LPK ir Lietuvos–Kinijos verslo tarybos narių – šalies įmonių – atstovai lapkričio 5-6 d. lankėsi Rygoje, kur vyko kasmetinis Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos vyriausybių vadovų susitikimas, verslo forumas, B2B susitikimai. Verslininkų delegacijos iš Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos diskutavo apie Europos ir Kinijos bendradarbiavimą transporto ir logistikos, investicijų ir finansų, prekybos, turizmo ir gyvenimo būdo, pramonės ir tvarios plėtros srityse.

„Džiaugiamės, kad Lietuvos įmonės turėjo puikią galimybę susipažinti su naujausiomis bendradarbiavimo tendencijoms bei užmegzti santykius tiek su Kinijos, tiek su Rytų bei Vidurio Europos partneriais. Bendradarbiavimas su Kinija yra itin svarbus Lietuvos transporto sektoriui – geležinkeliams, krovos kompanijoms. Didžiulė Kinijos rinka po truputį atsiveria ir Lietuvos maisto sektoriui: mūsų pienininkams ir mėsininkams. Investicijas iš Kinijos stengiasi pritraukti ir Lietuvos laisvosios ekonominės zonos“, – sako Mindaugas Reinikis, LPK Lietuvos–Kinijos verslo tarybos pirmininkas.

Bendradarbiavimas su Kinija yra itin svarbus Lietuvos transporto sektoriui – geležinkeliams, krovos kompanijoms. Didžiulė Kinijos rinka po truputį atsiveria ir Lietuvos maisto sektoriui: mūsų pienininkams ir mėsininkams. Investicijas iš Kinijos stengiasi pritraukti ir Lietuvos laisvosios ekonominės zonos.

Rygoje buvo pasirašytas Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerijos ir Kinijos Liaudies Respublikos nacionalinės plėtros ir reformų komisijos susitarimo memorandumas dėl bendradarbiavimo uostų pramoninių parkų plėtros srityje. Tokiu būdu Lietuva tapo strategine naujosios „Šilko kelio“ iniciatyvos dalimi. Tai padės pritraukti papildomus krovinių srautus, atvykstančius iš Azijos.

Lietuvos verslininkai susitiko ir su forume dalyvavusiu Lietuvos Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi, kurio vadovaujamos Vyriausybės aktyvios pastangos prisidėjo atveriant Kinijos rinką lietuviškiems pieno ir žemės ūkio produktams.

Bendradarbiavimas daugiašaliu formatu – per „Kinija+16“ mechanizmą – Lietuvai labai naudingas, nes leidžia pasinaudoti dideliu potencialu stiprinant Lietuvos ir Kinijos, taip pat Kinijos ir Europos Sąjungos ekonominius, prekybinius ir kultūrinius ryšius.

Lietuva skiria didelį dėmesį strateginei Kinijos iniciatyvai „Viena juosta – vienas kelias“. Ši iniciatyva yra tvirtas pagrindas toliau stiprinti prekybos, transporto, ekonominį ir kultūrinį bendradarbiavimą tarp Azijos ir Europos. Lietuva aktyviai dalyvauja plėtojant šį projektą ir siekia didinti krovinių gabenimo skaičių tarp reikšmingiausių logistikos taškų tiek Europoje, tiek ir Azijoje. A.Butkevičiaus teigimu, tam gali pasitarnauti puikiai išvystyta Lietuvos susisiekimo infrastruktūra: intermodaliniai terminalai, konteineriniai traukiniai ir neužšąlantis Klaipėdos uostas.

Pernai Lietuvos eksportuotojai pasiekė 16 proc. eksporto augimą, o per pastaruosius 5 metus Lietuvos eksportas į Kiniją išaugo 4 kartus. Tikimasi, kad šie skaičiai ir toliau didės, ypač po to, kai Vyriausybės pastangomis buvo atverta Kinijos rinka lietuviškiems pieno produktams.

A.Mickevičiaus (lrv.lt) nuotr.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai