Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) tapo Gaminančių vartotojų aljanso nare. Aljansas vienija pramonės įmones, saulės elektrinių montuotojus, tinklų operatorius ir vartotojų atstovus. Aljanso tikslas yra skatinti žaliąją energetiką, kuri bus orientuota tiek į gyventojus, tiek ir į verslą. Tam pastaruoju metu sudaromos ypač palankios sąlygos tapti elektros energijos gamintojais. 

„Dabar saulės technologijos yra populiariausios ir tarp gaminančių vartotojų Lietuvoje. Nuo spalio atsiranda galimybė elektros energiją gaminti vienoje vietoje, o vartoti – kitoje. Ši naujovė bus aktuali ne tik daugiabučių gyventojams, bet ir smulkioms bei vidutinėms įmonėms, kurios galės vartoti elektrą, pagamintą nutolusiuose žemės sklypuose įrengtose elektrinėse“, – pažymi LPK viceprezidentas Vidmantas Janulevičius.

Pasak jo, aljansas sieks suaktyvinti bendradarbiavimą ieškant inovatyvių sprendimų, kurie padėtų sparčiau plėtotis žaliajai energetikai Lietuvoje.

„Atsiveria didelės naujos galimybės mūsų startuoliams siūlyti naujas paslaugas ir savo idėjas rinkai, bendriems verslo ir mokslo institucijų projektams. Žaliosios energetikos plėtra yra vienas iš kelių mažinti dujų ir naftos importą bei didinti mūsų pačių pasigaminamos energijos apimtis“, – pažymi LPK viceprezidentas.

Tai pirmas tokio tipo aljansas Europoje, kuris sieks kad visos aljanso partnerės siūlytų kokybišką ir konkurencingą produkciją bei paslaugas.

Nacionalinė energetinės nepriklausomybės strategija numato, kad 2020 metais vartotojų, iš AEI pasigamintą energiją vartojančių savo reikmėms, dalis sieks 2 proc. (palyginti su visų vartotojų skaičiumi), tačiau jau 2030 metais – ne mažiau kaip 30 proc., o 2050 metais – ne mažiau kaip 50 proc.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai