Lietuvos regioninės įmonės gali įsitraukti į tarptautinius projektus! Iniciatyva InterInoLT padėjo Utenos šilumos tinklams sujungti jėgas su tarptautiniais partneriais – Austrijos įmone „Arteria“, užsiimančia šildymo tinklų skaitmenine infrastruktūra, ir pateikti paraišką „Horizon Europe“ projektui.

„UAB Utenos šilumos tinklai, būdama efektyvi ir pažangi įmonė, prisideda prie bendro siekio užtikrinti taupesnį energijos suvartojimą, atitinkantį Europos Sąjungos nustatytus Lietuvos energijos vartojimo efektyvumo didinimo standartus. Siekiame, kad mūsų įmonė  užsitikrintų  naujų investicijų pritraukimą darniam atsinaujinančios šiluminės energijos gaminimui, kad mūsų savivaldybės gyventojams būtų šilta, o planetai – vėsu. Mūsų siekis yra iki 2030 m Utenos rajone  pereiti tik prie atsinaujinančių energijos šaltinių“, – sako Utenos rajono vicemeras Vitalijus Šeršniovas.

V. Šeršniovas pažymi, kad noras susirasti tarptautinius partnerius, su kuriais galėtų kurti ir įgyvendinti projektus, paskatino juos prisijungti prie iniciatyvos InterInoLT. Tikslas pasiektas – dabar kartu su Austrijos partneriais kurs žalesnį ateities pasaulį.

Įmonė dabar  veikia konsorciume, kuriame drauge su 14 įmonių ir mokslo įstaigų ieškos inovatyvių sprendimų, skirtų išmaniųjų centralizuoto šilumos ir vėsinimo (DHC) tinklų projektavimui ir eksploatavimui.

Bendrai vystomu projektu siekiama maksimaliai padidinti atsinaujinančios energijos dalį centralizuotai tiekiant šilumą ir vėsumą bei sudaryti sąlygas dekarbonizuoti ES, užtikrinant tiekimo saugumą, naudojant vandenilį kaip įgalinančią priemonę pasiekti projekto tikslus

UAB „Utenos šilumos tinklai“ yra pagrindinis šilumos tiekėjas Utenos mieste. Bendrovė gamina ir tiekia šilumos energiją Utenos miesto gyventojams, pramonės įmonėms bei įstaigoms. Pagrindinės bendrovės veiklos yra garo ir karšto vandens gamyba ir tiekimas bei „žaliosios“ elektros energijos gamyba.

Lietuvos pramonininkų konfederacija kartu su partneriais – Lietuvos inovacijų centru ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) – įgyvendinamos iniciatyvos InterInoLT tikslas yra padėti Lietuvos įmonėms įsilieti į Europos inovacijų tinklą ir pritraukti lėšų inovacijoms kurti, plėtoti ir diegti Lietuvoje. Daugiau informacijos apie InterInoLT ir ekspertus galite rasti čia.

FACEBOOK

Artimiausi renginiai