Lietuvos pramonininkų konfederacija kreipėsi į Verslo ir pramonės patariamąjį komitetą (BIAC), veikiantį prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO), siekdama atkreipti EBPO dėmesį į Lietuvos verslo situaciją vystant prekybinius santykius su Kinija.

Kreipimesi pramonininkai pažymi, kad ekonominį spaudimą verslas patiria jau nuo rugpjūčio, o pastarieji Kinijos žingsniai veikia ne tik Lietuvą, bet ir Europos tiekimo grandines, investuotojus.

Daugiausia iššūkių kyla lietuviškos kilmės prekių ir krovinių deklaravimui, tačiau su kliūtimis susiduria ir kroviniai, kurie siunčiami iš kitų ES valstybių, jei jose yra lietuvių gamybos detalių.

LPK duomenimis, savo prekių išsiųsti negali daugiau nei 130 įmonių, šimtai konteinerių įstrigę Kinijos uostuose, nesudaroma galimybė juos persiųsti į kitas šalis. Taip pat lietuviškoms įmonėms sunku įsigyti žaliavų iš Kinijos, net ir tada, kai užsako kita ES šalis, jei žinoma, kad galutinis žaliavų gavėjas bus Lietuva.

Verslas pastebi, kad partneriai iš Kinijos vengia bendradarbiauti, atšaukiami užsakymai, atsisakoma pratęsti esamus kontraktus bei pradėti naujus, mažinamas lietuviškos produkcijos pardavimas. Kinija taip pat spaudžia tarptautines bendroves, gaminančias Lietuvoje, nutraukti bendradarbiavimą su Lietuva, nes priešingu atveju bus sudaromi sunkumai šių įmonių produkcijos pateikimui į Kiniją.

LPK tikisi, kad Verslo ir pramonės patariamasis komitetas atkreips EBPO dėmesį į šios situacijos rimtumą bei kreipsis į Pasaulio prekybos organizaciją.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai