Vizitą po Baltijos šalis pradėjęs Indijos viceprezidentas Venkaiah Naidu  rugpjūčio 19 d. kartu su Indijos verslo delegacija dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) ir VšĮ „Versli Lietuva“ kartu su LR Užsienio reikalų ministerija organizuotame Lietuvos-Indijos verslo forume. Pagrindinis verslo forumo tikslas – paskatinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Indijos įmonių bei užmegzti naujus verslo kontaktus su Indijos maisto, informacinių technologijų, turizmo, tekstilės, farmacijos, atsinaujinančios energetikos, inžinerijos sektorių įmonėmis.

Renginio atidarymo kalboje LPK vykdomasis direktorius Ričardas Sartatavičius pasidžiaugė stiprėjančiais Indijos ir Lietuvos ekonominiais santykiais. Susitikimo metu LPK viceprezidentas Vidmantas Janulevičius ir Indijos pramonės konfederacijos Centrinės Europos regioninio komiteto pirmininkas Deep Kapuria pasirašė bendradarbiavimo memorandumą.

„Akivaizdu, kad dvišalio ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo galimybės yra neišnaudotos, juolab kad potencialas yra tikrai didelis – Indija yra trečia pagal dydį Azijos ekonomika po Kinijos ir Japonijos. Indija yra viena sparčiausiai besivystančių ekonomikų pasaulyje, o tai atveria mūsų įmonėms didelį veiklos lauką žemės ūkio srityje, maisto perdirbimo, IT, finansinių paslaugų ir fintech sektoriuose bei kitose srityse”, – sakė LPK viceprezidentas.

Forumo metu Indijos verslininkai buvo pakviesti į Baltijos tekstilės parodą, vyksiančią spalio mėnesį Vilniuje, „Litexpo” rūmuose. Tekstilės pramonė, kaip ir maisto, informacinių technologijų, turizmo, farmacijos, atsinaujinančios energetikos, inžinerijos sektoriai galėtų būti atspirties taškai sėkmingam Lietuvos ir Indijos įmonių bendradarbiavimui.

Renginio metu taip pat buvo atkreiptas dėmesys į intensyvėjančius abiejų valstybių akademinius santykius vis daugiau Indijos studentų renkasi aukštos kokybės studijas Lietuvoje.

 

FACEBOOK

Artimiausi renginiai