2015 m. lapkričio 23 d., Pekine vykstančio Lietuvos–Kinijos verslo forumo metu pasirašyta 11 svarbių sutarčių, kurios atvers kelius Kinijos investicijoms Lietuvoje ir sustiprins Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimą ne tik verslo, bet ir akademiniame lygmenyje.

Savo parašais AB „Lietuvos geležinkeliai” ir Kinijos logistikos bendrovė „China Merchants Logistics Holding“ vadovai patvirtino, kad Lietuvoje bus įsteigta bendra Lietuvos ir Kinijos įmonė, teiksianti ekspedijavimo ir logistikos paslaugas.

„China Merchants Group“ taip pat pasirašė supratimo memorandumus su Klaipėdos jūrų uosto direkcijos ir Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos atstovais. Tarp LPK ir Kinijos Tarptautinių prekybos rūmų bei Kinijos federacijos pramonės ekonomikai pasirašyti susitarimai, aktualūs privačiam sektoriui.

Lietuvos universitetai – VU, KTU ir VGTU – parašais patvirtino bendradarbiavimą su „Huawei“: šių universitetų talentingi telekomunikacijų ir technologijų mokslų studentai galės stažuotis korporacijos „Huawei“ MTEP bei inovacijų centruose Kinijoje.

Kinijos energetikos investicijų įmonė „Beijing Energy Investment Holding“, bendrovės „Kauno termofikacijos elektrinė“ ir „Energetikos investicijos“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria remiantis Kinijos įmonė ketina investuoti į kogeneracinę jėgainę Kaune, dabartinėje KTE teritorijoje.

© A.Mickevičiaus nuotraukos