Šių metų rugsėjo 15-16 d. Nikolajeve (Ukraina) įvyko pirmasis  Lietuvos pramonininkų konfederacijos  ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Ukraina Verslo Tarybos ir Nikolajevo srities verslo forumas. Forume dalyvavo Nikolajevo srities ir miesto vadovai, diplomatai, ES programų specialistai, didžiosios šios srities įmonės, sėkmingai dirbančios staklių, laivų ir geležinkelio riedmenų gamyboje. Verslo forume dalyvavo ir Lietuvos įmonės –  Valstybinis Klaipėdos uostas, UAB BT Invest, UAB Nevda, UAB Sigma Telas, BGS, It Pro, VIČI group, UAB Alwark. Forume pristatytos Nikolajevo srities ir Lietuvos, kaip ES narės, galimybės verslui, aptartos bendradarbiavimo plėtros galimybės.

Pasak Lietuvos-Ukrainos Verslo Tarybos pirmininko Aivaro Karaliaus, per pastaruosius 10 metų prekybos apyvarta su Ukraina  išaugo maždaug 6 proc., kas rodo turimą augimą potencialą ateityje. Jis pabrėžė, kad dar yra kur tobulėti ne tik tradiciniuose, bet ir inovatyviuose ekonomikos sektoriuose.

Naujausiais Lietuvos statistikos departamento duomenimis Ukrainoje veikia 61 lietuviško kapitalo įmonė. 2020 m. investicijų apimtys į Ukrainą siekė 179 mln. eurų ir per metus išaugo 5 proc. Didžioji dalis šių investicijų koncentruojasi versluose susijusiuose su nekilnojamojo turto operacijomis (34 proc.), teisine, buhalterine ir moksline veiklomis (24 proc.) bei prekyba (24 proc.).

Nikolajeve taip pat buvo atidarytas keturioliktas Lietuvos garbės konsulatas Ukrainoje. Garbės konsulu paskirtas Nikolajevo verslininkas, technikos mokslų daktaras Sergejus Sypko.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai

06 Jun

Nuotolinis seminaras ...

  • Nuotolinis seminaras dėl dalyvavimo Pasaulio banko finansuojamo Ukrainos išlaisvinimo, atsigavimo ir rekonstrukcijos patikos fondo viešuosiuose pirkimuose