Įvyko 13-tasis Lietuvos ir Kazachstano tarpvyriausybinės ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo komisijos (TVK) posėdis, kuriame buvo aptarta ekonominio bendradarbiavimo plėtra ir naujų partnerysčių galimybės. TVK posėdyje dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius ir viceprezidentas, LPK užsienio prekybos ir ES reikalų komiteto pirmininkas Arūnas Laurinaitis.

Lietuvos ir Kazachstano tarpvyriausybinės ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo komisijos posėdžio metu aptarti ekonominio-prekybinio bendradarbiavimo klausimai, transporto ir logistikos plėtra, galimas bendradarbiavimas plečiant partnerystę aplinkosaugos srityje. Aptartos problemos, su kuriomis susiduria mūsų dėl vežėjai dėl skirtingo leidimų traktavimo.

„Akivaizdu, kad iki šiol Lietguva neišnaudojo viso galimo bendradarbiavimo su Kazachstanu potencialo. Kazachstanas, turintis apie 18 mln. gyventojų, yra tikrai didelė rinka mūsų verslui ir tikiuosi, kad ateityje mūsų verslo ryšiai ir eksporto apimtys į šią valstybę tik augs. Kazachstanas pagal prekybos apyvartą patenka į svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių dvidešimtuką, bet dar iki šiol neišnaudojome visų šios rinkos galimybių. Juolab, kad ši mūsų partnerė gali tapti alternatyva tiekimo keliams iš Kinijos, bet tam yra būtina stiprinti bendradarbiavimą transporto ir logistikos srityje. Stebint globalius pokyčius visame regione, akivaizdu, kad galime tapti reikšminga tiekimo grandinės tarp Rytų ir Vakarų dalimi“, – pažymėjo LPK viceprezidentas Arūnas Laurinaitis.

Kazachstane šiuo metu veikia daugiau kaip 70 lietuviško kapitalo įmonių.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai

06 Jun

Nuotolinis seminaras ...

  • Nuotolinis seminaras dėl dalyvavimo Pasaulio banko finansuojamo Ukrainos išlaisvinimo, atsigavimo ir rekonstrukcijos patikos fondo viešuosiuose pirkimuose