Balandžio 29 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK)  vadovybė ir Lietuvos – Kazachstano verslo tarybos nariai susitiko su Kazachstano Respublikos užsienio reikalų viceministru Romanu Vasilenko. Susitikime buvo aptartos krovinių gabenimo koridorių perspektyvos, dvišalių verslo atsiskaitymų praktika, plieno tiekimo iš Kazachstano galimybės.

Pasak Kazachstano URM viceministro, ekonomikos ir transporto klausimai užima ir užims viena prioritetinių vietų dvišaliuose santykiuose. Susitikime R.Vasilenko pristatė Kazachstano konstitucines politines reformas, kuriomis siekiama didinti parlamento vaidmenį, įsteigti Konstitucinį teismą, atšaukti mirties bausmę, įsteigti žmogaus teisių įgaliotinio instituciją. Kalbėta apie „naująjį ekonominį kursą“, orientuotą į verslo sąlygų gerinimą, oligopolijų ir oligarchų vaidmens mažinimą. R. Vasilenko taip pat apžvelgė Kazachstano ekonomikos, naftos, dujų ir metalų pramonės perspektyvas, taip pat domėjosi Lietuvos ekonomikos plėtros, apsirūpinimo energetiniais resursais perspektyvomis.

Susitikime buvo aptarti planuojami vizitai  ir  LPK verslo misija į Kazachstaną.  LPK generalinis direktoriaus Ričardas Sartatavičius pabrėžė, kad dvišalių ekonominių santykių plėtrai labai svarbu, jog vėl  atsinaujino krovinių iš Kazachstano gabenimas per Klaipėdos uostą, taip pat įvardino keletą LPK nariams aktualių bei abipusiai spręstinų dvišalio bendradarbiavimo klausimų, susijusių su aviacijos pilotų mokymo centro steigimu Almatoje ir jo europiniu sertifikavimu, Kazachstano pradėtu taikyti mokesčiu prie pajamų šaltinio, atsiskaitant su Lietuvos įmonėmis.

Lietuvos – Kazachstano verslo tarybos pirmininkas Romas Austinskas pristatė LPK Lietuvos-Kazachstano verslo tarybos veiklą, su Kazachstano transportininkų sąjunga „Kazlogistics“ steigiamą bendrą dvišalę verslo tarybą, pažymėjo Lietuvos transporto ir logistikos sektoriaus svarbą Lietuvos ekonomikai ir dvišalės prekybos plėtrai.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai