Išliekant Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) be susitarimo tikimybei, Muitinės departamentas kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ketvirtadienį surengė konsultacinį posėdį, kuriame kartu su verslininkais ir eksportuotojais aptarė „Brexit“. Aptartas Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES be susitarimo scenarijus, jo poveikis muitinės formalumams, galimi eksporto pokyčiai bei kokiems pokyčiams ruoštis prekyboje su Jungtine Karalyste.

LPK direktorius Ričardas Sartatavičius pabrėžia, kad Lietuvos įmonės, eksportuojančios prekes į ES, turi būti pasiruošusios ne tik būsimiems muitams, bet ir muitinės procedūroms bei su tuo susijusiems nepatogumams, kurie laukia eksportuojant, importuojant ir gabenant prekes per ES ir Jungtinės Karalystės sieną. Jo teigimu, po keturiasdešimties metų laisvos prekybos tarp ES valstybių nebėra muitų režimui reikalingos infrastruktūros, įmonėms gresia papildomi muitinės procedūrų kaštai bei muitinių eilėse sugaištas laikas.

Kviečiame susipažinti su  Muitinės atstovų pristatymu apie Brexit“ be susitarimo padarinius muitininės procesams bei verslui._

FACEBOOK

Artimiausi renginiai