus, turėjo darbą, visiems, kurie dabar dėl krizės neteko pajamų, į sąskaitą mokėti 700 eurų. “Tai būtų rimta pagalba tiems, kas dirbo, mokėjo mokesčius”
LRT Panorama, Info TV, LNK, BTV, TV3

(Interviu) R. Dargis: veiksmingų priemonių, kurios būtų jau pasiekusios verslą, kol kas nėra

R. Dargis: “Po to buvo suprasta, kad tų pinigų, kurie pradiniame etape buvo galvojami skirti plane, neužteks, pradėta galvoti, kad reikia didinti. Kol kas daug gerų intencijų, kad reikia verslui padėti, ir suprantama, kaip konkurencingumą atlaikyti, bet, ką reikėtų pasakyti šiandien, kad tokių veiksmingų priemonių, kurios būtų jau pasiekusios verslą ar ekonomiką pasiektų įlieti pinigai, garantijos, to kol kas nėra
Žinių radijas (“Verslo pozicija”), ELTA, DELFI, Lrt.lt, Savaite.lt, etaplius.lt

R. Dargis: paslaugų sektorius dabartinės krizės gali neatlaikyti

ELTA, Lrytas.lt

R. Dargis: dėl krizės nukentėjusiems žmonėms valstybės parama galėtų būti pervedama tiesiai į sąskaitą

“Mano siūloma versija, kad, jei žmogus mokėjo mokesčius visus 2019 metus, turėjo darbą, visiems, kurie dabar dėl krizės neteko pajamų, į sąskaitą mokėti 700 eurų”
ELTA, DELFI, Vakarų ekspresas, Diena.lt, Vakaro žinios ir kt.

Respublikinę Šiaulių ligoninę pasiekia apsaugos priemonių siuntos Lietuvos pramonininkų konfederacija atsiuntė respiratorių

ELTA, etaplius.lt