Valstybinis patentų (VPB) biuras informuoja apie Vidaus rinkos derinimo tarnybos (prekių ženklai ir dizainas) (VRDT) organizuojamą konkursą „DesignEuropa 2016“. Šiais metais pirmą kartą organizuojamu konkursu siekiama atkreipti dėmesį į dizainą, kaip į ypač svarbų veiksnį, diegiant inovacijas ir skatinant augimą.

VRDT ir Europos patentų tarnybos parengtoje ataskaitoje pažymima, kad dizaino srityje aktyviai veikiančios pramonės įmonės sukuria 12 proc. visų darbo vietų Europos Sąjungoje ir beveik 13 proc. jos bendrojo vidaus produkto, o įmonių, kurios turi savo dizainus, vidutinės vieno darbuotojo pajamos yra 31 proc. didesnės nei savo dizainų neturinčių įmonių.

Siekiant suteikti kuo platesnį pripažinimą Lietuvos dizaineriams ir su dizainu dirbančioms įmonėms, VPB kviečia verslo, mokslo bei kitas suinteresuotas bendruomenes ir jų atstovus aktyviai dalyvauti konkurse „DesignEuropa 2016“ ir VRDT teikti pasiūlymus dėl kandidatūrų šiose kategorijose:

  • pramonės įmonių (kuriose dirba daugiau nei 50 darbuotojų ir (arba) kurių apyvarta yra didesnė nei 10 mln. Eur);
  • mažų ir naujų įmonių (kuriose dirba mažiau nei 50 darbuotojų ir (arba) kurių apyvarta yra mažesnė nei 10 mln. Eur, arba įmonės, įsteigtos po 2013 m. sausio 1 d.);
  • specialaus apdovanojimo už viso gyvenimo nuopelnus.

Pagal konkurso „DesignEuropa 2016“ taisykles kandidatai privalo turėti registruotą Bendrijos dizainą. Nacionalinė kandidatų atranka nėra vykdoma, todėl asmenys turi teikti savo kandidatūras patys ir tiesiogiai VRDT.

Susipažinti su išsamia informacija apie apdovanojimus bei siūlyti kandidatus, užpildant kandidatų anketą, galima VRDT interneto svetainėje (http://designeuropaawards.eu).

Kandidatūrų „DesignEuropa 2016“ konkursui laukiama iki š. m. liepos 15 d.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai

07 Feb

Tarptautinė bendrada...

  • Tarptautinė bendradarbiavimo konferencija „Startuolių regionai – tvarūs, ekonomiškai klestintys, inovatyvūs ir atsparūs krizėms regionai“