Ketvirtadienį nuotoliniame susitikime su Sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu bei jo komanda Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vadovybė aptarė galimą verslo indėlį sprendžiant sisteminius sveikatos apsaugos iššūkius, darbuotojų vakcinavimo, sveikatos duomenų reguliavimo ir prieigos prie jų bei kitus klausimus.

„Suprantama, kad visas naujojo Sveikatos apsaugos ministro dėmesys yra sutelktas kovai su pandemija. Su A. Dulkiu aptarėme ne tik verslo bendruomenę itin neraminančius klausimus dėl vakcinavimo, tačiau ir būdus, kuriais verslas galėtų esmingai prisidėti prie sveikatos sektoriaus resursų taupymo. Lietuvos pramonininkų konfederacijoje vienijame stiprius kompetencijų centrus – tiek verslo, tiek akademinius, – koncentruojančius dėmesį į medicininės įrangos, vaistų kūrimą, naujų paslaugų teikimą. Palaikome ministro tikslą siekti taip reikalingo proveržio visoje sveikatos apsaugos sistemoje. Manau, kad sveikatos apsauga, drauge su švietimu, įgyvendinus reikiamus pokyčius yra bene pagrindinės sritys, kurios iš esmės gali pakeisti visos šalies raidą“, – sakė LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Susitikime ministrui ir jo komandai pristatytas Išmaniosios sveikatos skaitmeninių inovacijų centras (angl. Smart Health DIH), vienijantis apie trisdešimt Lietuvos ir užsienio organizacijų, tarp kurių ir LPK. Praėjusių metų pabaigoje jungtinės veiklos sutartį pasirašiusios organizacijos bendradarbiaus kurdamos inovatyvius sprendimus sveikatos apsaugai. Šie sprendimai padės užkirsti kelią ligoms ir teikti patvarią, prieinamą bei veiksmingą, į pacientą orientuotą priežiūrą, atitinkančią Europos piliečių poreikius.

„Pagrindiniai Išmaniosios sveikatos skaitmeninių inovacijų centro tikslai, kuriuos pristatėme ministrui, – skatinti ir spartinti sveikatos priežiūros inovacijas. Atverti verslui, mokslui, akademijai prieigą prie medicininių duomenų. Centras aktyviai veiks siekdamas, kad būtų užtikrinta saugi prieiga prie sveikatos duomenų. Šiuos duomenis bus siekiama pasitelkti kuriant ir išbandant naujus ligų prevencijos, gydymo bei priežiūros metodus, vaistus, medicinos priemones, prietaisus, optimizuojant sveikatos apsaugos ir gydymo procesus bei kitus veiksmus, orientuotus į žmogaus sveikatos apsaugos gerinimą. Džiaugiamės, kad ministras, nors ir verčiamas aplinkybių šiuo metu pagrindinį savo dėmesį koncentruoti į pandemijos keliamų gaisrų gesinimą, pasižymi išties ryžtingu ir toliaregišku nusiteikimu spręsti mums visiems rūpimus sveikatos apsaugos sistemos klausimus“, – pažymėjo LPK prezidentas.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai

06 Jun

Nuotolinis seminaras ...

  • Nuotolinis seminaras dėl dalyvavimo Pasaulio banko finansuojamo Ukrainos išlaisvinimo, atsigavimo ir rekonstrukcijos patikos fondo viešuosiuose pirkimuose