Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą su prašymu įvertinti ir grąžinti tobulinimui naujuosius Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama reguliuoti bendro atliekų deginimo įrenginių rinką.

Kaip pažymi LPK, įstatymas Seime buvo priimtas skubotai, neįvertinus numatomos veiklos srities reguliavimo poreikio. Tai lemia, jog yra neužtikrinamas veiklos skaidrumas, nes įstatymas numato reguliuoti tik dalį veiklos, komunalinių atliekų deginimo kainą. Tačiau reguliuojant kainą šioje srityje, negalint gauti pelno ir finansuoti investicijų, yra didelė rizika, kad didės finansinė našta pramonei, kuri degindama sieks tvarkyti pramonines atliekas. Todėl paslauga pramonės įmonėms gali brangti ir tai mažintų Lietuvos gamintojų konkurencingumą.

Šiuo metu deginimo paslaugos kainą nustato konkurencinė situacija, tačiau su pateiktu įstatymo projektu nebuvo pateikta jokių duomenų, kad esamą ūkinės veiklos sritį būtų privaloma reguliuoti dėl piktnaudžiavimo rinkoje.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai

06 Jun

Nuotolinis seminaras ...

  • Nuotolinis seminaras dėl dalyvavimo Pasaulio banko finansuojamo Ukrainos išlaisvinimo, atsigavimo ir rekonstrukcijos patikos fondo viešuosiuose pirkimuose