Lietuvos pramonininku konfederacija sveikina Europos Sąjungos (ES) sprendimą  kreiptis į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO) dėl Kinijos prekybos praktikos, kurią Bendrija laiko diskriminuojančią Lietuvą.

Sausio 27 d. Europos Komisija pateikė oficialų prašymą konsultacijoms su Kinija dėl jos taikomo neteisėto ekonominio spaudimo Lietuvai ir ES bei tokiu būdu pradėjo bylą Pasaulio prekybos PPO. ES prašyme konsultacijoms pabrėžiama, kad Kinijos taikomi ribojimai pažeidžia PPO teisės normas, reglamentuojančias prekybą prekėmis ir paslaugomis.

„Kreipdamasi  į PPO ES išreiškė palaikymą Lietuvos verslo  ir institucijų  skundams, kad Kinija blokuoja importą iš Lietuvos ir imasi kitokių ekonominių suvaržymų. Šis žingsnis yra aiškus parodymas, kad ES netoleruoja nepagrįstų ekonominės prievartos veiksmų“, − pabrėžė LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Tokį EK žingsnį pasveikino ir didžiausia Vokietijos pramonės federalinė asociacija BDI, savo pareiškime pabrėždama, kad palaiko Europos Komisijos pradėtą PPO procesą prieš Kiniją. Teisinga tokiu būdu reaguoti į Kinijos elgesį, neatitinkantį PPO reikalavimų, ir pabrėžti mūsų požiūrį.

„Pastarąsias kelias savaites Pekinas nesugebėjo duoti jokių požymių, kad būtų panaikintos prekybą ribojančios priemonės Lietuvai. Savavališkai pakoreguotos Kinijos muitinės priemonės taip pat kelia didelį netikrumą tarp Vokietijos įmonių. Vokiečių eksportas į Kiniją su tiekėjų produkcija iš Lietuvos įstringa pasienyje ir net nepasiekia vokiškų bendrų įmonių Kinijoje. Tai reiškia, kad de facto galioja importo draudimas pristatymams ir komponentams iš Lietuvos. ES turi ryžtingai reaguoti į šią aiškią prekybos diskriminaciją, kad apsaugotų Europos vidaus rinkos vientisumą“, – sakoma BDI pareiškime.

ES prašyme konsultacijoms pabrėžiama, kad Kinijos taikomi ribojimai pažeidžia PPO teisės normas, reglamentuojančias prekybą prekėmis ir paslaugomis. Prašymas konsultacijoms yra pirmasis privalomo PPO bylinėjimosi proceso etapas, kuriame siekiama rasti sprendimą susidariusiai situacijai ir tokiu būdu išvengti tolesnio bylinėjimosi. Jei per 60 dienų nuo prašymo konsultacijoms pateikimo nebus rastas abiem pusėms priimtinas sprendimas, ES prašys įsteigti PPO arbitrų kolegiją ir tokiu būdu pradės teisminį procesą.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai