Lpk Logo Lt

Lietuvos atstovei – aukštos pareigos pasaulinio verslų organizacijų tinklo prie EBPO komitete  

2022 07 05

Verslo ir pramonės patariamasis komitetas (BIAC), veikiantis prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO), paskyrė Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) Agromaisto ir bioekonomikos komiteto pirmininkę Kristiną Šermukšnytę-Alešiūnienę BIAC Maisto ir žemės ūkio komiteto vicepirmininke. Tai pirmasis kartas, kada Lietuvos atstovas yra paskiriamas būti vienu iš šios organizacijos komitetų vicepirmininku.

BIAC narės vienija EBPO šalių narių didžiausias verslo organizacijos, tarp kurių yra LPK. Verslo ir pramonės patariamasis komitetas atlieka svarbų vaidmenį, atstovaudamas skirtingiems sektoriams ir prisidėdamas konkrečiomis įžvalgomis ir siūlymais. BIAC Maisto ir žemės ūkio komitetas siekia didinti šio sektoriaus atsparumą ir prisideda ekspertinėmis žiniomis, sprendžiant jo problematiką – maisto tiekimo grandinių užtikrinimą, gamtos išteklių valdymą ir kt.

„Dėl karo Ukrainoje iškilo grėsmė pagrindinių grūdinių kultūrų tiekimui, pasaulis vis garsiau kalba apie maisto krizę, nes tiekimo grandinės yra pažeistos, ženkliai išaugę žaliavų, perdirbimo ir transportavimo kaštai. Daugelis sprendimų priėmėjų tik dabar pamatė, kokią reikšmę ekonomikai, valstybės ir žmonių gerbūviui turi maisto pramonė ir žemės ūkis. Dabar, kai aprūpinimo maistu klausimai sprendžiami jau globaliu mastu, labai svarbu, kad turėsime savo ekspertą BIAC Maisto ir žemės ūkio komitete. Mums tai galimybė keistis naujausia informacija, o taip pat stiprinti LPK pozicijas, formuojant agromaisto ir maisto pramonės sektorių politiką. Juolab, kad šių sektorių laukia dideli iššūkiai, jeigu kalbame apie perėjimą prie bioekonomikos ir pačią maisto pramonės transformaciją “, – teigė LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius.

K. Šermukšnytė-Alešiūnienė yra LPK Agromaisto ir bioekonomikos komiteto pirmininkė, taip pat skaitmeninių inovacijų centro „AgriFood Lithuania DIH“ direktorė. Šis skaitmeninių inovacijų centras buria pagrindinius Lietuvos mokslinių tyrimų, verslo ir viešojo sektoriaus suinteresuotus subjektus siekti skaitmeninės transformacijos žemės ūkio, maisto ir susijusiuose sektoriuose. K. Šermukšnytė-Alešiūnienė skatina moteris žemės ūkio maisto produktų sektoriuje kurti regionines ekosistemas, keičiančias žemės ūkio ir maisto produktų pramonę, kurioje dominuoja vyrai. Šią savaitę pateko į Europos inovacijų ir technologijų instituto paskelbto 27 perspektyviausių Europos verslininkų ir novatorių nominantų sąrašą ir varžysis Moterų lyderystės kategorijoje (angl. EIT Women Leadership Award).

„Suteiktas pasitikėjimas ir atsakomybė bus puiki proga išnaudoti per mano ilgesnę nei 13 metų profesinio darbo patirtį sukauptas kompetencijas. Visų pirma, vystant inovatyvius ir skaitmeninius žemės ūkio ir maisto sektoriaus produktus ir technologijas bei atliekant tarptautinės ekspertės darbą agromaisto sektoriaus skaitmeninimo, MTEP ir inovacijų ekosistemos kūrimo ir vystymo temomis. Neabejoju, kad turima patirtis dirbant kartu su verslo ir mokslo bendruomene bei Lietuvos ir Europos politikos kūrėjais leis prisidėti prie EBPO Verslo Maisto ir žemės ūkio komiteto įtakos stiprinimo formuojant pažangiausių pasaulio vyriausybių agromaisto sektoriaus politiką. Tikiuosi aktyviai prisidėti ruošiant komiteto pozicijas šiuo metu aktualiausiomis sektoriui  temomis tokiomis kaip maisto vertės grandinių stiprinimas, pasaulio gyventojų aprūpinimas sveiku ir kokybišku maistu, tvarios aplinkos kūrimas ir klimato kaitos valdymas“, – sakė naujoji EBPO Verslo Maisto ir žemės ūkio komiteto vicepirmininkė ir LPK Agromaisto ir bioekonomikos komiteto pirmininkė K. Šermukšnytė-Alešiūnienė.

Lietuva BIAC nare tapo 2018 metais. Dalyvavimas BIAC veikloje suteikia Lietuvos verslui galimybę dalyvauti apie 40-ties darbo grupių veikloje, gauti informaciją apie EBPO politinę veiklą, diskutuoti svarbiausiais EBPO klausimais, dalyvauti konsultacijose su EBPO bei teikti rekomendacijas.

Šiuo metu LPK dalyvauja BIAC komitetų bei darbo grupių veikloje pagal atskirus sektorius ir interesus (biotechnologijų, chemijos pramonės, užsienio prekybos, konkurencijos, vystymo, ekonominės politikos, švietimo, darbo santykių, energetikos, aplinkos, maisto pramonės, sveikatos apsaugos, valdymo, IT, investicijų, nanotechnologijų, mokesčių ir t.t.).

Susijusios naujienos

Keičiasi Lietuvos pramonininkų konfederacijos administrac...

2024 02 19
Admin Ajax

Europos verslas siunčia žinutę pirmininkavimui ES Tarybai...

2023 11 24
Original 5e9f3515 7f43 4928 B09a F663bd5f0f36

Indonezijos parlamentarai apsilankė Lietuvos pramonininkų...

2023 11 24
2023.11.23 In Parlamento Nariai Lpke 3 E1700813752707
Archyvas, BIAC, Business at OECD, LPK narių naujienos, Pranešimai žiniasklaidai, Visos naujienos"}],"exclude_current_post":true,"useQueryEditor":true,"signature":"9874198ac12149bb29a3740491eeb18e","user_id":2,"time":1711471143,"lang":"lt","post__not_in":[1643],"category_name":"Naujienos","tag":"Archyvas, BIAC, Business at OECD, LPK nari\u0173 naujienos, Prane\u0161imai \u017einiasklaidai, Visos naujienos","paged":1}" data-page="1" data-max-pages="499">

Įrašykite paieškos frazę: