Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) birželio 2 d. surengė diskusiją apie poreikį formuoti naujus fotovoltinės energetikos plėtros politikos kriterijus. Diskusijoje dalyvavo Seimo Energetikos komisijos pirmininkas Ričardas Sargūnas, energetikos viceministras Vidmantas Macevičius,  LPK viceprezidentas, vykdomosios direkcijos generalinis direktorius Gediminas Rainys, Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos viršininkas Renaldas Čiužas,  Aplinkos apsaugos ministerijos, įmonių bei asocijuotų struktūrų atstovai.

LPK generalinis direktorius G.Rainys pažymėjo, kad šiuo metu detalesnės diskusijos ir išskirtinio dėmesio reikalauja dvi problemos – CO2 pėdsako stebėsena  fotovoltinių  jėgainių sudėtinių dalių gamybos procese ir fotovoltinių jėgainių tvirtinimo konstrukcijų sertifikavimas.

Diskusijos metu buvo sutarta, kad taip vadinama „žalioji energetika“ turi būti „žalia“ plačiąja prasme.  Buvo akcentuojama, kad  CO2 pėdsako stebėsena parodo ar skiriama finansinė valstybės parama fotovoltinės energetikos plėtrai tikrai  gerina klimato kaitos  rodiklius. Tai padėtų išvengti situacijų, kai valstybės skiriamos paramos lėšos atitenka fotovoltinių jėgainių gamintojams, kurių gamybinės technologijos yra pačios taršiausios –  daugiausiai generuoja CO2 ir kitas klimato kaitą skatinančias medžiagas.

Diskusijos dalyviai pabrėžė ir fotovoltinių jėgainių sudedamųjų dalių ir jų tvirtinimo konstrukcijų sertifikavimo klausimo aktualumą. Kadangi naujos fotovoltinės jėgainės ateityje bus montuojamos ant visuomeninės paskirties pastatų, tai būtina užtikrinti, kad  jėgainių montavimo, jų tinkamo eksploatavimo  klaidos nesukeltų realaus pavojaus pastatų priešgaisriniam saugumui ir saugumui plačiąja prasme. Todėl yra būtinas fotovoltinių jėgainių įrengimo reglamentavimas.

Buvo sutarta kreiptis į Energetikos ministeriją ir inicijuoti tarpinstitucinės darbo grupės sudarymą  aptartų temų ir iškeltų klausimų sprendimui.

Su visuomeninio Lietuvos saulės energetikos asociacijos konsultanto Žilvino Pauliuko pristatymais šiomis temomis galite susipažinti paspaudę žemiau esančias nuorodas:

  1. Modulių sertifikavimo ir supaprastinto CO2 pėdsako vertinimo įtvirtinimas LR teisės aktais
  2. Kokybės, ekologijos ir ilgalaikiškumo užtikrinimo priemonės Lietuvos saulės šviesos energetikoje

FACEBOOK

Artimiausi renginiai