Lpk Logo Lt

LPK prezidiumo posėdyje aptarti verslo prieigos prie kapitalo klausimai

2023 11 21

Lapkričio 21 d. vyko nuotolinis Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidiumo posėdis, skirtas verslo prieigos prie kapitalo temai.

Kaip pažymėjo LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius, Lietuvos verslas turi vieną brangiausių prieigų prie kapitalo visoje Euro zonoje, dėl ko galimybės transformuoti šalies pramonę ir ekonomiką yra itin apsunkintos. Dabartiniame kontekste nuo sąlygų verslui gerinimo priklauso ne tik investicijų apimtys, bet ir darbo vietų išsaugojimas.

Posėdyje dalyvavusi Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė pristatė tiesioginių INVEGOS paskolų priemonę pramonės įmonėms.

Kanclerė pažymėjo, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija nekart inicijavo susitikimus su INVEGA, Finansų ministerija dėl verslui patrauklesnių paskolų priemonės sąlygų.

„Dar rugsėjo pradžioje teiravomės dėl galimybės paleisti priemonės ne rinkos sąlygomis. Ekonomikos ir inovacijų ministerija laikosi pozicijos, kad priemonės turi būti patrauklios ne vien dėl didesnio finansavimo prieinamumo, bet ir dėl pačių siūlomų sąlygų – t. y. palūkanų”, – sakė I. Paludnevičiūtė.

Kaip pažymėjo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė, dėl siūlymo įgyvendinti priemonę žemesnėmis nei rinkos palūkanomis reikalinga Europos Komisijos notifikavimo procedūra, tokiu atveju priemonė galėtų startuoti 2024 m. rugpjūčio mėnesį.

INVEGA priemones verslui apžvelgė INVEGA vadovas Dainius Vilčinskas ir valdybos narė, veiklos plėtros vadovė Inga Beiliūnienė.

Vėliau LPK prezidiumo posėdyje finansavimo galimybes verslui pristatė Šiaurės ir Baltijos šalyse veiklą koncentruojančio Šiaurės investicijų banko vyr. bankininkas ir atstovas Lietuvai Vilius Girkontas. SME banko ir jo teikiamas paslaugas LPK prezidiumui pristatė SME Bank administracijos vadovas Virginijus Doveika ir komercijos vadovė Dovilė Bansevičienė.

 

Posėdžio svečių pranešimų medžiaga:

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pranešimas.

Šiaurės investicijų banko pranešimas.

INVEGA pranešimas.

SMEBank pranešimas.

Susijusios naujienos

LPK prezidiumo posėdis

2023 11 21
Lpk Prezidiumo Posėdis V5 230x186px 002

ES atstovas komentuodamas kapitalo prieinamumą Lietuvoje ...

2023 10 27
Sass

Įrašykite paieškos frazę: