Vasario 18-21 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijos generalinis direktorius Gediminas Rainys ir Verslo socialinės politikos ir teisės departamento direktorė Dovilė Baškytė, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos generalinė sekretorė Janina Matuizienė, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Jašinskienė ir Lietuvos darbo federacijos Tarptautinių ryšių skyriaus koordinatorė Rasita Martišienė Osle dalyvavo susitikimuose su Norvegijos socialiniais partneriais.

Vizito metu Lietuvos atstovai susitiko su didžiausios Norvegijos darbdavių organizacijos Norvegijos įmonių konfederacija (The Confederation of Norwegian Enterprise (NHO) bei su didžiausios profesinės sąjungos Norvegijos profesinių sąjungų konfederacija (The Norwegian Confederation of Trade Unions (LO) atstovais.

Susitikimų metu buvo diskutuota apie Norvegijos patirtį kuriant ir tobulinant socialinio dialogo modelį, darbdavių ir profesinių sąjungų bendradarbiavimą sprendžiant nacionalines ir lokalines problemas, koletyvinių derybų tradicijas, valstybės ir socialinių partnerių vaidmenį reglamentuojant darbo santykius ir diskutuojant aktualiais klausimais, galimas Lietuvos socialinio dialogo modeliui naudingas pamokas.

Lietuvos atstovai taip pat lankėsi didžiausioje Norvegijoje komercinėje televizijoje TV2. Susitikimo metu įmonės ir joje veikiančios profesinės sąjungos atstovai kalbėjo apie socialinę partnerystę įmonėje, nesutarimų ir problemų sprendimo būdus, kolektyvinius santykius, dalyvavimą sektorinio ir nacionalinio lygmens darbdavių ir profesinių sąjungų organizacijose. Lietuvos atstovai buvo supažindinti su įmonės veikla ir jos kuriamais produktais.

Vizitas į Norvegiją buvo vykdomas kaip viena iš Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir Lietuvos darbo federacijos vykdomo projekto „Regioninių trišalių tarybų stiprinimas Lietuvoje“ veiklų.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai