Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) birželio 30 d. 10.00 val. organizuoja konsultacinį posėdį, kuriame bus pristatyta „SWECO Lietuva“ parengta ataskaita apie degintinų atliekų, susidariusių Lietuvos komunaliniame, apdirbimo ir pramonės sektoriuose kiekius bei šių atliekų energetinį potencialą (ataskaita parengta UAB “Fortum Heat Lietuva” užsakymu).

Pastaruoju metu Lietuvoje skatinama šilumos ir elektros gamyba iš vietinių ir atsinaujinančių energijos išteklių, taip pat ir iš energetinę vertę turinčių atliekų. Vadovaujantis LR Seimo patvirtinta Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategija, šilumos sektoriaus pagrindinis uždavinys – padidinti šilumos gamybos, perdavimo ir vartojimo efektyvumą, tuo pačiu metu keičiant šilumos gamybai naudojamas gamtines dujas biomase ir kitais vietiniais energetiniais ištekliais. Vyriausybė yra deklaravusi savo paramą iniciatyvoms, didinančioms energijos vartojimo efektyvumą, skatinančioms atliekų naudojimą energijos gamyboje ir didinančioms biomasės naudojimą šilumos gamyboje.

Posėdyje bus galimybė ne tik susipažinti su „SWECO Lietuva“ parengta  ataskaita, bet kartu su Aplinkos ir Energetikos ministerijų atstovais bei  suinteresuotų įmonių vadovais, kurie pateiks jų atstovaujamų institucijų ir organizacijų informaciją bei nuomonę apie energijos gamybai tinkamų atliekų esamą ir prognozuojamą kiekį, aptarti  atliekų panaudojimo energetikoje galimas problemas.

Pagrindinis pranešėjas: Aidas Vaišnoras, „SWECO Lietuva“ viceprezidentas. Pranešimas – „Lietuvoje susidarančių energijos gamybai tinkamų atliekų kiekių ir jų energetinio potencialo vertinimas“.

Diskusijoje dalyvaus:

  • Dalius Krinickas, Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorius
  • Nerijus Rasburskis, UAB „Lietuvos energija“ Kogeneracinių jėgainių projektų tarnybos direktorius
  • Raminta Radavičienė, Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacijos prezidentė
  • Algirdas Reipas, Regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacijos prezidentas, Alytaus RATC direktorius

Konsultacinis posėdis vyks 2015 m. birželio 30 d. (antradienį) 10.00 val. Lietuvos pramonininkų konfederacijoje, A.Vienuolio g. 8, IV a.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai