Lietuvoje apsilankiusi per 1400 didžiausių  įmonių ir pramonės asociacijų vienijančios Japonijos verslo federacijos „Keidaren“ delegacija susitiko su Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovais.


Dvi dešimtys aukšto lygio vadovų iš Japonijos avialinijų, prekybos, chemijos, statybų, inžinerijos ir elektronikos, finansų, draudimo kompanijų ir konglomeratų, taip pat „Keidaren“ federacijos valdybos nariai domėjosi Lietuvos investicine aplinka ir galimybėmis bendradarbiauti.


Iš Lietuvos pusės susitikime dalyvavo pramonininkų konfederacijos, transporto infrastruktūros, logistikos, energetikos, draudimo, žemės ūkio, finansų, kitų pramonės šakų atstovai. Japonų verslininkams buvo pristatyta Lietuva ir šalies ekonominė padėtis.


Susitikimo dalyvius pasveikino Japonijos ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, taip pat kalbėjo „Keidaren“ federacijos valdybos narys Shinichi Yokoyama, UAB „Visagino atominė elektrinė“ generalinis direktorius Rimantas Vaitkus.


„Tai labai svarbus Lietuvos verslui  vizitas. Tikimės, kad šis pradinis susitikimas išaugs į nuolatinį bendravimą ir bendradarbiavimą, kurio naudą pajus ir Lietuvos verslininkai, pramonininkai, ir mokslininkai bei visa šalies visuomenė“, – sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas R. Dargis.


Stambiojo Japonijos verslo akiratyje Lietuva atsirado į „Visagino atominės elektrinės“ projektą pritraukus strateginį investuotoją –  „Hitachi“ korporaciją.


Anot Rimanto Vaitkaus, UAB „Visagino atominė elektrinė“ generalinio direktoriaus, tokio aukšto lygio  Japonijos verslininkų parodytas dėmesys Lietuvai  yra reikšmingas ženklas, nes japonai tokius žingsnius žengia gerai apgalvoję ir turėdami rimtų ketinimų.  Mat jei šalies  aplinka  pasirodys patraukli, Japonijos įmonės ateitų ilgam ir šis bendradarbiavimas būtų abipusiai naudingas.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai