• Location: Klaipėdos universitetas

Pastarieji metai Klaipėdos uostui – sparčios plėtros ir proveržio laikotarpis. Nuosekliai augant krovos apimčiai, plečiantis sandėlių ir terminalų plotams, didėjant pervežimų poreikiui ir intensyvumui, uostai vis dažniau vertina savo kaip pramoninio objekto ir socialinės gerovės garanto reikšmę.

 

Siekiant aptarti pasaulinių laivybos tendencijų ir Europos transporto koridorių vystymosi įtaką uostų plėtrai, jos santykį su planuojama urbanistine plėtra, uosto ir miesto bendruomenių interesų vienijimo svarbą, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos iniciatyva š. m. rugsėjo 22 d. organizuojama tarptautinė konferencija „Uostų plėtros pavyzdžiai. Iššūkiai, tendencijos, pasiekimai“.

Renginyje dalyvaus ir įžvalgomis dalinsis LR Vyriausybės atstovai, šalies ir Europos uostų, laivybos ekspertai, urbanistinės plėtros, aplinkosaugos specialistai, akademinė bendruomenė, nevyriausybinės organizacijos. Po konferencijos rengiama apskritojo stalo diskusija „Uostų plėtrą diktuojantys poreikiai – bendruomenių gerovės tikslams“, kurioje pranešėjai minėtais klausimais diskutuos su konferencijos klausytojais.