Lietuvos pramonininkų konfederacijos šakinių asociacijų gretas papildė nauja narė: Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija (LiTMEA).

„Sveikinu LitMEA, tapusią LPK dalimi. Džiugu, jog organizacija, kuri dar niekad nebuvo įsitraukusi į jokią asocijuotą verslo struktūrą, nusprendžia prisijungti prie gausios LPK. Tai tarsi patvirtina, kad pramonės ir agro-maisto sektorių simbiozė tampa neišvengiama bei svarbi prielaida Lietuvos pramonės tarptautiniam konkurencingumui didinti”, – sako LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Lietuvos maisto eksportuotojų asociaciją (LitMEA) sudaro maisto pramonės įmonės, atstovaujančios atskirus pramonės sektorius, vidaus ir užsienio rinkose nelaikančios viena kitos savo tiesioginiais konkurentais bei matančios galimybes tarpusavio pasitikėjimui ir bendradarbiavimui.

„Stodami į LPK tikimės kryptingesnio agro-maisto sektoriaus atstovavimo politiniu lygmeniu. Kiekviena šakinė asociacija, dirbanti agro-maisto sektoriuose, dirba su specifiniais savo narių poreikiais, tačiau įsibėgėjanti Žaliojo kurso dienotvarkė formuluoja naujus iššūkius ir galimybes visam sektoriui. Todėl stipri skėtinė organizacija, tokia kaip LPK, ir turėtų būti tuo „skėčiu“, apjungiančiu bendrų iššūkių sprendimui“, – teigia LiTMEA direktorius Giedrius Bagušinskas.

Asociacija vienija 20 maisto pramonėje veikiančių įmonių, kurios savo produkciją eksportuoja į 60 šalių, jose dirba 4000 darbuotojų, o kasmet eksportuoja apie 350 mln. Eur. produkcijos.

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) – skėtinė verslo asociacija, vienijanti 52 šakines ir 5 regionines asociacijas visose lietuvišką produkciją gaminančiose pagrindinėse pramonės šakose. Konfederacijai priklauso ne tik dauguma Lietuvos gamybos įmonių, bet ir moksliniai tiriamieji institutai, mokymo įstaigos. LPK yra nepriklausoma, nepolitinė, skaidriai verslo interesus Lietuvoje atstovaujanti organizacija.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai