„Vyriausybės lygmeniu supratimo apie pasaulyje vykstančius reikšmingus technologinius pokyčius yra vis daugiau, tačiau toli gražu ne tiek, kiek reikia, kad būtume tikri, jog greitu metu neliksime investicijų šalikelėje“, – sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis, susitikęs su Kauno verslininkais. Teisinės bazės sutvarkymas, kokybiškas švietimas, aktyvūs regionai, verslo ir universitetų bendradarbiavimas – atlikus šiuos namų darbus, Lietuva būtų daug geriau pasiruošusi laukiantiems pokyčiams.

Pasak R.Dargio, technologiniai pokyčiai yra didelis iššūkis ateinančiai Vyriausybei, nes jos laukia sprendimai, lemsiantys, kaip būsime pasiruošę artėjančiai technologinių pokyčių bangai. Svarbu išspręsti tiek juridinius klausimus, tiek sutvarkyti duomenų apsaugos sritį.

„Struktūriniai pokyčiai reikalingi švietimo srityje. Stipriai atsiliekame dėl savo švietimo sistemos. Investicijos į IT, kūrybingumo ugdymą mokyklose dar tik ruošiamos diegti Lietuvoje. Vis dar judame per mažais žingsniais į priekį, todėl bijau, kad Lietuva netaptų atsilikusi provincija, kur didžioji dalis žmonių mokės nedidelius ir nesudėtingus darbus atlikti ir tą darys kitose valstybėse“, – pabrėžia LPK prezidentas.

Struktūriniai pokyčiai reikalingi švietimo srityje. Stipriai atsiliekame dėl savo švietimo sistemos. Investicijos į IT, kūrybingumo ugdymą mokyklose dar tik ruošiamos diegti Lietuvoje. Vis dar judame per mažais žingsniais į priekį, todėl bijau, kad Lietuva netaptų atsilikusi provincija.

Kartu dirbant ir investuojant su mokslu, galima sukurti daug didesnės pridėtinės vertės gaminius, tačiau bendradarbiavimas tarp mokslo įstaigų ir verslo vis dar nėra toks aktyvus ir glaudus, kokio reikia su įvairiais iššūkiais susiduriančiai valstybei: „Daug metų kalbame apie bendradarbiavimą tarp verslo ir universitetų, tačiau kokybiško bendro darbo užuomazgos vyksta tik dabar, – kalba LPK prezidentas. – Ilgą laiką tiek universitetai, tiek verslas buvo pernelyg uždari.“

Pasak jo, augančiai visuomenei reikia supratimo, greitų sprendimų. R.Dargio teigimu, Lietuva negali išnykti iš investicinio žemėlapio, laukdama, kol investuotojai ateis patys: „Dabar šalys ir miestai medžioja įmones, o ne atvirkščiai – tie laikai jau praėjo. Jei viso to nesuprasime, Lietuva liks šalikelėje. Todėl reikia išmokti kalbėtis, suprasti vienas kitą, o Lietuvoje labiausiai trūksta kalbėjimo ne vien „iš savo bokšto“.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai