• Event Time:
  • Location: Lietuvos pramonininkų konfederacija

Gegužės 24 d., antradienį, 11.00 val. Lietuvos pramonininkų konfederacijoje (A.Vienuolio g. 8, Vilnius; 3 aukštas) vyks susitikimas su Jungtinės Karalystės nepaprastąja ir įgaliotąja ambasadore Lietuvoje p. Claire Lawrence.

LPK visada įdėmiai seka įvykius Europos Sąjungoje, atstovauja  bei gina Lietuvos pramonės interesus ES institucijose. Vienas iš karščiausiai šiandien ES diskutuojamų klausimų – galimas Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimas iš ES (angl. BREXIT).  Birželio 23 d. referendumo Jungtinėje Karalystėje, kuri yra penktoji ekonomika pasaulyje,  rezultatai gali vienaip ar kitaip  paveikti pramonės įmones ir verslą tiek ES, tiek JK, tiek ir Lietuvoje – vienoje iš ES narių.

Ambasadorė turi ilgametę darbo patirtį Briuselyje, yra sukaupusi žinių, gerai supranta ES institucijų santykių su JK niuansus bei gerai žino nuotaikas pačioje JK.

Susitikimo su JK ambasadore Lietuvoje metu bus  diskutuojama šiais klausimais:

  • Brexit galimas poveikis Lietuvos ir Jungtinės Karalystės prekybai bei JK investicijoms Lietuvoje?
  • Kaip Lietuvos verslo įmones, teikiančias paslaugas Jungtinėje Karalystėje, gali paveikti britų sprendimas pasitraukti iš ES?
  • Kaip Brexit gali paveikti Lietuvos darbuotojus?
  • Kokie įvyks pasikeitimai pačioje Jungtinėje Karalystėje bei santykiuose su ES, jei ši valstybė nuspręs pasilikti ES?

Kitos diskusijų temos: transatlantinė prekybos ir investicijų partnerystės sutartis (angl. TTIP), rinkos ekonomikos statuso suteikimo/ nesuteikimo Kinijai klausimas ir kiti.

Maloniai kviečiame į susitikimą/diskusiją su ambasadore registruotis iki gegužės 23 d. adresu jurate@lpk.lt.