Gruodžio 13 d., pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą.

Šįkart renginio vieta – Energetikos ir technikos muziejus – pasirinkta simboliškai. Palydint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metus, buvo atsigrįžta į neatsiejamą visų pramonės atstovų istorijos dalį – su pramonės revoliucijomis siejamus išradimus.

Prisimintas ir į istoriją įėjusių Lietuvos verslo ir pramonės atstovų indėlis pasirašant 1918 m. Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Aktą. Kaip ir kasmet, pabrėžiant Petro Vileišio nuopelnus visuomenei, buvo įteiktos P. Vileišio vardo nominacijos.

LPK prezidentas Robertas Dargis už darnią lyderystę versle ir asmeninį indėlį diegiant pažangias ir naujausias aukštąsias technologijas Lietuvoje P. Vileišio skulptūrinį portretą ir jo aukso medalį įteikė SIA „Global BOD Group“ valdybos pirmininkui Vidmantui Janulevičiui. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aeronautikos inžinerijos katedros doktorantui Laurynui  Mačiuliui už puikius rezultatus studijose bei aktyvią mokslinę, visuomeninę veiklą, mokslo sklaidos didinimą ir Lietuvos vardo garsinimą buvo įteiktas P. Vileišio skulptūrinis portretas bei piniginė premija. Premija bei P. Vileišio apdovanojimas už įvairius pasiekimus, verslumo mąstyseną ir pilietinių vertybių puoselėjimą įteikti ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos 3a klasės mokiniui Simui Kontrimui.

Palydint Lietuvos pramonei sėkmingus metus, tradiciškai – jau 19-ąjį kartą buvo apdovanotos sėkmingai dirbančios įmonės. „Sėkmingai dirbančių įmonių“ apdovanojimus įteikė LPK prezidentas ir premjeras Saulius Skvernelis.

Nominaciją „Sėkmingai dirbanti įmonė – 2018“ pelnė: UAB „HSC Baltic“, AB „Dolomitas“, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, UAB „Bodesa, UAB „Utenos vandenys“, UAB „August ir Ko“, UAB „Pack Klaipėda“, UAB „Milsa“, AB „Volfas Engelman“. Didelių įmonių grupėje apdovanojimą pelnė AB „Montuotojas“, Laivų krovos AB „Klaipėdos Smeltė“, UAB „Šiaulių vandenys“, UAB „Vilniaus lokomotyvų remonto depas“, UAB „Staticus“.

Iškilmingai pagerbti ne tik verslo atstovai, bet ir savo profesinėje veikloje gerais rezultatais pasižymėję asmenys. Už pasišventimą ir ištikimybę profesijai, aukštą profesionalumą bei profesinės garbės, etikos, supratimą, visuomeniškumą Profesijos Riterio nominacija apdovanoti: VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės „Santaros klinikos“  Šeimos medicinos centro vadovas prof. Vytautas Kasiulevičius, Marijampolės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato, Šakių r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė, Vilniaus licėjaus ekonomikos mokytoja- ekspertė Daiva Strielkūnienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos instituto Aeronautikos inžinerijos katedros emeritas prof. habil. dr. Jonas Stankūnas ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Statybos fakulteto Gelžbetoninių konstrukcijų ir geotechnikos katedros vedėjas prof. dr. Juozas Valivonis.

Kaip vienas svarbiausių ir valstybei bei visuomenei reikšmingiausių verslininko bruožų buvo pažymėta mecenatystė, todėl tradiciškai LPK renginio muzikinei programai buvo pakviesti jaunieji Lietuvos talentai – muzikuojantys vaikai, sukūrę ypatingą šventinę atmosferą.

„Lietuvai, kaip ir Lietuvos pramonei, šie metai buvo tikrai geri. Į Lietuvą atėjusios investicijos, bei investicijos, kurias darė Lietuvos pramonininkai, gamybos plėtra – visa tai nuteikia optimistiškai. Pasiektas šalies pramonės augimas yra vienas sparčiausių Europoje. Tai rodo mūsų potencialą“, –  apibendrino LPK prezidentas, linkėdamas, kad ateinantys iššūkių metai mums būtų supratimo, kitų išklausymo ir susitarimo metai.

 

 

FACEBOOK

Artimiausi renginiai

06 Jun

Nuotolinis seminaras ...

  • Nuotolinis seminaras dėl dalyvavimo Pasaulio banko finansuojamo Ukrainos išlaisvinimo, atsigavimo ir rekonstrukcijos patikos fondo viešuosiuose pirkimuose