• Event Time:
  • Location: Viešbutis „Mercure”

Lietuvos regionų ekonomikos gyvybingumui, darbo vietų kūrimui ir verslo plėtrai didelės įtakos turi  investicijos ir suvokimas kaip keičiasi technologijos. Regione veikiančioms įmonėms ir verslui svarbu turėti detalią informaciją apie naujus investicijų šaltinius ir platformas, galinčias pritraukti investuotojus ar padėti parengti investicinius projektus, bei naujausią informaciją apie globalėjančios rinkos tendencijas, todėl Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje š.m. rugsėjo 6 d. Marijampolėje, viešbutyje „Mercure” (J.Basanavičiaus a. 8, Marijampolė), rengia seminarą „Galimybės Lietuvos regionams: investicijos ir ateities pramonė“. 

 

Seminare bus pristatomos dvi galimybių regionams kryptys. Viena jų – Europos Komisijos inicijuotas Investicijų planas Europai, kurio tikslas yra per trejus metus sutelkti ne mažiau kaip 315 mlrd. eurų naujų investicijų, padėti lėšas nukreipti į investicinius projektus ir sukurti investicijoms palankią aplinką. Šiam planui įgyvendinti buvo sukurtas Europos strateginių investicijų fondas, Europos investicinių projektų portalas (ec.europa.eu/eipp/desktop/lt/index.html) bei Europos investicijų konsultacinis centras (http://www.eib.org/eiah/). Strateginių investicijų fonde numatytas finansavimas projektams, kurių finansavimas rinkos sąlygomis būtų neįmanomas ar labai apsunkintas, numatytos galimybės derinti Strateginių investicijų fondo ir Lietuvai įprastesnių struktūrinių fondų finansavimą. Iš Europos strateginių investicijų fondo jau buvo patvirtintas finansavimas ir Lietuvos įmonėms.

Nemažiau svarbi sritis regionui pažangai – dėl technologinės pažangos ir globalizacijos procesų vykstantys pramonės pokyčiai, atnešantys papildomus iššūkius tiek globaliam, tiek vietos verslui. Su ketvirtąja pramonės revoliucija („Pramonė 4.0“) susijusios inovacijos jau dabar keičia viso pasaulio pramonę, todėl Lietuvos įmonėms labai svarbus toliaregiškas požiūris ir tinkamas pasiruošimas ateinančioms technologinėms naujovėms. Verslas ir visuomenė turi pasirengti radikaliems pokyčiams: gamybos spartos, masto, vertės grandinių perorientavimo srityse, reikalingi glaudesni nauji ryšiai tarp aukštojo mokslo ir verslo, naujos sąsajos tarp didelių ir mažesnių įmonių. Ne mažiau svarbūs pokyčiai laukia darbo rinkos ir aplinkos, kvalifikacijų, švietimo ir mokymo, įmonių ir darbuotojų sutartinių santykių ir darbo metodų.

Maloniai kviečiame dalyvauti seminare!

Į iškilusius klausimus mielai atsakys Lietuvos pramonininkų konfederacijos Komunikacijos departamento direktorė Daiva Rimašauskaitė (el.p. daiva@lpk.lt, tel. +370 680 44245).